Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


КОДЕКС ПРОФЕСІЙНОЇ ПОВЕДІНКИ ІПРА



А. Особиста і професійна чесність

Під особистою чесністю прийнято розуміти дотримання високю моральних норм і підтримку хорошої репутації. Під професійнок чесністю розуміється дотримання конституції, правил і особливо цьо­го кодексу, прийнятого ІПРА.

 

Б. Стосунки з клієнтами і співробітниками

1. Основний обов'язок кожного члена ІПРА - підтримувати чесні стосунки з клієнтами і співробітниками, колишніми або ниніш­німи.

2. Член ІПРА не повинен представляти інтереси однієї зі сторін, шо конфліктують або суперничають, без згоди на це всіх заінтересо­ваних сторін.

3. Член ШРА зобов'язаний зберігати в таємниці конфіденційну ін­формацію, довірену йому нинішніми або колишніми клієнтами чи службовцями.

4. Член ІПРА не повинен користуватися методами, які принижують гідність клієнтів або роботодавців іншого члена ІПРА.

5. При виконанні замовлень клієнта або роботодавця член ІПРА не повинен брати гонорар, комісійні або шші види цінної винагороди за надані послуги від будь-кого, крім клієнта або роботодавця, без згоди його клієнта або роботодавця, даної після повного з'ясування всіх обставин.

6. Член ІПРА не повинен пропонувати потенційному клієнту або ро­ботодавцю, щоб його гонорар або інше відшкодування залежали від досягнення певних результатів; він не буде вступати ні в які угоди з цією метою.

 

В. Відносини з громадськістю і ЗМІ

1. Член ІПРА повинен здійснювати свою професійну діяльність від­повідно до інтересів суспільства і з повною повагою до гідності особистості.

2. Член ІПРА не повинен займатися ніякою діяльністю, що має тен­денцію до завдання шкоди репутації ЗМІ.

3. Член ІПРА не повинен навмисно поширювати неправдиву інфор­мацію або інформацію, що вводить в оману.

4. Член ІПРА зобов'язаний за будь-яких обставин надавати всебічну і правдиву інформацію про організацію, в якій він працює.

5. Член ІПРА не повинен створювати ніякої організації, покликаної слу­жити будь-якій заявленій меті, але насправді призначеної служити особливим приховуваним або приватним інтересам іншого члена, йо­го клієнта або його роботодавця; він не повинен також мати вигоду для себе через такі інтереси або будь-яку таку існуючу організацію.

Г. Стосунки з колегами

1. Член ІПРА не повинен навмисно завдавати шкоди професійній ре­путації або роботі іншого члена. Однак, якщо в члена ІПРА є дока­зи того, що інший член винен у неетичній поведінці або в незакон­ній чи нечесній діяльності, у порушенні цього кодексу, він зо­бов'язаний подати цю інформацію до Ради ІПРА.

2. Член ІПРА не повинен прагнути замінити іншого члена в роботі з роботодавцем або клієнтом.

3. Член ІПРА повинен співпрацювати з іншими членами задля до­тримання і виконання положень цього кодексу.

АФІНСЬКИЙ КОДЕКС

Від членів ІПРА також вимагається дотримання етичного кодексу, відомого як Афінський кодекс, що був прийнятий в Афінах Генераль­ною асамблеєю ІПРА у травні 1965 року. До нього були внесені деякі зміни у квітні 1968 року. Афінський кодекс був також прийнятий СЄПР (Європейською конфедерацією ПР) у 1965 році.

Відповідно до цього кодексу кожний член ІПРА зобов'язаний до­тримуватися суворих моральних норм. Кожний член ІПРА:

Прагне:

1. До того, щоб робити внесок у створення таких моральних і куль­турних умов, які дають можливість людині досягти всебічного розвитку і користуватися всіма незаперечними правами, надани­ми йому Загальною декларацією прав людини.

2. Розвивати засоби і форми спілкування, які, сприяючи вільному потоку необхідної інформації, дозволяють кожному члену сус­пільства, в якому він живе, почувати себе повною мірою інформова­ним, бути впевненим у своїй власній участі і своїй відповідальності, а також почувати свою солідарність з іншими членами суспільства.

3. Завжди пам'ятати, що його поводження, навіть в особистому жит­ті (у зв'язку з важливістю відносин між його професією і суспільс­твом) буде впливати на те, як його професія сприймається в цілому.

4. При виконанні своїх професійних обов'язків дотримуватися за­гальних моральних принципів і положень Загальної декларації прав людини.

5. Ставитися з належною повагою і дотримуватися людської гіднос­ті, визнавати право кожного на особисту думку.

6. Сприяти встановленню моральних, психологічних та інтелекту­альних умов для діалогу в істинному розумінні цього слова; виз­навати право всіх сторін, які беруть у ньому участь, доводити пра­воту своєї справи і висловлювати свою думку.

 

Бере на себе зобов'язання:

1. Поводитися завжди і за будь-яких умов так, щоб заслужити і збе­регти довіру тих, із ким він вступає в контакт.

2. За будь-яких умов діяти в такий спосіб, щоб не порушувати інте­ресів усіх заінтересованих сторін та інтересів організації, в якій він працює, а також суспільних інтересів.

3. Виконувати свої обов'язки чесно; уникати використання таких слів і виразів, які можуть призвести до непорозуміння або неяс­ності, а також зберігати лояльність стосовно своїх клієнтів і робо­тодавців, колишніх або теперішніх.

 

Утримується від:

1. Того, щоб ставити правоту в залежність від будь-яких вимог.

2. Поширення інформації, яка ґрунтується на неперевірених і непід-тверджеиих фактах.

3. Участі в будь-якому заході або починанні, яке є неетичним або безчесним чи здатне завдати шкоди гідності людини і його честі.

4. Використання «шахрайських» методів і способів, спрямованих на створення в людини підсвідомих устремлінь, які вона не може контролювати сама і, таким чином, не може відповідати за дії, скоєні на підставі цих прагнень.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 255; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь