Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Що ви розумієте під поняттям «податк робота». Структура податк служби.
Податкова робота — це діяльність держави, її органів, платників податків у процесі правового регламентування, нарахування, сплати та зарахування податків і податкових платежів, а також контролю за своєчасністю та повнотою їх надходження до бюджету. Суб'єктами податкової роботи в Україні є Верховна Рада України, органи виконавчої влади, органи податкової служби, платники податків. Податкова робота містить такі основні елементи: — встановлення правової бази; — нарахування та обчислення податків і податкових платежів, їх облік; — визначення способів утримання та стягнення податків; — розрахунки із бюджетом —. Основою податкової роботи є правове регламентування порядку встановлення і справляння податків і зборів. Податкова служба – це сукупність державних органів, які контролюють і організовують надходження податків, податкових і окремих видів неподаткових платежів. Держ податкова служба включає 3 рівні: 1. Держ податкова адміністрація. 3авдання: - організація методичного та інструктивного забезпечення податкової роботи в країні - контроль за діяльністю податкових органів - розробка нових положень податк законодавства, пропозиція змін ПКУ 2. державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, - орг-я податк роботи на підвідомчій території - орг-я консультативної роботи - орг-я і контроль за діильністю ДПІ 3. державні податкові інспекції в районах, містах, районах у містах. - контроль за додержанням законодавства проподатки і платежі - забезпечення повного обліку платників податків і платежів - правильність обчислення цих платежів і своєчасність їх надходження -контроль За своєчасністю надання платниками звітів декларацій, інших документів, повязаних зі сплатою податків і платежів. -перевірка законності валютних операцій - забезпечення застосування та сво; часності стягнення сум фінансових санкцій тощо У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями - податкова міліція. Органи державної податкової служби України координують свою діяльність з фінансовими органами, органами Державного казначейства України, органами служби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митною та контрольно-ревізійною службами, іншими контролюючими органами, установами банків, а також з податковими службами інших держав.
32. Платники податку на доходи фіз осіб, податк ставка... Платник: 1. Фіз особа-резидент, яка отримує доходи як з джерелом надходження в Україні, так і іноземні доходи. 2. Фіз особа-нерезидент, яка отримує доходи з джерелом надходження в Україні. 3. Податковий агент, напр. Нотаріус. Дипломати не сплачують. Обєктом оподаткування є: 1. Для резидента: - загально-місячний (річний) оподаткований доход; - доходи з джерела їх надходження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування - доходи іноземні з джерел за межами України. 2. Для нерезидентів: - загально-місячний (річний) оподаткований доход з джерелапоходження його в Україні. Базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення заг оподатковуваного доходу на податкову соціальну пільгу та податк знижку. Ставки податку: 15%, якщо дохід не перевищує 10 мінім зарплат, і 17% - дохід більше 10 мін зарплат. Зарплата становить 922 грн. на місяць. При цьому для окремих категорій працівників (шахтарі) збережено ставку на рівні 10%. Доходи нерезидента підлягають оподаткуванню за ставками 15% та 17%, в залежності від суми доходу та в порядку, передбаченому для резидентів, крім оподаткування операцій з продажу нерухомості. Ставка податку, що застосовуються до доходу (не прибутку) від продажу нерухомості становитиме: - 0% - від першого продажу нерухомого майна протягом року, - 1% - від першого доходу від продажу рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мотороллера; - 5% - від доходу від продажу більше ніж одного об’єкту нерухомого майна та при продажі рухомого майна, в тому числі при другому та кожному подальшому продажі легкового автомобіля, мотоцикла, мотороллера; - 15%/17% - від доходу з операцій з продажу (обміну) нерухомості, що здійснюється фізичними особами-нерезидентами. Кодексом зменшено ставку податку для оподаткування доходу у вигляді дивідендів від емітентів – юридичних осіб України з 15% до 5%.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 224; Нарушение авторского права страницы