Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 268. Туристичний збір



268.1. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

268.2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

268.4.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті за вирахуванням податку на додану вартість.

268.4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

 

42. Охарактеризуйте плату за воду, Охарактеризуйте плату за використання надр при видобуванш корисних копалин.

323.1. Платниками збору є водокористувачі - суб’єкти господарювання, незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

324.1. Об’єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

324.2. Об’єктом оподаткування збором за спеціальне використання води без її вилучення з водних об’єктів є:

324.2.1. для потреб гідроенергетики - фактичний обсяг води, що пропускається через турбіни гідроелектростанцій для вироблення електроенергії;

324.2.2. для потреб водного транспорту - час використання поверхневих вод вантажним самохідним і несамохідним флотом, що експлуатується (залежно від тоннажності), та пасажирським флотом, що експлуатується (залежно від кількості місць).

324.3. Об’єктом оподаткування збором за спеціальне використання води для потреб рибництва є фактичний обсяг води, необхідної для поповнення водних об’єктів під час розведення риби та інших водних живих ресурсів (у тому числі для поповнення, яке пов’язане з втратами води на фільтрацію та випаровування).

325.3. Ставка збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики становить 5, 24 гривні за 10000 куб. метрів води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій.

325.4. Ставки збору за спеціальне використання поверхневих вод для потреб водного транспорту з усіх річок, крім Дунаю, становлять:

325.4.1. для вантажного самохідного і несамохідного флоту, що експлуатується, - 0, 09 гривні за 1 тоннаж-добу експлуатації;

325.4.2. для пасажирського флоту, що експлуатується, - 0, 01 гривні за 1 місце-добу експлуатації.

325.5. Ставки збору за спеціальне використання води для потреб рибництва становлять:

325.5.1. 27, 52 гривні за 10000 куб. метрів поверхневої води;

325.5.2. 33, 09 гривні за 10000 куб. метрів підземної води.

325.6. Ставки збору за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв, становлять:

325.6.1. 25, 60 гривні за 1 куб. метр поверхневої води;

325.6.2. 29, 86 гривні за 1 куб. метр підземної води.

325.7. Ставка збору за спеціальне використання шахтної, кар’єрної та дренажної води становить 5, 93 гривні за 100 куб. метрів води.

325.8. Для теплоелектростанцій з прямоточною системою водопостачання збір за фактичний обсяг води, що пропускається через конденсатори турбін для охолодження конденсату, обчислюється із застосуванням коефіцієнта 0, 005.

325.9. До ставок збору житлово-комунальні підприємства застосовують коефіцієнт 0, 3.

325.10. За умови використання води з лиманів платниками збору застосовується ставка збору, встановлена за спеціальне використання поверхневих вод відповідно до показника „Інших водних об’єктів”, зазначеного у пункті 325.1 цієї статті.

325.11. За умови використання води з каналів платниками збору застосовуються ставки збору, встановлені за спеціальне використання води водного об’єкта, з якого забирається вода в канал.

325.12. За умови використання води із змішаних джерел водопостачання застосовуються ставки збору, встановлені для джерел, з яких формуються (наповнюються) змішані джерела.

Стаття 263. Плата за користування надрами для видобування корисних копалин

263.1. Платники плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - платники)

263.1.1. Платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі – спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.

263.1.2. У випадку укладення власниками спеціальних дозволів на користування надрами з третіми особами договорів на виконання робіт (послуг) пов’язаних з використанням надр, у тому числі (але не виключно) за операціями з давальницькою сировиною, платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є власники таких спеціальних дозволів на користування надрами.

263.1.3. Для цілей оподаткування платники плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюють окремий (від інших видів операційної діяльності) бухгалтерський та податковий облік витрат та доходів за кожним видом мінеральної сировини за кожним об’єктом надр, на який надано спеціальний дозвіл.

263.2.1. Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини) або обсяг погашених у податковому (звітному) періоді запасів корисних копалин.

263.5.1. Базою оподаткування є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства).

 

1. Охарактеризуйте сутнкть та необхщнкть державного кредиту.

2. Пояснпъ в яких якостях може виступати держава при державному кредиті.

3. Поясшть та охарактеризуйте функцп державного кредиту.

4. Назвпь та охарактеризуйте основні передумови розмщення державних позик.

5. Назвпъ та охарактеризуйте основні джерела погашения державного боргу.

6. Якими видами щнних паперів оформляються державні позики в Україні? Охарактеризуйте процедуру розміщення державних позик.

7. Як Ви розумкте управлшня державним боргом, на яю органи покладено управлшня державним боргом Украши?

8. Яю Ви знаете види класифжацш державного боргу? Поясшть.

9. Охарактеризуйте методи коригування позиково! полпики.

10. Охарактеризуйте стан державного боргу Украши.

11. Визначте сутнють та необхщнкть фшанив шдприемств

12. Охарактеризуйте функци фшанс1в шдприемств.

13. Поясшть основн1 завдання фшансово! роботи на пщприемствь

14. Пояснпъ сутнкть та необхщнкть б1знес плану, його складов1.

15. Охарактеризуйте фшансове планування на шдприемств1.

16. 3 якою метою розробляеться плат1жний календар на пщприемств1?

17. Дайте визначення основним засобам пщприемства. Чим вони вщр1зняються вщ оборотних контв?

18. Дайте класифжащю основних засоб1в шдприемства.

19. Пояснпъ сутнкть оборотних коитв П1дпрнемства.

20. У чому полягае необхщнкть нормування оборотних кошпв шдприемства?

21. Назвпь нормоваш та ненормован1 оборотн1 кошти шдприемства.

22. Пояснпъ поняття валових витрат П1дприемства.

23. Як визначити прибуток до оподаткування? Як1 види прибутку Ви знаете?

24. Поясшть, що собою являе прибуток вщ фшансово! д1яльност1?

25. Поясшть, що собою являе прибуток вщ швестищйно! ' д1яльност1?

26. Поясннь, що собою являе прибуток вщ операц1йно1 д1яльност1?

27. Як Ви розумкте поняття прибутку вщ надзвичайно! д1яльност1?

28. Ям фактори впливають на формування прибутку? Пояснпъ IX.

29. Розкрийте ф1скальну та регулюючу функцИ податк1в


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 197; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь