Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Ресурс робочого часу – 300 діб / рік



Концепція проектування.

Ністатин відноситься до полієнових макролідних антибіотиків медичного призначення. Діє проти патогенних грибів, особливо проти дріжджів роду Candida . По відношенню до бактерій – не активний. Емпірична формула C47H75O18N. Продуцент ністатину – культура Actinomices noursei.Антибіотик накопичується в міцелії і не переходить в розчин. Він добре розчиняється в полярних органічних розчинниках і не розчиняється у воді. З міцелію його виділяють екстракцією метанолом з подальшим упарюванням екстракту і подальшою обробкою концентрату. Кінцевий продукт – жовта речовина з вмістом основного продукту 98%. Продукт не стійкий до окислення, руйнується в кислому та лужному середовищі. Світова практика розглядає технологію, яка пропонується до застосування, як одну з найкращих.

 

Коротка технологія.

Приготування посівного матеріалу.

Вирощування посівного міцелію здійснюють в інокуляторах протягом 30-48 годин на середовищі, яке складається з кукурудзяного екстракту, соєвого борошна, нітрату амонію або хлористого амонію, крохмалю або глюкози та крейди. Показник рН не регулюють.

Увага! В проекті наявність інокуляторів передбачити і врахувати в технологічній схемі, але матеріальні розрахунки не робити. Прийняти, що ПМ містить 0,65% АСБ, решта – вода.

Приготування ЖС для робочої ферментації.

Склад ЖС, мас.%:

                          Соєве борошно…………………………2

                          Глюкоза…………………………………2

                          Кукурудзяний екстракт………………..0,5 (на суху вагу)

                          Кашалотовий жир (піногасник)……….0,3

                          Амоній хлористий ……………………..в 1,2 рази більше, ніж потрібно

                                                                                             за розрахунком ідеального балансу

                          Крейда…………………………………..0,4

                            Вода……………………………….до 100,0

 

Склад соєвого борошна, мас.%:

                        Цукри C12H22O11………………………………15,0

                                  Клітковина (не споживається)…………………3,5

                                  Жир C55H104O6…………………………………17,0

                                  Білок C4,25H7,5N1,18O1,5…………………………38,0

                                  Інші, умовно не споживні……………………..17,5

                                  Вода……………………………………………. 9,0

 

Склад кукурудзяного екстракту, мас.%:

  Амінокислоти та білки C4,25H9,86N1,18O2,86………………………..22,0

                       Лактоза……………………………………………………………….7,5

                       Молочна кислота……………………………………………………10,0

                       Солі (умовно не споживні)………………………………………….8,5

                       Вода………………………………………………………………….52,0

 

Кашалотовий жир – піногасник. Емпірична формула C55H104O6. Вміст – 100%. Споживається.

 

Технологія приготування ЖС:

  В реактор-змішувач завантажують воду, нагрівають її до 500С, розчиняють хлористий амоній, додають глюкозу, кукурудзяний екстракт, порціями при перемішуванні додають соєве борошно, крейду. Після перемішуванні при температурі 500С протягом 1-2 годин через лінію УНС ЖС спрямовують в підготований ферментер.

Культивування продуценту.

До завантаженого ЖС додають 10% ПМ. Подають аераційне повітря і починають процес ферментації при температурі 27-290С. Питома швидкість росту в рамках моделі РЛК 0,07 год-1. Час і ступінь конверсії – оптимальні. Емпірична формула АСБ C3,89H6,9N0,801,88. На 100 кг АСБ синтезується 0,2 кг ністатину, який міститься в міцелії. Вміст води в клітинній масі 75%.

По завершенні культивування КР спрямовують в буферну ємність.

Фільтрування КР.

В реактор-змішувач, в якому знаходиться КР, додають 5 мас.% кізельгуру. Після перемішування протягом 0,5 годин суміш фільтрують, використовуючи барабанні вакуум-фільтри. Середня швидкість фільтрації – 200 л/(год..м2). Можна застосувати рамні фільтр-преси. Сепарація себе не виправдовує, оскільки міцелій містить багато води і обов’язково потрібна друга сепарація. Відфільтрований міцелій уявляє собою неоднорідну пасту або густу в’язку рідину сіро-жовтого кольору з вмістом нативного розчину у вологому осаді, не враховуючи внутрішньоклітинної води, 20%. Втрати ністатину з фільтратом 5%. Осад не промивають.

Обезводнювання біомаси.

Вологий осад змішують з метанолом в такому співвідношенні, що утворився 30%-й розчин метанолу. При цій концентрацій ністатин в розчин майже не переходить. Але в промивній рідині розчиняються жироподібні та інші органічні забруднення. Суспензію фільтрують і одержують осад з вмістом промивної рідини 40%. Питомий опір фільтруванню 1012 м/кг. Фільтрат спрямовують на регенерацію метанолу.

Екстракція біомаси.

Одну частину вологого осаду змішують з трьома частинами метанолу. Протягом 1 години сіміш перемішують, а потім фільтрують. Процес повторюють, збираючи і об’єднуючи фільтрати. Питомий опір фільтруванню 1012 м/кг, вологість осаду 50%. Втрати ністатину з вологим осадом на стадії – 14,5% від усього ністатину.

Упарювання екстракту.

Одержаний екстракт упарюють до 1/50 по масі. Вакуум – 200 мм рт. ст. Температура кипіння метанолу при цьому +300С. Пара метанолу надходить в уловлювач, в якому конденсується , а конденсат охолоджується до мінус 50С (передбачити холодильну машину). Вакуум створюють за допомогою вакуум-насосу. Сконденсований метанол спрямовують на регенерацію. В процесі упарювання з концентрату випадають білки, вуглеводи, а також частково ністатин. Втрати ністатину на стадії – 8,8% від усього ністатину. Охолоджений до кімнатної температури концентрат фільтрують. Вологість осаду на фільтрі по метанолу.50%, питомий опір фільтруванню 1011 м/кг.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь