Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Оцініть клінічну ситуацію, прокоментуйте візуальне зображення



2. Сформулюйте ймовірний діагноз та дайте рекомендації щодо ведення хворого.

 

Еталони відповідей.

Діагноз: Дилатаційна (сімейна) кардіоміопатія. Хронічна застійна серцева недостатність, ІІА стадія, із систолічною дисфункцією лівого шлуночка, ІІІ ФК за критеріями NYHA. Двобічний гідроторакс, перикардіальний випіт типу D.

Необхідно провести черезстравохідну ЕхоКГ з кольоровим допплерівським скануванням та реєстрацією потоків регургітації на мітральному, трикуспідальному та аортальному клапанах, рентгенографію органів грудної клітки, стрес-ехокардіографію з добутаміном, сцинтигарфію міокарда з 201Tl, катетеризацію порожнин серця.

При веденні хворого С. слід орієнтуватися на лікуванні застійної серцевої недостатності, порушень ритму серця і профілактиці системної тромбоемболії. Серед першої групи засобів це сечогінні препарати (гідрохлортіазид, фуросемід, торасемід), АМР (еплеренон), іАПФ (каптоприл, еналаприл, лізиноприл). Серед антиаритміків перевагу слід віддавати аміодарону, а для профілактики тромбоемболій: аспірин + клопідогрель + НОА (рівароксабан або апіксабан).



ВИКОНАННЯ ТРЕТЬОЇ МЕДИЧНОЇ МАНІПУЛЯЦІЇ - РЕЄСТРАЦІЯ ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАМИ ТА ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО КОРОНАРНОГО СИНДРОМУ ЗА ДАНИМИ ЕКГ ТА КОРОНАРОГРАФІЇ, ЕхоКГ та УЗ-ДІАГНОСТИКА (ВІДЕОДІАГНОСТИКА).

Відеосюжет 1

Хворий П., 38 років, лікар обласної клінічної лікарні, прокинувся в другій половині ночі у зв‘язку із сильним тиснучим болем за грудниною, що тривав близько 60 хвилин, іррадіював у ліву половину шиї та нижню щелепу, супроводжувався страхом смерті, не вщухав після прийому 4-х таблеток нітрогліцерину. У дитинстві часто хворів гострими респіраторними захворюваннями, в т.ч. скарлатиною, займався важкою атлетикою. Об’єктивно: загальнй стан важкий. АТ 102/62 мм рт. ст., пульс 88-92 уд/хв. У легенях – везикулярне дихання. Тони серця ритмічні, чисті, ЧСС 88 уд/хв. Живіт м’який, безболісний. Набряки відсутні. ЕКГ: ритм синусовий, правильний, електрична вісь відхилена вліво, сегмент ST у І, ІІ, aVL, V2-V6 на 18 мм над ізолінією. Серцевий тропонін І = 169 нг/мл. Інтервал « ПМК – пристрій» - 90 хвилин (1 А клас доказової медицини). Ургентна коронарографія: оклюзія ПМШГ ЛКА у проксимальному та медіальному сегментах, субоклюзія ПКА та ОГ ЛКА в проксимальних сегментах. Від стентування інтервенційні кардіологи утрималися. Консилярно прийнято рішення проводити лікування медикаментозно.

 

На екрані комп’ютера відео сюжет селективної коронарографії хворого П. Проінтерпретуйте відеосюжет коронарографії хворого  П. Еталон відповіді. У хворого П. численні аневризми коронарних артерій з «ампутацією» ПМШГ ЛКА (100% стеноз) та ОГЛКА (100% стеноз).

 

 




Відеосюжет 2

У хворого Т., 68 років, що 5 років тому переніс інфаркт міокарда заднє латеральної стінки правого шлуночка підчас ехокардіографії виявлені зміни, які можуть спричинити фатальну серцево-судину подію.

На екрані відео сюжет з ехокардіографіїї хворого Т.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-03-31; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь