Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Протокол надання медичної допомоги хворим з підозрою на глаукому



 

Код МКХ – 10

Н 40.0

Ознаки та критерії діагностики:

Підозра на глаукому – стани, які супроводжуються скаргами пацієнта на затуманювання, появу райдужних кілець навколо джерел світла, підвищенням внутрішньоочного тиску (ВОТ), асиметрією його рівня на обох очах більше, ніж 4мм рт. ст., або його коливанням протягом доби більше ніж 5 мм рт. ст., змінами диску зорового нерва (симптом „оголення решітчастої платівки”, розширенням екскавації диску зорового нерва (ДЗН), особливо в вертикальному напрямку, асиметрія екскавації ДЗН на обох очах, крововилив в шарі нервових волокон по краю ДЗН, витончення шару нервових волокон та парапапілярна атрофія ДЗН, особливо в назальному квадранті), гоніоскопічними змінами (щілинний, або закритий кут передньої камери (КПК), посилення пігментації кута передньої камери, асиметрія будови КПК на обох очах, наявність гоніосинехій, новоутворених судин, псевдоексфоліацій в КПК) біомікроскопічними змінами (гетерохромія райдужки, атрофічні зміни строми райдужки та пігментної кайми, виражена асиметрія їх на обох очах, наявність псевдоексфоліацій на зіничному краю та передній капсулі кришталика), характерними змінами в полі зору, особливо у пацієнтів старше 40 років та при наявності рідних, що хворіють на глаукому. До цього стану відносяться хворі, що мають глаукому на парному оці, витончену рогівку в центральній її зоні. Наявність одного з перерахованих симптомів та порушення зорових функцій є підставою для встановлення діагнозу, проведення диспансерного нагляду.

Рівні надання медичної допомоги:

Другий рівень - офтальмологічний кабінет (глаукомний кабінет) поліклініки Третій рівень - стаціонар

Обстеження:

1. Збір скарг та анамнезу (звернути увагу на генетичний, травматичний анамнез, запальні процеси та судинні катастрофи в оці, прийом препаратів, що можуть підвищувати ВОТ, наявність супутньої патології)

2. Візометрія

3. Рефрактометрія

4. Біомікроскопія (при необхідності - ультразвукова біомікроскопія)

5. Офтальмоскопія (при необхідності - оптико-когерентна томографія, аналізатори шару нервових волокон - НКТ, ОСТ)

6. Тонометрія (добова)

7. Навантажувально-розвантажувальні проби.

8. Периметрія (кампіметрія, комп'ютерна периметрія НитрЬгеу - порогова стратегія, програма 30-2, або 24-2, периметрія подвійної частоти - РОТ)

9. Топографія

10.Гоніоскопія (при необхідності - компресійна проба Форбса)

11 .Кератопахіметрія

12. Ультразвукова біометрія

Обов'язкові лабораторні та додаткові дослідження:

1. Загальний аналіз крові

2. Загальний аналіз сечі

3. КровнаКЛУ

4. Цукор крові

5. Рівень АТ

Консультації спеціалістів за показаннями:

1. Терапевта

2. Невропатолога

3. Ендокринолога

Характеристика лікувальних заходів:

Мета госпіталізації - встановлення діагнозу глаукоми. При виявленні у пацієнта офтальмогіпертензії, аналізуються наявні у нього фактори ризику розвитку глаукоми. Якщо ризик розвитку глаукоми низький, пацієнт не потребує гіпотензивної терапії. Проводиться його регулярне (1 раз в рік) диспансерне спостереження. Якщо встановлюється офтальмогіпертензія з високим ризиком розвитку глаукоми, проводиться визначення оптимального (цільового) рівня ВОТ, який забезпечить збереження зорового нерва та зорових функцій. Рекомендований рівень ВОТ - на 20% нижче від рівня при контрольному обстеженні. Медикаментозна терапія спрямовується на досягнення гіпотензивного (цільового ВОТ) та нейропротекторного (корекція трофічних та циркуляторних порушень) ефекту. Як препарати першої лінії гіпотензивної терапії застосовуються аналоги простагландинів (латанапрост, травапрост) та бета-блокатори (тимолола малеат, бетаксалол, картеолол, метіпранол, левобунолол). Первинний контроль відбувається через тиждень. При досягненні цільового ВОТ та стабілізації, або покращення зорових функцій (поле зору) в подальшому щоквартально (а при тривалій стабілізації - 1 раз в півроку) контролюється гострота та поле зору, ВОТ, стан ДЗН, показники тонографії, якість життя пацієнта. При відсутності ефекту контролюють виконання пацієнтом рекомендацій лікаря та використовують комбінації препаратів різних груп: аналоги простагландинів, бета-блокатори, міотики (пілокарпін), інгібітори карбоангідрази місцевої дії (бринзоламід,дорзоламід) та системної дії (ацетазоламід, метазоламід), або фіксовані комбіновані форми препаратів (ксалаком, фотіл, фотіл-форте та інші). Рекомендовано комбінувати препарати, що мають різний механізм дії. При недосягненні ефекту (погіршення поля зору, розвиток оптичної нейропатії, розвиток глаукоми), або при встановленні одного з видів глаукоми - лікування згідно алгоритмів.

Кінцевий очікуваний результат - нормалізація ВОТ, стабілізація зорових функцій


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 270; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь