Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Натюрморт в стилях бароко



 

БІЛЕТ № 18

 

  1. Подарунки. З чого складається упаковка? «Подарунок - предмет, річ, яку за власним бажанням безоплатно дають, підносять, дарують кому-небудь з метою доставити задоволення, користь».
  1. Тепер ясно головне: подарунок повинен приносити одночасно і радість, і користь. Але саме це завдання, ключову, виконати не так-то й легко.

Психологія подарунка

Не купуйте першу-ліпшу річ. Щоб зрозуміти переваги близьких, психологи радять визначити їх спосіб сприйняття навколишнього світу. Існує така градація: кінестетики - ті, хто сприймає світ «на дотик», для візуалів головне - зорове сприйняття, аудіалом важливо чути оточуючих, дискрети - люди, що намагаються відгородитися від світу, а дігетали комбінують в собі сприйняття вище перерахованих груп.

На думку психологів, найбільш поширений тип людини - кінестетики (40 відсотків). Зазвичай такі люди дуже ласкаві й чуйні, відмінні чоловіки, дружини й надійні друзі. У прояві почуттів відкриті, 70 відсотків з них - екстраверти. Ідеальні подарунки їм - теплі речі.

Наприклад, светр на Новий рік, особливо, якщо ви його зв'яжете самостоятельоно, стане улюбленою річчю на всю холодну зимову пору. Тортик домашнього приготування, свічка в дерев'яному або керамічному свічнику, світильник у теплих червоно-жовтих тонах підійдуть на День святого Валентина.

Візуали також досить поширена група - їх 30 відсотків. Для цих людей головний контакт зі світом - зоровий. Люди цього типу - великі поціновувачі мистецтва, тому річ для них має бути перш за все красивою і вишуканою. У подарунок такій людині краще вибирати «авторську» роботу - по-справжньому рідкісну, ексклюзивну річ.

Сподобається візуалу, до речі, також фотоапарат і інші фотопрінадлежності.

Дискрети становлять лише 20 відсотків. Тяжкий, повністю закритий тип людей.

З них виходять великі шахісти і вчені-дослідники. Вони зібрані й точні, але вкрай чутливі. Терпіти не можуть, коли в розмові зачіпають їх особисте життя; підвищено емоційні, болісно ранимі. Їх може образити подарунок особистого властивості (парфуми, косметика). На День Святого Валентина зрадіють квіти, цукерки в красиво оформленій коробці або запрошення в театр на прем'єру.

І, нарешті, самий рідкісний тип людини - аудіали (10 відсотків). Вони сприймають світ в основному на слух. Мають напрочуд гострим слухом і чудовою пам'яттю. З людей цього типу виходять талановиті музиканти і педагоги. Найкращий подарунок - диски з улюбленою музикою. Якщо на один з зимових свят комусь захочеться по-справжньому здивувати одного, можна заздалегідь починати вивідувати його улюблених виконавців і складати збірку. Такий подарунок жодного меломана не залишить байдужим.

Історичні особливості натюрморту.

Натюрморт в стилях рококо

 

БІЛЕТ № 19

 

Призначення букету.

2. Траурні вінки Вінок - ритуальний предмет, символіка якого пов'язана з магічним осмисленням кола Вінки як і труну найважливіші атрибути ритуального обряду. Вінок служив одним з елементів символічної «весілля», яку влаштовували для померлого. Вінок покладали на голову покійника, або на кришку труни (або їх несли перед труною, залишали на могилі, прив'язували до хреста і т.п.).

Як corona funebris, символізує смерть, скорбота і покладається на могилу чи пам'ятник. Таким же чином, вінок нареченої, з одного боку, уособлює невинність, з іншого - вмирання в старому житті і народження в новій.

Ритуальний вінок - символ скорботи і печалі.

Символічне значення вінка.

Православний ритуал обряду прощання з покійним прагне в квітах і вінках висловити надію на воскресіння і вічне життя, а також вшанувати християнські гідності померлого. Для поховального ритуалу для вінків вибиралися рослини відповідно до їх символічним значенням:

• червоні троянди знаменували мучеництво;

• фіалки, лілії і білі троянди моральну чистоту;

• барвінок, плющ, мирт, сосна і ялина ніколи не припиняється життя і не переривається любов до померлих;

• кипарис являв собою знак праведника, який утвердився в благодаті Божої;

верба нове життя і воскресіння. Для ритуальних вінків вибиралися як правило пахучі трави, дуже часто використовувався ялівець У XIX столітті в Росії в звичайних похороні, не пов'язаних з військової славою або цивільними почестями, куди більше в оформленні вінків, значення надавалося все ж вічнозелено

К концу XIX века венок приобретает все большую значимость. Этому способствовало развитие целлюлозно-бумажной промышленности, совершенствование технологии красителей, что дало возможность выпускать материал для искусственных цветов в больших объёмах, разнообразный по фактуре и колористике. В наши дни искусственная полимерная ветка окончательно пришла на смену натуральной основе русского венка еловой хвое, которая долгие годы придавала особый колорит нашему обряду погребения. Неповторимый терпкий запах этого вечнозелёного дерева подчёркивает скорбный и величественный характер церемонии похорон. Но, к сожалению, при всей своей неповторимости и красоте хвоя на венке недолгове

Венки в наши дни.

 

 

Інтенсивний розвиток хімічної індустрії дозволило налагодити випуск квітів і вінків з полімерних матеріалів. Перевага їх у тому, що вони здатні довго зберігати свою привабливість і місяцями можуть служити прикрасою надгробків. Велике значення має ця особливість в сучасних умовах нашого життя, коли діючі міські московські кладовища розташовуються на околицях великого міста, і далеко не в кожного москвича є можливість часто відвідувати могили своїх близьких і доглядати за ними. Гірлянди, квіткові композиції вінки, сплетені умілими руками, можуть залишатися на могильному пагорбі в прекрасному вигляді цілий рік, а то й довше. Адже, як відомо, приблизно такий термін найчастіше потрібна для того, щоб придбати і встановити пам'ятник на місці поховання. Так, з впровадженням флокированія залізний каркас вінка, який зазвичай обклеюється зеленої папером або тканиною, незабаром набуде красиву оксамитову поверхню.

Найбільший вінок має півтораметрову висоту, а найменший - майже вдвічі нижче. Не так давно стали формувати віночки ще менших розмірів з канадської синтетичної хвої і квітів. Віночок цей призначений для прикраси огорожі, хреста над могилою, іноді його кладуть на кришку закритого труни. Великою своєрідністю відрізняється композиція з хвойної гірлянди, декоративної зелені, квітів і листя папороті, обрамлена шовковою стрічкою, в центрі гірлянди ставиться воскова свічка. Це виріб, прибране в прозору целофанову плівку, є не тільки елементом прикраси надгробки: запаленою свічкою можна вшанувати на місці поховання пам'ять покійного

Головною прикрасою вінка є квіти. для виготовлення вінка стали використовувати імпортні квіти, створені на основі стійких полімерних матеріалів і барвників, яким не страшний ні дощ, ні сніг, ні перепад температур, ні яскраве сонячне проміння. Гладіолуси, кали, тюльпани, іриси і айстри, троянди, гвоздики та інші найрізноманітніші квіти, часом екзотичні, надходять до столиці з Китаю, Канади, Тайваня, Гонконгу, Франції та Америки. У таких постачаннях присутня навіть наша проста і всіма улюблена ромашка, з ніжними білими пелюстками і зворушливою жовтою серединкою. Її для нас делаетКітай.Составленіе вінків це особливе вміння і талант, результат творчої роботи художників та дизайні рів. У кожному з них не менше ста кольорів. А самий великий вінок у високому каркасі включає в себе більше 300 різноманітних і рідкісних екземплярів, і всі вони повинні знайти своє місце у структурі цього ритуального прикраси, в його колористиці. Квіти розташовують на поверхні вінка аж ніяк не довільно, а з дотриманням його композиційних пропорцій, що включають стильові особливості кожного виду виробу, його колірну символіку. Поєднання червоного і чорного, червоного і бузкового, чорного і білого надають вінка урочистий, траурний вигляд.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь