Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Транспортування барабанів з кабелем



Транспортування барабанів з кабелем має виконуватися з додержанням загаль­них положень на транспортні перевезення ОК у кузові спеціально обладнаних бортових машин, на причепах або причіпних кабельних транспортерах, як показано на рисунку 7.1 а). Допускається перевезення барабанів з кабелем по бездоріжжю на спеціальних волоках з жорстким зчепленням.

Навантаження і вивантаження барабанів мають виконуватися автомобільним кра­ном або за допомогою покотів, як показано на рисунку 7.1 б). Вільне скочування або ски­дання барабанів з ОК з платформ чи автомашин на землю суворо заборонено!

За відсутності на кабельному майданчику автомобільного крана дозволяється здійснювати навантаження та вивантаження барабанів з кабелем за допомогою спеціаль­них апарелей чи пересувних дерев'яних платформ. Улаштування апарелей та конструкція платформ повинні відповідати вимогам, наведеним у розділі 4 Руководства по строитель­ству линейных сооружений магистральных и внутризоновых кабельных линий связи.

Навантаження барабанів з ОК на кабельні транспортери має здійснюватися за допомогою лебідок, якими обладнані транспортери.

При перевезенні барабана з кабелем у кузові автомобіля він повинен бути закрі­плений за допомогою постійних та знімних упорів у вигляді трикутника висотою від 300 до 400 мм і довжиною, яка перевищує на 300 мм ширину барабана. Упори мають скріплювати­ся між собою за допомогою поздовжніх брусів.

Навантаження і транспортування пошкоджених барабанів з ОК не дозволяється. У таких випадках кабель має бути перемотаний на справний барабан.

Барабан з кабелем, як правило, перекочувати не дозволяється. У виняткових ви­падках дозволяється перекочувати зашитий барабан на відстань до 50 м. Перекочувати барабани слід тільки в напрямі, вказаному стрілкою на щоці барабана (рисунок 7.1 в).

Транспортування барабанів з ОК у горизонтальному положенні (на щоці) заборо­нене (рисунок 7.1 г). Обшивка барабанів при транспортуванні кабелю має бути непошкодженою, кінці кабелю закріплені і загерметизовані.

Розвозити барабани з ОК вздовж траси слід у повній відповідності з укладальною відомістю. Кількість барабанів з ОК, що вивозяться з кабельних майданчиків, має відповіда­ти кількості оптичного кабелю, призначеного до прокладання за графіком проведення робіт.

Типорозміри барабанів для транспортування ОК та довжина кабелю на барабані залежно від його діаметра та типорозміру кабельного барабана наведені в Додатку Ю.

Вхідний контроль

Барабани з оптичним кабелем, контейнери НРП, труби для будівництва кабельної каналізації, обладнання, конструкції і арматура тощо, які надходять на будівництво ВОЛЗ від постачальника чи замовника, мають розміщуватися на заздалегідь підготовлених приоб'єктових кабельних майданчиках. При цьому в міру їх надходження вони мають реєстру­ватися у спеціальних відомостях чи спеціальному журналі із зазначенням їх атрибутів (най­менування, марки, заводського номера тощо).

   

 

  а  

 

     
  б  
  в  
     
  г

 

Рисунок 7.1 – Транспортування барабанів з кабелем

 

Будівельні довжини ОК, труби, обладнання тощо, які надійшли до кабельного майданчика, підлягають вхідному контролю щодо комплектності та якості. При цьому передба­чається 100%-ний вхідний контроль будівельних довжин ОК.

Вхідний контроль контейнерів НРП, труб, обладнання, конструкцій і арматури при будівництві ВОЛЗ не відрізняється від такого контролю цих виробів при будівництві кабельних ліній із застосуванням металевих кабелів і має виконуватися згідно з відповідними розділами таких документів: Руководство по строительству линейных сооружений магистральных и внутризоновых кабельных линий связи та Общей инструкции по строительству линейных сооружений ГТС.

Вхідний контроль будівельної довжини ОК, який намотаний на барабані, полягає у зовнішньому огляді, оптичних вимірюваннях і за наявності в конструкції кабелю металевих елементів, електричних вимірюваннях та випробуваннях.

Зовнішнім оглядом перевіряється барабан з ОК на відсутність механічних пошкод­жень та наявність паспорта на будівельну довжину оптичного кабелю.

Якщо під час зовнішнього огляду виявлено пошкодження барабана чи його обшивки, то останню знімають і перевіряють кабель на відсутність вм'ятин, перетискань тощо, а також контролюють стан захисного покриття ОК.

При пошкодженні лише барабана непошкоджений кабель має бути перемотаний на справний барабан. При перемотуванні ОК має ретельно оглядатися.

У разі виявлення значних дефектів, які знижують якість і надійність кабелю, має бути складений акт за участю представників підрядчика, замовника та інших зацікавлених організацій. При цьому потрібно керуватись інструкціями про порядок прийняття продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за кількістю і якістю затвердженими постановами Держарбітражу України, а також спеціальними пунктами договору чи контракту між замовником та постачальником ОК.

У паспорті на будівельну довжину ОК повинні бути вказані такі дані:

- марка кабелю;

- відповідність ДСТУ і ТУ;

- довжина кабелю, метражні мітки початку і кінця ОК на барабані;

- порядок відліку модулів і ОВ (за кольором) в кабелі;

- матеріал покриття оптичного волокна;

- коефіцієнт загасання на заданій довжині хвилі кожного ОВ;

- значення хроматичної дисперсії на заданій довжині хвилі;

- коефіцієнт заломлення серцевини ОВ;

- результати вимірювань електричних параметрів металевих елементів кабелю (за їх наявності);

- штамп ВТК заводу-виробника;

- дата виготовлення.

У разі використання ОК зарубіжного виробництва дані, вказані в паспорті, можуть відрізня­тись і погоджуватись між замовником та постачальником кабелю.

При проведенні вхідного контролю ОК слід враховувати, що допускається вико­ристовувати:

- одномодове волокно на довжині хвилі 1550 нм, характеристики якого оптимізовані на довжині хвилі 1310 нм (Рекомендація MCE G.652);

- багатомодове волокно з коефіцієнтом загасання до 4 дБ/км на довжині хвилі 850 нм характеристики якого оптимізовані на довжині хвилі 1300 нм з коефіцієнтом загасання до 2 дБ/км (Рекомендація MCE G.651).

Основні вимоги до параметрів багатомодових та одномодових ОВ наведено відповідно в 5.2.1 та 5.2.2.

За відсутності заводського паспорта на кабель потрібно запросити його дублікат у завода-виробника.

За наявності заводських паспортів проводять контрольні вимірювання оптичних пара­метрів ОВ і електричні вимірювання елементів кабелю (за їх наявності), як про це сказане в розділі 12.2 цього КНД.

Результати вхідного контролю мають фіксуватися у протоколах вхідного контро­лю ОК. Форма протоколу наведена в Додатку С.

Вивозити барабани з оптичним кабелем на трасу, здійснювати прокладання без проведення вхідного контролю не дозволяється.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 314; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.023 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь