Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Клапани виробництва Honeywell



      Honeywell [7]  є крупним виробником регулюючої арматури у світі. Компанія випускає декілька ліній регулюючих клапанів для промислового використання. Найвідомішими з них є регулюючі клапани Kammer і Valtek. Honeywell, крім звичайних клапанів та приводів, пропонує споживачам клапани, які легко інтегруються в АСК завдяки цифровим позиціонерам та інтелектуальним засобам обробки й передачі інформації.

     Регулюючі клапани Kammer

     Kammer випускає клапани мікро, малі та середні витрати для всіх галузей промисловості. Клапани мають модульну компоновку, яка включає в себе велику номенклатуру РО, шо комплектуються декількома типами приводів. Регулюючі органи розраховані на пропускну здатність від 0, 000001 до 400 м3/год і за конструкцією відносяться до односідельних та кліткових. Вони розраховані на умовні тиски від 1МПа до 400МПа, температури середовища від

-269º С до +400º С і мають діаметри умовного проходу від 4 мм до 150 мм.

     Електричний привод Kammer серії 50

 Приводи даної серії (рис.7.14) - електричні приводи, розроблені для точного позиціонування регулюючих органів, установлених на низьких експлуатаційних витратах.Усі елементи, що утворять систему, містяться в межах міцного захищеного корпуса. Обертальний рух, однофазний двигун передає коробкою передач до основи приводу. Два моментнозалежних перемикачі виключають двигун при досягненні крайніх меж позиціонування. При відключенні живлення, для ручного приводу, може використовуватися боковий дублер.Діапазон ходу ВМ -0-40мм.Перестановочне зусилля приводу- 60-2400 Н. Живлення від мережі: 220, 110, 24 В частотою 50-60 Гц. Електропривод Kammer має інтегрований позиціонер із входом  0/4 - 20 мА. Ця розширена конструкція позиционера дозволяє пряме підключення приводу до електронного контролера.

      Пневматичні приводи Kammer

     Виготовляється декілька серій пневматичних приводів, які мають мембранний привід. Частина з них має інтегровані пневмо- та електропневмо позиціонери, зокрема, сері 30.Типова конструкція приводу Kammer  показана на рис. 7.15.

Технічна характеристика окремих серій приводів приведена в табл. 7.1.

Електропневмоперетворювач перетворювач(рис. 7.16 ), що є невід'ємною частиною приводу серії 30, перетворює стандартний електричний сигнал ( 0/4 - 20 mА) у стандартний пневматичний сигнал (0.02 - 0.1 МПа) за допомогою системи компенсації ваги рухомої частини приводу. Позиціонер має магнітоелектричний перетворювач (МЕП) та пневматичний позиціонер. Електричний вхідний сигнал подається в котушку намотану на рамочному магнітопроводі, індукуючи в ньому магнітне поле. Біля щілини в рамці на коромислі встановлений постійний магніт, поле якого взаємодіє з полем електромагнітної системи.У результаті взаємодії створюється обертовий момент, під дією якого коромисло балансує біля сопла. Таким чином, відбувається перетворення вхідного елекричного сигналу в пропорційний електричний.

Таблиця 7.1 –Технічна характеристика пневмоприводів Kammer

 

Параметри

Серії ВМ

1 2 3 30
Умовний хід, мм 10 10...60 20...80 10...40
Площа мембрани, см2 26-80 400-1200 1700-3200 80-500
Перестановочне зусилля, Н 59-160 400-2000 4000-10000 160-2000
Діапазон температур -40...+80º С -40...+80º С -40...+80º С -30...+80º С
Наявність позиціонера - - - інтегрований Р/Р або Е/Р


            

       Рисунок 7. 16– Функціональна схема позиціонера клапана серії 30

     Пневматичний сигнал сприймається інтегрованим пневматичним позиционером. Пневматичний позиціонер працює на принципі підоймового вагового динамометра, який гарантує, що позиція діафрагми приводу завжди прямо пропорційна до значення вхідного сигналу. Збільшення сигналу тиску в подвійному блоці діафрагм створює незбалансований стан. Пілотний клапан тоді переміщається, перекриваючи дренаж, збільшуючи робочий тиск позиціонера до приводу. Діафрагма передає зусилля на пружину зворотного зв'язку  і тим самим компенсує силу створену подвійною діафрагмою. Вихідний сигнал позиціонера тоді стабілізований у кількості, необхідній для збереження бажаної позиції клапана.

        Пневматичні позиціонери, які інтегровані в клапани даної серії аналогічні за конструкцією, правда в них відсутній МЕП.

      Інтелектуальні клапани Kammer

     Kammer випускає також інтелектуальну регулюючу арматуру Star Pac

Intelligent System. Фактично, розглянуті вище клапани, доукомплектовуються

додатковим інтелектуальним модулем із певною доробкою регулюючого органа (рис. 7.17 ).Модуль включає в себе мікропроцесорний контролер і інтегровані в корпус РО давачі температури і тиску.

Контролер забезпечує обробку інформації, здійснює функції діагностики обладнання, передачй і прийом цифрової інформації по мережі, реалізує автономний ПІД-регулятор тощо. ПІД-регулятор може працювати з сигналами від давачів, які інтегровані в клапан, з метою їх стабілізації, а також може виконуватись функція веденого регулятора або працювати в супервізорному режимі одержуючи інформацію по цифровому інтерфейсу від зовнішнього контролера чи ПЕОМ. Star Pac має інтерфейс RS485 і підтримує протоколи Modbus та Fieldbus. Інформація про роботу клапана відображається на дисплеї передньої панелі, який дозволяє також проводити настройку клапана по місцю. Способи інтегрування клапана в системи керування приведений на рис. 7.18.

      Клапани Valtek

 Регулюючі клапани Valtek охоплюють велику гаму дросельних виконавчих пристроїв, які розраховані на малі, середні та великі витрати з врахуванням найсуворіших вимог до експлуатації за температурами робочих середовищ, умовними тисками та агресивністю регульованих середовищ. Випускається арматура з пневматичними мембранними та поршневими приводами й електроприводом. Серії регулюючих клапанів 2000, 2060, 9000 та V5060, технічна характеристика яких приведена в табл.7.2 мають мембранні пневмоприводи серії 2000 та електроприводи М6421/7421 (табл. 7.3). Конструкція пневмоприводів показана на рис.7.19. Їх можна укомплектовувати позиціонерами та пневмоперетворювачами ( табл.7.4 ), загальний вид яких приведений на рис.7.20.

Позиціонер ЕР-2300/2400

       Позиціонер забезпечує позиціонування пневматичних клапанів Valtek у відповідності до командного струмового сигналу 4-20 мА.Він складається з електронного регулятора, електропневмоперетворювача та вузла зворотного зв'язку. від позиції регулюючого клапана(рис.7.21).

     Електронна частина позиціонера забезпечує порівняння вхідного сигналу з сигналом зворотного зв'язку і підсилення сигналу розбалансу до 3-18 В, який живить п'єзоелемент.

   Електропневматичний модуль ґрунтується на п'єзоелектричному перетворювачі, який працює на зворотному ефекті, тобто перетворює вхідний електричний потенціал в пружну деформацію п'єзоелемента пропорційно до прикладеної напруги. Пластина п'єзоелемента переміщується між двома соплами, одне з яких виходить в атмосферу, а в інше, подається тис живлення. Результуючий тиск рк  пропорційний вхідному електричному сигналу.Далі він підсилюється за потужністю та тиском, формуючи командний тис в межах 0...0, 6 МПа для керування пневматичним приводом.

   Переміщення штока ВМ через потенціометричний давач положення у вигляді  сигналу   від'ємного зворотного зв'язку подається на вхід схеми



Таблиця 7.2 -Регулюючі клапани фірми HONEYWELL

 

Серія 2000 2060 9000 2003/2013 V5066
Опис виробу Компактний з верхнім штоком універсальний регулюючий кла-пан. Існує багато опцій. Модуль-ність конструкції відповідають стан-дартам DN і ANSI. Універсальний регулюючий клапан для висо-кого тиску. Опція двопозиційного режиму. Конструкція ана-логічна серії 2000.   Особливо міцний, з клітковим запірним органом, регулюю-чий клапан. Надійна конструкція, низькошумовий і антикавітаційний запірний орган, з вирівнюванням тиску на штоці або без нього Унікальна серія клапанів керування, легко адаптована для змішування і розділення потоків. Внутрішні елементи замінні в польових умовах без демон-тажу клапана. Клапан з сильфонним ущільнювачем для ро-боти з підігрітою наф-тою. Не потребує об-слуговування, підхо-дить для операцій змі-шування і розділення потоків. Внутрішні елементи замінні по місцю без демонтажу клапана.
Тип прохідний прохідний   прохідний Триходовий (змі-шування/розділен-   ня) Триходовий (змішу- вання/розділення)
Розмір DN від 15 до 300/1 до 12 DN від 25 до    100/1 до 4 DN від 25 до 300/1 до 12 DN від 15 до 300/1 до 12 DN 25 до 80
Номінал тиску на фланці до PN 40/ANSI 300  PN 160/ANSI 900 PN 160/ANSI 900  PN 40/ANSI 300 PN 16
Матеріал корпусу чавун, вуглеводна сталь, нержавіюча сталь, високо- та низькотем-пературна нер-жавіюча сталь. вуглеводна сталь, нержавіюча сталь, високо- та низь-котемпературна нержавіюча сталь вуглеводна сталь, нержавіюча сталь, високо- та низь-котемпературна нержавіюча сталь чавун, вуглеводна сталь, нержавіюча сталь, високо- та низькотемпературна нержавіюча сталь.   Ковкий чавун  

]

 

 продовження табл.7.2

 

Серія 2000 2060 9000 2003/2013 V5066
Кришка стандартна, ви-довжена, силь-фонне ущіль-нення, для кри-огенних уста-новок стандартна, ви-довжена, силь-фонне ущільнення стандартна, видов-жена, сильфонне ущільнення стандартна, видов-жена, сильфонне ущільнення сильфонне ущільнення
Ущільнюючий матеріал Тефлон (ПТФЕ), графіт Тефлон (ПТФЕ), графіт Тефлон (ПТФЕ), графіт Тефлон (ПТФЕ), графіт ___  
Матеріал запірного органу нержавіюча сталь, термообробна сталь, стелітове покриття нержавіюча сталь, термообробна сталь, стелітове покриття нержавіюча сталь, термообробна сталь, стелітове покриття нержавіюча сталь, термообробна сталь, стелітове покриття   нержавіюча сталь
Конструкція запірного органу парабол., з по-давленням шуму, пониженою витратою параболічна., з по-давленням шуму клітчата, з подав-ленням шуму двосідельний двосідельний
Характерис-тика рівнопроцент-на, лінійна, від-критий-закри-тий рівнопроцентна, лінійна, відкри-тий-закритий рівнопроцентна, лі-нійна, вікритий-закритий   лінійна   лінійна
Протічність металічне ущільнення 0.01% від Kvs, м‘яке ущільнення 0.0001% від Kvs металічне ущіль-нення 0.01% від Kvs, м‘яке ущіль-нення 0.0001% від Kvs металічне ущільнен-ня 0.05% від Kvs, м‘яке ущіль-нення 0.0001% від Kvs металічне ущіль-нення 0.05% від Kvs, м‘яке ущіль-нення 0.0001% від Kvs   металічне ущільнення 0.05% від Kvs
Привід мембранний пневматичний або електричний мембранний пневматичний або електричний мембранний пнев-матичний або елек-тричний пневматичний або електричний мембранний пневма-тичний або електрич-ний

 

       Таблиця 7. 3– Приводи фірми HONEYWELL

 

Серія 2000 2000 важільний М 6421/7421
    Опис виробу Компактна, повністю стальна конструкція, що підходить для всіх серій регулюючих клапанів. Заміна по місцю, багатопружинна кон-струкція, перенастроюваний діапазон керуючого сигналу Компактна, повністю стальна конструкція, що підходить для всіх серій регулюючих клапанів. Заміна по місцю, багатопружинна конструкція, перенастроюваний діапазон керуючого сигналу Електричний привід з ліній-ним переміщенням із вмон-тованим позиціонером і без нього для клапанів до DN 80/3”.
Тип мембранний пневматичний  мембранний пневматичний електричний
Розмір від 300 до 2600 см2 (від 47 до 400 кв. дюймів) від 300 до 2600 см2 (від 47 до 400 кв. дюймів) 1.8 кН
Тиск живлення до 6 бар (0, 6Мпа) до 6 бар(0, 6Мпа) 24В і 220В змінного струму
Номінальний хід від 10 до 120 мм (від 0.4 до 4.7”) від 40 до 260 мм (від 1.5 до 10.2”) від 10 до 30 мм (від 0.4 до 1.2”)
Відмовостійке положення відкрите або закрите  (за вибором) відкрите або закрите  (за вибором) відсутнє

     
 

 

 


Таблиця 7. 4–Технічна характеристика електро-пневмоперетворювачів і позиціонерів

Серія ЕР2300 ЕР2400 ЕР2350 НР
Опис виробу Електропневмо позиціонер має електронний регулятор положення з електро-пневматичним перетворенням на основі п’єзоелементів. Застосований для поступальних і обертових рухів. Електронний регулятор положення з електро-пневматичним перетворенням на основі п’єзоелементів. Застосований для поступальних і обертових рухів Перетворює елект-ричний сигнал від 4 до 20 мА в пневматичний сигнал від 0.02 до 0, 1 МПа. Заміна по місцю. Велика пропускна здатність по повітрю. Надійний пневматичний позиціонер, провірений в важких умовах навколиш-нього середовища. Заміна по місцю. Перенастроювані вихідні характеристики.
Тип електро-пневматичний електро-пневматичний позиціонер електро-пневмопе-ретворювач пневматичний позиціонер
Вхідний сигнал від 4 до 20 мА від 4 до 20 мА від 4 до 20 мА від 0.2 до 1.0 бар (від 0,, 02 до 0, 1 Мпа)
Тиск живлення до 6ар(0, 6 МПа) до 6 бар(0, 6 МПа) до 6 бар(0, 6 МПа) до 6 бар(0, 6 МПа)
Вихідний сигнал пневматичний пневматичний від 0.2 до 1.0 бар (від 0,, 02 до 0, 1 МПа) пневматичний
Регульований хід від 0 до 120 мм (від 0 до 4.7”), 900 поворот від 0 до 120 мм (від 0 до 4.7”), 900 поворот   ___ від 0 до 120 мм (від 0 до 4.7”)
Іскробезпечність ЕЕх ib II CT4/T6 відсутня ЕЕх ib II CT6/T5 немає потреби

 

 


 

Рисунок 7. 21–Стуктурна схема позиціонера ЕР 2300 / 2400

порівняння, чим досягається позиція вихідного елемента ВМ пропорційна вхідному командному сигналу.

     Перетворювач ЕР- 2350 збудований аналогічно за виключенням канала зворотного зв'язку. В лінії зворотного зв'язку включений пневмоелектричний перетворювач, входом якого є вихід базового перетворювача.

      На сьогоднішній день суттєво розширена номенклатура регулюючих клапанів із покращеними технічними показниками з використанням поршневого пневмоприводу Valtek (рис. 7.22). Привід є потужним, високоефективним, лінійним ВМ із високою швидкодією. Більшість циліндрів розраховані на тиск живлення 1 МПа.

        В цій лінії регулюючої арматури Valtek випускається клас перспективних інтелектуальних технічних виконавчих пристроїв. Крім розглянутих вище інтелектуальних систем StarPac, розроблена низка цифрових позиціонерів з комунікаційними функціями, зокрема, Logik серії 1000 та 2000, а також модифікована інтелектуальна система StarPacІІ. Коротка характеристика інтелектуальних засобів приведена в табл. 7.5. Розгорнута структура системи StarPacІІ показана на рис. 7.23





Рисунок 7.23-Функціональна структурна схема інтелектуальної системи StarPacІ І

     Структурна схема StarPacІІ розкриває, які складі функції по обробці інформації у неї закладені. Вона забезпечує збір інформації від чотирьох давачів, які інтегровані в клапан Valtek, а саме, тиску до і після РО, температури середовища та позиції штока ВМ. На базі цієї інформації розраховується перепад тиску на РО та витрата через нього. Указані параметри можуть використовуватись далі, як вихідні параметри для стабілізації з інтегрованим автономним ПІД-регулятором. Усі режими роботи інтелектуального модуля контролюються на місцевому цифровому індикаторі при допомозі мембранної клавіатури. Передача інформації, налагодження клапана та керування ним можна здійснювати двома цифровими каналами зв'язку RS485.

 

 

 

Таблиця 7.5-Коротка характеристика інтелектуальних пристроїв регулюючих клапанів Valtek

Показники StarPacII Logix 2000 Logix 1000
Кількість анал. вх/вих 1/2 1/2 1/0
Кількість дискр. вх/вих 2/2 2/2 0/0
Циклічні змінні Δ p, p1, p2, t витрата, пози-ція, додаткові позиція РО, додаткові позиція РО, додаткові
Цифрові канали зв'язку RS485(2) RS485(2) HART(1)
Протоколи обміну Modbus Fieldbus Modbus Fieldbus Fieldbus (опція)
Контрольовані параметри 4 1 1
Наявність регулятора ПІД ПІД ПІД(опція)
Зв'язок з ПЕОМ через конвер-тор RS485/232  через конвертор RS485/232 через HART-модем
Зв'язок з контролером безпосередні безпосередній через HART-фільтр
Програмне забезпечення StarTalk StarTalk ValTalk

 

    Налагодження та контроль роботи клапана здійснюється також дистанційно з використання програмного забезпечення верхнього рівня StarTalk. Цифровий позиціонер Logix 2000 має аналогічну структуру до StarPacII, але в нього відсутні розширені функції збору інформації й алгоритми її обробки, а залишилась лише функція контролю позиції РО. Позиціонер Logix 1000 має обмежені функції щодо вводу – виводу аналогових та дискретних сигналів і цифрової комунікації.

 

 


7.5 Перспективні регулюючі клапани та приводи виробників Росії

Російською Виробничо-Комерційною Фірмою " ЛГ" ( ВКФ " ЛГ" ) разом із ЗАТ " Руст-95" і ТзОВ " Простір" розпочатий випуск кліткових клапанів. На світовому ринку регулюючих клапанів кліткові клапани практично витіснили, як більш досконалі, двохсідельні клапани. У кліткових регулюючих клапанах пропускна характеристика може забезпечуватися двома способами:

       • Cтандартним способом, за рахунок зміни площі щілини між затвором і сідлом ( так зроблено в регулюючих клапанах типів КМР, ПОУ- 7М, ПОУ- 8М, ПОУ- 9М);

           • За рахунок отворів чи вирізів у клітці, які відкриваються при переміщенні затвора всередині клітки ( так зроблено в нових поколіннях кліткових клапанів серії РК, ЗРК ).

 Заміна застарілих двохсідельних клапанів на кліткові здійснюється безпосередньо на трубопроводі без його реконструкції, оскільки вони мають однакові приєднувальні розміри фланців, однакові будівельні довжини,      близькі діапазони значень умовної пропускної здатності К v у.

      Наприклад, кліткові регулюючі клапани на умовний тиск 1, 6 МПа, 2.5 МПа, 4, 0 МПа, 6, 3 МПа, 10 МПа, 16 МПа типів КМР, РК201, РК202, РК301, РК302, РК401, РК402, РК101, РК102 РК501, РК502, РК601, РК602 можуть цілком замінити двохсідельні регулюючі клапани й клапани застарілих конструкцій типу: 25з48нж(25з50нж), 25з94нж (25з96нж), “К”, ПОУ-32, ПОУ-51.

Клапани РК (рис. 7.24) є подальшим розвитком регулюючих клапанів застарілих конструкцій типу ПОУ- 32, ПОУ- 51 і відрізняються від первісної конструкції (розробленої на початку 70-х років) низкою конструктивних і технологічних змін, доробок і удосконалень, у тому числі:

-уведені зміни в конструкцію й технологію виготовлення корпуса клапана, у результаті чого різко підвищилася якість і надійність корпусів, що виготовляються;

- удосконалена конструкція мембранних виконавчих механізмів (МИМ), змінені шток, опорний вузол штока МИМ, кріплення мембранийі штока в МИМ і т.д.:

- змінене з'єднання штоків МИМ і плунжера;

- уведені зміни в конструкцію верхньої кришки клапана;

- уведене підпружинене сальникове ущільнення;

- удосконалена геометрія деталей ущільнення і підвищена чистота їхньої обробки:

- для зміцнення дросельного вузла й підвищення надійності запирання клапанів застосовуються спеціальні наплавлення.

Плунжер клапана розвантажений. При подачі середовища під плунжер використовується схема розвантаження приведена на рис.7.25.

Для регулювання газових потоків і малов'язких рідин застосовується клітка, перфорована круглими отворами(рис.7.26а). При регулюванні в'язких середовищ пропонуються клітки з профільованими отворами (рис.7.26б) або профільовані плунжери в парі з клітками, в яких вікна максимального розміру(рис.7.26в).

Введені в первісну конструкцію кліткових клапанів зміни разом з підвищенням вимог до якості збирання й обробки деталей дозволили: істотно збільшити співвісність штоків МИМ і плунжера; зменшити величини протічок клапана в закритому стані в 500 - 1000 разів; збільшити надійність і термін служби сальникових ущільнень; домогтися надійної роботи клапана на всіх типах середовищ, у тому числі на високов'язких середовищах; розширити більш ніж у два рази параметричний ряд можливих К v у. Крім зазначених змін поліпшена технологія виготовлення клапанів, у тому числі впроваджені нові технології виготовлення штока дросельної пари, що дозволили підвищити чистоту обробки деталей до 12 класу, упроваджений техпроцес іонного азотування, застосування наплавлень спеціальних матеріалів, покриття корпусів новими високотемпературними кремнієвоорганічними (до + 450°С) емалями. Для МИМ застосовуються порошкові емалі, які спікаються, що істотно підвищує стійкість виробів до зовнішнього впливу і т.п.

Можливості нового покоління клітинних клапанів типу РК дозволяють розширити ряд К v у, що створює умови для точно підбору характеристики клапана, виходячи з розрахованої пропускної здатності. Це особливо важливо при виборі клапанів для знову проектованих установок, коли ще немає досвіду експлуатації і можливі значні помилки при виборі клапанів, особливо убік завищення пропускної характеристики клапана. Клітинні клапани типу РК дозволяють робити ретрофіт за результатами спробної експлуатації установки, тобто змінювати К v у клапана до необхідного значення за рахунок заміни дросельної пари без реконструкції трубопроводу, і зняття клапана з трубопроводу.

Усе це дозволило одержати довговічнішу, надійнішу й естетичну конструкцію клапана і почати серійний випуск клапанів конкуруючих із клапанами ведучих закордонних фірм таких як " Fisher- Rosemount", " Ноnеуwell", " Valtek Engineering " й інших.

           Клапани ПОУ-7М, ПОУ-8М, ПОУ-9М істотно довершені в порівнянні з їхнім колишнім аналогом (рис.7.27). Вони розраховані на робочі тиски середовища 6, 3 і 16 МПа. Усі деталі мають вищий рівень технологічного виконання, для більшості деталей, які працюють при великих навантаженнях застосовані стійкіші матеріали. Наприклад, допуск на неспіввісність затвора, втулки й сідла в колишній конструкції був 50 -80 мкм. У даний момент неспіввісність дросельної пари не перевищує 8 мкм. Усі деталі з вуглеводневої сталі мають підвищене антикорозійне покриття. Чистота обробки штока підвищена до 11 класу, що забезпечує надійну роботу сальника більше 10 років. Основні деталі МИМ виготовляються зі сплавів AL, істотно поліпшені надійність і довговічність сальникового вузла в МИМ. Мембрана виготовляється з застосуванням сучасної технології й матеріалів, яка дозволила продовжити термін служби мембрани МИМ і забезпечити можливість її використання до температур -60°С. Розширено параметричний ряд К vy клапанів типу ПОУ-7М, ПОУ-8М, ПОУ-9М до 12м3/год, уведена рівнопроцентна й універсальна пропускна характеристика, що дозволяє забезпечити лінійну витратну характеристику клапана при його роботі в лінії, виключаючи різкий ріст витрати в початковому діапазоні ходу штока клапана. Знижено вагу клапана, наприклад, для ПОУ-7М с 21 кг до 12 кг, для ПОУ-8М з 24 кг до 16 кг. і т.д. Клапани додатково можна укомплектувати кінцевими вимикачами та позиціонерами ( пневматичний, електропневматичний, електропневматичний у вибухо безпечному виконанні, інтелектуальний).

Клапан КМР ( клапан малогабаритний регулюючий) є новою розробкою, яка суттєво полегшує монтаж і експлуатацію регулюючих клапанів. Клапан КМР має меншу вагу й габарити в порівнянні з аналогами. Вони призначені для автоматичного регулювання потоками рідин і газів при робочих тисках 1, 6 МПа, 2, 5 МПа, 4, 0 МПа, 6, 3 МПа, 10 МПа. Клапани застосовуються на трубопроводах із діаметром DN 20, 25, 32, 40, 50 мм і мають пропускну здатність від 0, 006 до 16 м3/год.

  Технічні характеристики кліткових клапанів приведені в табл.7.6-7.7 та в додатку Б.

Отримані результати по удосконалю-ванню клапанів РК дозволили перейти до виробництва запірно - регулюючих (регулюючо-відсічних) клапанів типу ( ЗРК ) і запірних (відсічних) клапанів типу ( ЗК ). Аналогів клапанів типу ЗРК і ЗК в Україні й у країнах СНД на сьогоднішній день не виробляється.

Запірно-регулюючі клапани типу ЗРК виготовляються з ущільненням метал по металі із запиранням по класу В-С (на робочі температури до +425 ˚ С) і з м'яким ущільненням по класу А (на робочі температури до +180 ˚ С). Характеристики клапанів ЗРК цілком відповідають клапанам типу РК. Для малих умовних діаметрів і невеликих перепадах

Таблиця 7.6-Значення пропускної здатності для клапанів виробництва ВКФ" ЛГ" ( Dy 25-80 мм)

кліткою, при цьому регульоване середовище подається під плунжер. В інших

 

DN

 

 


Тип клапана

 

Умовна пропускна здатність KVy

 

 

2, 5   4   6, 3   8   10   12   16   20   25   32   40   50   63   80   100   125   160  

25

Двосідельний     +* +*     +*       +*                                          
ПОУ -32, ПОУ- 51           +      +                                              
КМР  + + +   + +  +                      
РК 101, РК 102  + + +   + +  + +                                          
РК 401, РК 402  + + +   + +  + +                                          
РК 301, РК 302  + + +   + +  + +                                          
РК 201, РК 202  + + +   + +  + +                                          

50

Двосідельний                       +*   +*   +*       +*                  
ПОУ- 32, ПОУ- 51                           +     +       +*                      
РК 101, РК 102                 +   +   +   +   +   +   +   +                      
РК 401, РК 402                 +   +   +   +   +   +   +   +                      
РК 301, РК 302                 +   +   +   +   +   +   +   +                      
РК 201, РК 202                 +   +   +   +   +   +   +   +                      

 80

Двосідельний                                         +*   +*   +*   +*
ПОУ- 32, ПОУ- 51                           +   +*  
РК 101, РК 102                 +   +   +   +   +   +   +   +      
РК 401, РК 402                                 +   +   +   +   +   +   +   +      
РК 301, РК 302                                 +   +   +   +   +   +   +   +      
РК 201, РК 202                                 +   +   +   +   +   +   +   +      

Таблиця 7.7-Значення пропускної здатності для клапанів виробництва ВКФ" ЛГ" ( Dy 100-200 мм )

DN

 

 

Тип клапана

 

Умовна пропускна здатність KVy

 

 

40   63   100   125   160   200   250   320   400   500   630  

100

Двосідельний     +* +*     +*       +*                  
ПОУ 32, ПОУ 51           +     +*                      
РК 101, РК 102 +   +   +   +   +   +                      
РК 401, РК 402 +   +   +   +   +   +                      
РК 301, РК 302 +   +   +   +   +   +                      
РК 201, РК 202 +   +   +   +   +   +                      

150

Двосідельний                 +*     +*   +* +*    
ПОУ 32, ПОУ 51                     +     +*            
РК 101, РК 102         +   +   +   +   +   +   +          
РК 401, РК 402         +   +   +   +   +   +   +          
РК 301, РК 302         +   +   +   +   +   +   +          
РК 201, РК 202         +   +   +   +   +   +   +          

200

Двосідельний                         +*       +*       +*
РК 401, РК 402                     +   +   +   +   +   +  
РК 301, РК 302                     +   +   +   +   +   +  
РК 201, РК 202                     +   +   +   +   +   +  

 

* - відмічені ті значення KVY, для яких є тільки лінійна пропускна характеристика.

застосовується нерозвантажений плунжер (рис.7.28а) в парі з профільованою випадках плунжер виконується розвантаженим за схемою з пілотним клапаном ( рис. 7.28б).

Запірні клапани типу ЗК виготовляються за технологією, аналогічною ЗРК, мають максимальну пропускну здатність для даного Dy і можуть виготовлятися з часом спрацьовування від 0, 5 до 12 секунд.

Таким чином, кліткові клапани РК, ЗРК, ЗК, КМР, ПОУ-7М, ПОУ-8М, ПОУ-9М забезпечують:

Зручність експлуатації, низькі експлуатаційні витрати, можливість за місцем змінювати характеристики клапана ( пропускну характеристику, К vy і ін.). За результатами випробувань можливо, заміною внутрішніх елементів клапана, забезпечити його характеристики в більшому ступені відповідні умовам експлуатації. У випадку переходу установки в режим зменшеної продуктивності є можливість відповідним чином зменшити значення К v у;

Високу герметичність у дросельній парі, аналогічну односідельним клапанам.

Високі антикавітаційні властивості. Регулюючі клапани РК, ЗРК у стандартному варіанті в силу своєї конструкції мають підвищеними антикавітаціні властивості, однак ці властивості, при необхідності можуть бути посилені застосуванням спеціальної втулки.

Високі антишумові властивості (для випадку плину газу при великому перепаді тиску). Ці властивості високі при використанні втулки зі спеціальними отворами і подачі середовища «під затвор», але можуть бути для клапанів типу РК, КМР, ЗРК додатково посилені застосуванням спеціальної " антишумової" втулки.

Високий діапазон зміни пропускної здатності, що перевищує стандартні значення. Ця властивість представляється дуже важливою для керування технологічними потоками з високим значенням діапазону регулювання. За спеціальним замовленням можуть виготовлятися клапани з розширеним діапазоном регулювання. Клапани КМР, ПОУ 7М, ПОУ 8М, ПОУ 9М можуть виготовлятися з мікровитратами до 0.006м3/год.

Високе значення до пустимого перепаду тиску. Для клітинних клапанів КМР, ПОУ 7М, ПОУ 8М, ПОУ 9М допустимий перепад тиску дорівнює робочому тиску (крім останніх значень К vy). Для кліткових клапанів РК допустимий перепад тиску складає 5, 3 МПа. Для спеціальних виконань клапанів допустимий перепад тиску може досягати умовного тиску, це клапана типу запірно-регулюючих (ЗРК). Для них також може задаватися час запирання клапана і максимальна величина протічок, виходячи з вимог до запірної арматури. Для всіх клапанів серії РК з Ру меншим чи рівним 4, 0 МПа, допустимий перепад тиску може дорівнювати робочому тиску.

У силу своєї універсальності, кліткові клапани можуть бути застосовані у будь-яких технологічних ситуаціях і при найрізноманітніших технічних вимогах споживача.

Усі клапани можуть мати спеціальне виконання для випадків кавітації, критичного плину газів, шуму, розширеного діапазону регулювання, підвищеної температури (до+ 550 °С), спеціальної характеристики регулювання, з електро- чи парообігрівом.

Детальніше з номенклатурою та технічними характеристиками кліткових регулюючих клапанів можна ознайомитися в додатку Б.

    ВАТ " ЗАВОД ЕЛЕКТРОНІКИ і МЕХАНІКИ" (ОАО «ЗЭиМ»)м.Чебоксари випускає широку номенклатуру електродвигунних приводів регулюючих клапанів. Зараз виробничою програмою намічений випуск приводів з такими загальними технічними характеристиками [ 8 ]:

   Номінальний крутний

 момент на вихідному валу -    6.3; 16, 40, 100, 250, 320, 630, 800, 1000,

                                                   1600, 2500, 4000, 10000 Н.м.

    Повний хід вихідного вала - 0, 25; 0, 63 обороту.

    Номінальний час повного

    ходу вихідного вала -  10, 25, 63, 160 с.

    Напруга живлення механізмів:

МЭО-90, МЭО-91, МЭО-93,

МЭО-94, МЭОФ-96, МЭОФ-97 -  220 В, 50 чи 60 Гц.;

                                                             230 В чи 240 В, 50 Гц;

МЭО-К-84,   МЭО-87,

МЭОФ-96ДО, МЭОФ-97ДО,

МЭО-92ДО, МЭО - 85А  -  220/380 В, 50 чи 60 Гц;

                                                              240/415 В чи 230/400 В, 50 Гц.

   По захищеності від влучення усередину механізму твердих часток (пилу) і води, механізми мають ступінь захисту ІР 54.

   Механізми випускаються в загальпромисловому, експортному і тропічному виконаннях, а також у виконанні для АЕС.

     Механізми МЭО та МЭОФ  встановлюються безпосередньо на трубопровідній арматурі неповнообертового принципу дії (кульові крани, пробкові крани, дискові затвори), яка поставляється російськими виробникіами, а також швейцарською фірмою «SAUTER», з'єднуються зі штоком регулюючого органа за допомогою втулки. 

   Крім того виконавчі механізми комплектуються пусковими пристроями типу ПБР та підсилювачами типу ФЦ.

   Номенклатура виробів ВАТ " ЗЭиМ" приведена в додатку С.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 277; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.131 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь