Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Семінар 5. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН В ОКРЕМИХ ГАЛУЗЯХ ЕКОНОМІКИ



План

1. Особливості правового регулювання господарських відносин у гірничодобувній промисловості. Порядок користування надрами на умовах розподілу продукції

2. Правові засади господарської діяльності у нафтогазовому комплексі. Порядок та умови користування нафтогазоносними надрами

3. Правові засади господарської діяльності в електроенергетиці.

4. Правове регулювання господарських відносин у харчовій промисловості

5. Правове регулювання будівельної діяльності. Договори підряду у будівництві

6. Правові основи господарської діяльності у галузі телекомунікацій

7. Особливості правового регулювання господарських відносин у галузях торгівлі і побутового обслуговування

 

Завдання для індивідуальної роботи

 

Підготувати реферати з таких питань: 1. Договір на користування електричною енергією. 2. Правові засади забезпечення безпечності та якості харчових продуктів. 3. Основи правового регулювання виробництва окремих видів продуктів харчування (спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, цукру). 4. Правові засади містобудівної та архітектурної діяльності. 5. Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Практичні завдання

 

Задача 1.

Договором про постачання природного газу на рік між трестом “САЕС” (постачальником) і ВАТ “Сигма” (споживачем) було передбачено, що у І кварталі споживач розробляє і представляє газопостачальнику план організаційно-технічних заходів з економії природного газу, а щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом (кварталом), надає йому звіт про виконання цих заходів.

Чи вправі сторони встановити в договорі санкції за невиконання чи неналежне виконання даної умови?

           

Задача 2.

При укладенні договору на постачання теплової енергії у вигляді пари за обопільною згодою сторін у договір була включена умова про те, що всі спори між сторонами будуть розв‘язуватися лише шляхом переговорів без звернення до господарського суду чи до інших органів. Протягом декількох місяців обидві сторони належним чином виконували свої договірні обов‘язки, однак у подальшому споживач став систематично затримувати оплату поставленої йому теплової енергії. Оскільки безпосереднє звернення до споживача не мало позитивного результату, енергопостачальна організація звернулася до господарського суду з позовом про сплату штрафних санкцій.

У відзиві на позовну заяву споживач просив господарський суд не приймати позов до свого провадження, посилаючись на пункт договору, що виключає можливість звернення до господарського суду.

Як повинен вчинити господарський суд? Які санкції можуть бути застосовані до правопорушника у подібних випадках?

 

Задача 3.

Акціонерне товариство уклало договір з проектною організацією на розробку проектної документації для реконструкції придбаного товариством будинку. В строк, означений в договорі, проектувальник виконав ескіз, макет і генеральний план реконструкції. Коли акціонерне товариство звернулося за одержанням дозвільної документації, з‘ясувалося, що проект представлений не в повному обсязі. Проектна організація заявила, що вона виконала умови договору повністю, оскільки договором перелік матеріалів, що надаються, не передбачений, а нормативних вимог щодо переліку документації, що розробляється, не існує, проте вона готова виконати необхідну частину робіт за умови додаткової оплати.

Чи правомірні вимоги проектної організації?

 

Задача 4.

Між товариством з обмеженою відповідальністю і будівельною фірмою був укладений договір, згідно з яким будівельна фірма зобов‘язувалася відремонтувати офіс Товариства, а Товариство зобов‘язане було надати всі необхідні матеріали і сплатити вартість ремонту. Роботи слід було завершити за один місяць, починаючи з 1 червня. Будівельники вчасно розпочали виконання робіт, однак з 15 червня припинили всі роботи, оскільки з‘ясувалося, що у Товариства немає коштів для оплати виконаних робіт. Крім того, Товариство не спромоглося надати необхідні матеріали і попросило завершити роботи з матеріалів будівельної фірми у встановлений строк. Таке прохання фірма задовольнити відмовилася. Тоді Товариство оголосило про розірвання договору і запросило іншу організацію для завершення робіт, а всі видатки віднесло на підрядника.

Чи правомірні дії Товариства?

 

Задача 5.

Для будівництва нового підприємства по виробництву побутових xімікатів за підсумками конкурсних торгів укладений державний контракт між замовником - акціонерним товариством «Хімік» і підрядником - акціонерним товариством «Спеціалізований трест». Будівництво було включене до титульного списку будов, що розпочинаються, з періодом будівництва у три роки. Фінансування будівництва здійснювалося за рахунок коштів державного бюджету, наданих на зворотній основі, і власних фінансових ресурсів замовника. Після двох років будівництва зважаючи на відсутність бюджетних асигнувань і перегляд екологічних вимог будівництво було законсервоване. Замовник відмовився відшкодовувати підряднику пов’язані з консервацією видатки та оплачувати останній етап виконаних робіт, посилаючись на те, що в державному контракті встановлений окремий порядок оплати робіт і компенсації видатків у цьому випадку (передбачене його визначення у додатковій угоді сторін до підрядного договору, яка не була укладена). Підрядник не погодився з такою аргументацією і запропонував керуватися чинним законодавством. Оскільки сторони не досягли згоди, підрядчик звернувся до господарського суд з позовом до замовника.

Хто правий в цьому спорі?

Яке повинно бути рішення господарського суду?

 

Задача 6.

Здолбунівський завод «Реостат» відвантажив на адресу заводу підйомно-транспортного обладнання електромотори для портальних кранів. Вантаж прибув з прострочкою на десять днів. Через несвоєчасну доставку моторів завод не виконав свої зобов’язання по поставці кранів Іллічівському порту і сплатив останньому неустойку за порушення строків виконання договору. У зв’язку з цим завод підйомно-транспортного обладнання подав до Управління залізниці позов про стягнення з дороги штрафу за прострочку доставки вантажу (електромоторів) і відшкодування понесених ним з вини дороги збитків, викликаних сплатою неустойки покупцю за несвоєчасну поставку кранів і штрафу пароходству за непред’явлення вантажу (кранів) до перевезення.

Чи підлягають задоволенню вимоги заводу?

 

Задача 7.

Холодокомбінат звернувся з позовом до перевізника - Управління залізниці та до постачальника - м’ясокомбінату про стягнення з належного відповідача вартості м’яса, що не вистачає. Вантаж прибув у справному вагоні, але без пломби вантажовідправника. При його розпечатуванні виявилося, що вагон завантажений до повної місткості і кількість вантажу, якого не вистачає, туди вміститься не могла. Порізів і інших пошкоджень м’ясо (туші) не мало. Ці обставини були підтверджені експедитором м’ясокомбінату і відображені в комерційному акті.

Хто повинен нести відповідальність за нестачу вантажу?

Чи зміниться рішення, якщо вагон, завантажений відправником, прибув на станцію призначення у справному стані та за його пломбами?

Завдання для самостійної роботи

 

Самостійно опрацювати такі питання: Державні акціонерні вугільні компанії, державні холдингові компанії, інші суб’єкти господарювання у вугільній промисловості. Особливості регулювання відносин у сфері геологічного вивчення нафтогазоносності надр. Державний контроль і нагляд за якістю та безпекою харчових продуктів і продовольчої сировини. Правове регулювання планування і забудови територій. Господарсько-правовий статус учасників будівельної діяльності. Загальні умови укладення та виконання договорів підряду у будівництві. Відповідальність за порушення законодавства про будівельну діяльність. Правові засади господарської діяльності у галузі транспорту. Правові основи господарської діяльності у галузі поштового зв’язку. Правовi засади управлiння i використання радiочастотного ресурсу України. Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення. Особливості здійснення окремих видів торговельної (торговельно-виробничої) діяльності. Особливості правового регулювання господарських відносин у галузі побутового обслуговування.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 254; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь