Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Які ви знаєте елементи оподаткування, охарактеризуйте їх.



Які ви знаєте елементи оподаткування, охарактеризуйте їх.

До елементів системи оподаткування належать:

- суб'єкт оподаткування або платник податків, зборів та обов'язкових платежів;

- об'єкт оподаткування - це те, що підлягає оподаткуванню тим чи іншим податком, збором або обов'язковим платежем (прибуток, доходи, площа, трансп засоби); Кожен податок, збір та обов'язковий платіж має самостійний об'єкт оподаткування, який визначається чинним податковим законодавством.

- податкова ставка - це законодавчо встановлена величина податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування. бувають:

1. адвалорні (у процентах до бази оподаткування); три види:

-пропорційні, тобто єдині ставки, які не залежать від розміру об'єкта оподаткування.

-прогресивні, розмір яких зростає в міру збільшення обсягів об'єкта оподаткування;

-регресивні — зменшуються в міру зростання об'єкта оподаткування, і вони необхідні тоді, коли держава хоче стимулювати такий ріст.

2. специфічні (у твердих сумах з одиниці виміру ваги, об'єму, кількості або іншого натурального показника);

3.змішані (одночасно у процентах до бази оподаткування та у твердих сумах);

- база оподаткування (джерело сплати податку) - це вартісний, фізичний або інший характерний вираз об'єкта оподаткування, законодавчо закріплена частина доходів або майна платника, яка враховується при розрахунку податку, збору та обов'язкового платежу.

- Податковий період (в залежності від конкретного податку)

- строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку,

- податкова пільга та порядок застосування — законодавчо закріплене повне або часткове звільнення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Податкові пільги можуть бути встановлені шляхом зменшення бази оподаткування або об'єкту оподаткування; запровадження знижених податкових ставок; зменшення нарахованих сум податків, зборів та обов'язкових платежів; звільнення від їх сплати окремих категорій платників; надання відстрочення або розстрочення у їх сплаті.

Платники податків, зборів та інших обов'язкових платежів мають право використовувати податкові пільги або відмовитись від їх використання.

- податкова квота встановлена доля податку в доході платника в абсолютному та відносному виразі (максим частка доходів платника, яка може бути забрана).

 

Обєкт оподаткування податком на прибуток підприємств, його податк ставка.

Стягується з 1991.

Платниками податку є:

1. З числа резидентів:

- субєкти господарювання, юрособи, які проводять госп діяльність як на території України, так і за її межами

- прибзткові установи та організації уразі отримання прибутку від неосновної діяльності або доходів, що підлягають оподаткуванню зхідно Податкового кодексу

2. З числа нерезидентів:

- юрособи, що створені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження в Україні, або виконують представницькі та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.   

Обєктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму витрат звітного періоду.

Передбачено встановлення наступних ставок:

- з 1 квітня 2011 – 31 грудня 2011 – 23%

- з 1 січня 2012 – 31 грудня 2012 – 21%

- з 1 січня 2013 – 31 грудня 2013 – 19%

- з 1 січня 2014 – 16%

Особливість оподаткування страховиків – окремі операції по 0% ставці, напр. Страхування життя.

За ставками 0, 4, 6, 12, 15, 20 оподатковуються доходи нерезидентів та прирівняних до них осіб з джерелом походження з України

 

База оподаткування

-вартість реалізованого товару, виробленого на митній  території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами без податку на додану вартість та з урахуванням акцизного податку;

-вартість товарів, що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами.

До підакцизних товарів належать:

1.спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

2.тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

3 нафтопродукти, скраплений газ;

4. автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

ставки податку є єдиними на всій території України;

ставки акцизного збору,

-акциз на бензин на 182 євро за тонну.

-Акциз на дизпаливо з вмістом сірки більше 0, 2% 90 євро за тонну

-Акциз на скраплений газ 40 євро за тонну.

-на алкогольні напої 20 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту, а з 1 січня 2012 р. - 27 грн. за 1 л 100-відсоткового спирту.

40. Охарактеризуйте мито в УкраТш.

Мито в Україні регулюється Законом України «Про єдиний митний тариф» №2097-XII від 05.02.92р., Декрет КМУ «Про державне мито» від 21.01.1993 року №7-93, Законом України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення і оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну території України» від 13.09.2001 року №2681-III.

Мито – непрямий податок, який накладається на товари, що переміщуються через митний кордон, тобто ввіз/вивіз чи транзит і який включається до ціни товарів та сплачується за рахунок кінцевого споживача.

Це, переміщення може бути зв'язане з ввезенням, вивезенням або перевезенням транзитом товарів чи транспортних засобів. Цей податок виконує фіскальну і регулювальну функції. Регулювальна функція спрямована на формування раціональної структури імпорту та експорту, захист національного виробника (мито на імпорт); заохочення або обмеження експорту (мито на експорт). Міжнародна практика свідчить, що найбільш поширеним є мито на імпорт.

Мито стягується на основі Митного кодексу України і Закону України «Про єдиний митний тариф» від 5 лютого 1992р.

Єдиний митний тариф України – це систематизований звід ставок мита, яким обкладаються товари чи інші предмети, що ввозяться на митну територію України чи вивозяться за її межі.

Платниками мита є фізичні та юридичні особи. Сплата податку здійснюється під час перетину митного кордону. У кінцевому підсумку реальними платниками мита на імпорт (ввізне мито) є споживачі товарів, що імпортуються. Однак під час перетину митного кордону мито сплачує суб'єкт господарювання.

На фінансову діяльність імпортерів-суб’єктів господарювання будуть справляти вплив: визначення об’єкта оподаткування, розмір ставок податку, податкові пільги, терміни сплати ввізного мита.

Об'єктом оподаткування є митна вартість товару, що перемішується через митний кордон.

Сплачують ввізне мито також громадяни України, іноземні громадяни і особи без громадянства за предмети вартістю, що перевищує 200 Євро, і за одиничний неподільний предмет вартістю понад 300 Євро (Постанова Кабінету Міністрів України “Про удосконалення порядку ввозу (пересилання) громадянами предметів (товарів) в Україну” від 27 серпня 1996 р. № 1010).

Для визначення митної вартості товару, що імпортується, вартість товару у валюті, яка визначена укладеним контрактом, перераховується в національну валюту України за курсом Національного банку на день подання митної декларації.

Законом визначені 3 види ставок мита:

1. Адвалерні, що нараховуються у відсотках до митної вартості оподатковуваних товарів та інших предметів.

2. Специфічні, що нараховуються у твердих сумах на одиницю оподатковуваних товарів чи інших предметів.
3. Комбіновані, які поєднують у собі адвалерні і специфічні мита.

Ввізне мито нараховується на товари та інші предмети при їх ввезенні на митну територію України.

Ввізне мито є диференційованим:

- до товарів та інших предметів, що походять з держав, які входять разом з Україною до митних союзів або утворюють з нею спеціальні митні зони, і в разі встановлення будь-якого спеціального преференційного митного режиму згідно з міжнародними договорами за участю України, застосовуються преференційні ставки
ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом;

 - до товарів та інших предметів, що походять з країн або економічних союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння, котрий означає, що іноземні суб’єкти господарської діяльності цих країн або союзів мають пільги щодо мит, за винятком випадків, коли зазначені мита та пільги щодо них встановлюються в рамках спеціального преференційного митного режиму, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України;

 - до товарів, що походять з України, застосовуються пільгові ставки ввізного мита, визначені Митним тарифом України;

 - до решти товарів та інших предметів застосовуються повні (загальні) ставки ввізного мита, передбачені Єдиним митним тарифом України.

На підакцизні товари встановлено ставки специфічного ввізного мита. Для більшості видів підакцизних товарів ставку ввізного мита встановлено в Євро з одиниці товарів, що імпортуються. Ставки ввізного мита диференційовані за товарними, як і ставки акцизного збору.

Перелік товарів, що підлягають митному оподаткуванню, значно ширший, ніж перелік підакцизних товарів.

При стягненні мита діє розгалужена система пільг – від встановлення мінімальних пільгових ставок залежно від країни-постачальника (на імпортні товари), залежно від країни-покупця (на експортні товари) аж до повного звільнення від мита окремих товарів.

Контроль за стягненням мита здійснюють митні органи. За виконання ними своїх обов'язків і надання платникам відповідних послуг стягуються митні збори. Вони теж можуть бути встановлені у відсотках від митної вартості товарів, однак їх не слід ототожнювати з митним податком.

Мито, що стягується митними органами, повністю вноситься до державного бюджету України.

Законом про єдиний митний тариф встановлені ввізні, вивізні і сезонні мита, а також особливі види мита.

До особливих видів мита відносяться: спеціальні, антидемпінгові і компенсаційні мита, що застосовуються в окремих випадках при ввезенні та митну територію України і вивезенні за ЇЇ межі товарів та інших предметів, незалежно від інших видів мита.

 

41. Назвпь та охарактеризуйте мкцев1 податки 1 збори в Укра'пп.



Які ви знаєте елементи оподаткування, охарактеризуйте їх.

До елементів системи оподаткування належать:

- суб'єкт оподаткування або платник податків, зборів та обов'язкових платежів;

- об'єкт оподаткування - це те, що підлягає оподаткуванню тим чи іншим податком, збором або обов'язковим платежем (прибуток, доходи, площа, трансп засоби); Кожен податок, збір та обов'язковий платіж має самостійний об'єкт оподаткування, який визначається чинним податковим законодавством.

- податкова ставка - це законодавчо встановлена величина податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування. бувають:

1. адвалорні (у процентах до бази оподаткування); три види:

-пропорційні, тобто єдині ставки, які не залежать від розміру об'єкта оподаткування.

-прогресивні, розмір яких зростає в міру збільшення обсягів об'єкта оподаткування;

-регресивні — зменшуються в міру зростання об'єкта оподаткування, і вони необхідні тоді, коли держава хоче стимулювати такий ріст.

2. специфічні (у твердих сумах з одиниці виміру ваги, об'єму, кількості або іншого натурального показника);

3.змішані (одночасно у процентах до бази оподаткування та у твердих сумах);

- база оподаткування (джерело сплати податку) - це вартісний, фізичний або інший характерний вираз об'єкта оподаткування, законодавчо закріплена частина доходів або майна платника, яка враховується при розрахунку податку, збору та обов'язкового платежу.

- Податковий період (в залежності від конкретного податку)

- строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку,

- податкова пільга та порядок застосування — законодавчо закріплене повне або часткове звільнення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Податкові пільги можуть бути встановлені шляхом зменшення бази оподаткування або об'єкту оподаткування; запровадження знижених податкових ставок; зменшення нарахованих сум податків, зборів та обов'язкових платежів; звільнення від їх сплати окремих категорій платників; надання відстрочення або розстрочення у їх сплаті.

Платники податків, зборів та інших обов'язкових платежів мають право використовувати податкові пільги або відмовитись від їх використання.

- податкова квота встановлена доля податку в доході платника в абсолютному та відносному виразі (максим частка доходів платника, яка може бути забрана).

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 210; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.034 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь