Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відкопування траншей та котлованів



Земляні роботи при будівництві ЛС ВОЛЗ мають виконуватися, як правило, механізованим способом. Розробка грунту вручну дозволяється лише тоді, коли застосування механізмів неможливе чи економічно недоцільне внаслідок незначного обсягу робіт.

Розміри ділянки, що розкопується, необхідно вибирати таким чином, щоб встиг­нути закінчити основні робота протягом робочого дня та не залишати на ніч розриті тран­шеї й котловани.

При проведенні земляних робіт верхнє покриття доріг та тротуарів має бути розіб­ране від країв траншей та котлованів з кожного боку на відстані:

- 0, 1 м – при асфальтовому покритті;

- 0, 2 м – при покритті штучним камінням.

Розібрані покриття доріг та тротуарів мають бути складені з боку, протилежного відвалу грунту, на відстані 0, 5 м від країв траншей та котлованів.

Грунт з траншей (котлованів) має викидатися на відстань не менш як 0, 5 м від краю траншеї (котловану) при глибині розробки до 1, 2 м та не менш як 1, 0 м – при глибині розробки понад 1, 2 м у протилежний бік від місця складування розібраного покриття доріг і тротуарів. При цьому має бути забезпечений відвід дощових та стічних вод.

При викиданні грунту із траншей та котлованів з перекиданням по уступах, ширина останніх має бути не меншою за 0, 7 м, а висота – не більшою за 1, 5 м.

У грунтах природної вологості (за відсутності грунтових вод та розташованих поблизу підземних споруд) траншеї й котловани можуть бути розроблені з вертикальними стінками без кріплення на глибину, яка не перевищує:

- 1, 0 м – у піщаних (у тому числі з умістом гравію) грунтах;

- 1, 25 м – у супіщаних грунтах;

- 1, 5 м – у глинистих, суглинистих та сухих лесоподібних грунтах;

- 2, 0 м – в особливо щільних грунтах, які вимагають для своєї розробки застосування ломів, кирок, клинів.

За грунтових умов, які відрізняються від наведених вище, траншеї і котловани мають бути розроблені або з укосами без кріплення, або з кріпленням стінок щитами.

Крутизна укосів наведена в таблиці 8.1, а види кріплення стінок траншей та котлованів глибиною до 3 м – у таблиці 8.2.

Таблиця 8.1 – Максимально допустима крутизна укосів траншей і котлованів

Найменування грунту

Кут між напрямом укосу

та горизонталлю, ...°

Відношення висоти укосу

до його основи

при глибині виїмки до, м

1, 5 м 3, 0 м 5, 0 м 1, 5 м 3, 0 м 5, 0 м
Насипаний природної вологості Піщаний та гравійний, вологий (насичений) Глинистий: - супісок - суглинок - глина Піскоподібний, сухий 76   63   76 90 90 90 45   45   56 63 76 63 38   45   50 53 63 63 1: 0, 25   1: 0, 50   1: 0, 25 1: 0, 00 1: 0, 00 1: 0, 00 1: 1, 00   1: 1, 00   1: 0, 67 1: 0, 50 1: 0, 25 1: 0, 50 1: 1, 25   1: 1, 00   1: 0, 85 1: 0, 75 1: 0, 50 1: 0, 50

Таблиця 8.2 – Види кріплення траншей та котлованів з вертикальними стінами

Грунтові умови Види кріплення
Грунти сухі, які здатні зберігати вертикальні стіни при глибині до 2 м Грунти, які зсуваються, сухі та ущільнені грунти (якщо траншеї та котловани залишаються відкритими на тривалий час) Грунти зв'язані, сухі за відсутності грунтових вод при глибині розробки не більш як 3 м Грунти водонасичені   Грунти зв'язані, сухі за відсутності грунтових вод Грунти сипкі при глибоких траншеях та грунти з прошарком пливуна Горизонтально-рамкове   Горизонтально-суцільне     Горизонтальне з просвітами   Змішане (горизонтальне, суцільне та шпунти) Вертикально-рамкове Вертикально-суцільне  

 


Траншеї та котловани глибиною до 3 м, як правило, мають кріпитися інвентарни­ми щитами за типовим проектом. Якщо глибина перевищує 3 м, кріплення має здійснюва­тися за індивідуальним проектом. За відсутності інвентарних щитів та деталей кріплення вони мають виготовлятися на місці з додержанням відповідних вимог.

Мінімальні глибини траншей для прокладання трубопроводів наведено в До­датку Я.

Глибина траншеї для прокладання пластикових кабелепровідних багатоканальних блоків вибирається залежно від його форми, характеру грунту в даній місцевості і вимог на будівництво кабельної каналізації та міститься в межах від 1 м (для одного чотирьохканального блока) до 2, 5 м (для складених блоків на 42 канали).

У скелястих грунтах траншея під багатоканальні блоки має додатково поглиблюється на 100 мм, з наступним заповненням її на цю глибину піском або просіяним грунтом.

Ширина траншеї під багатоканальний кабелепровідний блок має приблизно на 300 мм (150 мм з кожного боку) перевищувати ширину корпусу блока.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 289; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь