Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Документи, які регламентують діяльність бухгалтера



3.1 Зовнішні документи:

Законодавчі і нормативні акти стосовно роботи, що виконується.

3.2 Внутрішні документи:

Статут підприємства, Накази і розпорядження директора підприємства (головного бухгалтера); Положення про головну бухгалтерію, Посадова інструкція бухгалтера, Правила внутрішнього трудового розпорядку.

 

Посадові обов'язки бухгалтера

4.1. Виконує роботу з ведення бухгалтерського обліку майна, зобов'язань і господарських операцій (облік основних коштів, товарно-матеріальних цінностей, витрат на виробництво, реалізації продукції, результатів господарсько-фінансової діяльності; розрахунки з постачальниками і замовниками, за надані послуги і т.п.).

4.2. Бере участь у розробці і здійсненні заходів, спрямованих на дотримання фінансової дисципліни і раціональне використання ресурсів.

4.3. Здійснює прийом і контроль первинної документації по відповідним ділянкам бухгалтерського обліку і підготовляє їх до рахункової обробки.

4.4. Відображає на рахунках бухгалтерського обліку операції, пов'язані з рухом основних коштів, товарно-матеріальних цінностей і коштів.

4.5. Складає звітні калькуляції собівартості продукції (робіт, послуг), виявляє джерела утворення втрат і непродуктивних витрат, підготовляє пропозиції по їх попередженню.

4.6. Робить нарахування і перерахування податків і зборів у федеральний, регіональний і місцевий бюджети, разових внесків у державні позабюджетні соціальні фонди, платежів у банківські установи, коштів на фінансування капітальних вкладень, заробітної плати робітників та службовців, інших виплат і платежів, а також відрахування коштів на матеріальне стимулювання працівників підприємства.

4.7. Бере участь:

4.7.1. У проведенні економічного аналізу господарсько-фінансової діяльності організації за даними бухгалтерського обліку і звітності з метою виявлення внутрішньогосподарських резервів, здійснення режиму економії і заходів щодо удосконалювання документообігу.

4.7.2. У розробці і впровадженні прогресивних форм і методів бухгалтерського обліку на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки.

4.7.3. У проведенні інвентаризацій коштів, товарно-матеріальних цінностей, розрахунків і платіжних зобов'язань.

4.8. Забезпечує керівників, кредиторів, інвесторів, аудиторів і інших користувачів бухгалтерської звітності порівнянною і достовірною бухгалтерською інформацією з відповідного напрямку (ділянки) обліку.

4.9. Розробляє робочий план рахунків, форми первинних документів, застосовувані для оформлення господарських операцій, по яких не передбачені типові форми, а також форми документів для внутрішньої бухгалтерської звітності, бере участь у визначенні змісту основних прийомів і методів ведення обліку і технології обробки бухгалтерської інформації.

4.10. Підготовляє дані по відповідним ділянкам бухгалтерського обліку для складання звітності, стежить за збереженням бухгалтерських документів, оформляє їх відповідно до встановленого порядку для передачі в архів.

4.11. Виконує роботи з формування, ведення і збереження бази даних бухгалтерської інформації, вносить зміни в довідкову і нормативну інформацію, що використовується при обробці даних.

4.12. Бере участь у формулюванні економічної постановки задач або окремих їх етапів, що розв'язуються за допомогою обчислювальної техніки, визначає можливість використання готових проектів, алгоритмів, пакетів прикладних програм, що дозволяють створювати економічно обґрунтовані системи обробки економічної інформації.

4.13. Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

Права бухгалтера

Бухгалтер має право:

5.1. Знайомитися з проектами рішень керівництва підприємства стосовно його діяльності.

5.2. Подавати пропозиції з удосконалення роботи, пов'язаної з передбаченими даною інструкцією обов'язками.

5.3. В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі недоліки в діяльності підприємства (структурного підрозділу, окремих працівників), виявлені у процесі виконання своїх посадових прав і обов'язків і вносити пропозиції по їх усуненню.

5.4. Запитувати особисто або за дорученням безпосереднього керівника від керівників підрозділів і інших спеціалістів інформацію і документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

5.5. Залучати спеціалістів усіх (окремих) структурних підрозділів до вирішення задач, покладених на нього (якщо це передбачено положеннями про структурні підрозділи, якщо ні - то з дозволу керівника організації).

5.6. Вимагати від керівництва підприємства, свого безпосереднього керівника надання допомоги у виконанні обов'язків, передбачених даною посадовою інструкцією.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 326; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь