Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Колірні сполучення в вінках.



Як правило, в одному виробі допускається не більше п'яти колірних поєднань, а колористична гама розширюється за рахунок декоративної зелені (деревій, папороть, ліани).

Чёрный цвет, являющийся главным в состоянии скорби, редко располагают в центре самого изделия, обычно черные гвоздики, пионы и розы обрамляют поверхность венка или пускаются понизу. Венок иногда оформляется с учётом русских народных традиций, включает в себя полевое разноцветье, а траур бывает подчеркнут какой-то одной значимой деталью. Богатые венки крупных форм имеют несколько иную стилистическую основу, более походят на общеевропейские образцы. Для них характерно сочетание локальных насыщенных цветов Для них характерно сочетание локальных насыщенных цветов (красный, синий, черный) в резком ритме контраста.  

 

В количестве венков принято придерживаться чётного числа

 

Декор та оздоблення вулиць, площ

 

БІЛЕТ № 20

 

1. Розвиток вінкоплетіння. Класифікація вінків за тематикою та призначенням.:

Походження традиції вінкоплетіння

Вінок, сплетений з живих квітів, історично є першою складною композицією з живих квітів, створеної руками людини. У далекі часи, коли люди святкували язичницьке свято в ніч на Івана Купала, юні дівчата стрибали через багаття і спускали у воду вінки з запашної трави та лісових квітів з вплетеними у них стрічками. Кожній хотілося, щоб її вінок виявився дуже витонченим і красивим.

 

· Плетіння вінків у стародавніх римлян і греків.  

В давнину голови молодят прикрашалися вінками з живих квітів, миртових або виноградних гілок. Винахідниками вінка визнавалися різні персони. Це був і Адам, який прикрасив себе вінком з квітів у момент створення і приведення до нього Єви. І Бахус - бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, нібито поклав на свою голову вінок із плюща після перемоги над індамі. І навіть Прометей, який викрав вогонь у Зевса. Він сплів вінок у пам'ять про Кавказ, де в покарання був прикутий до скелі. А також Німврод, богатир і мисливець. І Сатурн, який навчив людей землеробству, виноградарству, цивілізованого життя. І Юпітер, бог неба, денного світла, грози, дух дерев. Але найпростішим є думка про те, що походження вінка пов'язано з потребою освіження голови від дії вина на греко-римських бенкетах. Безперечним залишається лише те, що вінок символізував честь, славу, радість.

 

Давньогрецькі письменники відзначали до 20 видів вінків: бенкетні, незаймані, шлюбні, святкові, честі, чесноти, корабельні, переможні й ін У особливій пошані були миртового вінки. У квітні в свято Венери їх одягали на голову юнака і дівчини. Шлюбний вінок, чи вінок Гіменея робився їх яскраво-червоних троянд. Він прикрашав голову нареченої і житло.

Стародавній Рим любив вінки з троянд. Людини, яка стала на званий вечір без вінка, вважали невігласом. Плетінням вінків у Стародавній Греції та Римі займалися тільки люди, котрі володіли дуже гарним смаком. Адже потрібно було знати стільки нюансів: в траурний вінок вплести петрушку, а до вишуканих ліліям додати кріп для запаху.

 

 

У ті часи типовими квітами для такої композиції були гіацинти, троянди, а також айстри і розмарин. Яскраві та розкішні бутони виглядали особливо ефектно на тлі листя дуба та лавра.

 

Рослини для вінка вибиралися відповідно нагоди:

Храми, зображення святих і голови жерців прикрашалися вінками з троянд.

На весіллі не тільки наречена, але і наречений і всі присутні надягали на голову вінки з розмарину, мирта і інших ароматних растеній.

Воїнів, які повернулися додому з перемогою, вітали вінками, сплетеними з злакових.

Людина, яку позбавили від смерті, в подяку вручав своєму рятівникові дубовий вінок.

А знатні чоловіки і жінки використовували вінки зі всіляких рослин як звичайної пов'язки або обруча для волосся.

Лавровими вінками прикрашалися голови переможців Олімпійських ігор, великих правителів, поетів, філософів.

Вінок - одне з найдавніших прикрас, яке коли-небудь використовував людина. Адже навіть царська корона - не що інше, ніж втілення в дорогоцінному металі квіткового вінка.

Трохи пізніше вінки переселилися в будинку, ними стали прикрашати двері та стіни будинків. А спочатку вінками прикрашали тільки зображення богів, потім жертовних тварин, алтарі, жерців і пізніше - усіх, хто приходив до храму на молебень. Під час свят вінками прикрашали храми, двері будинків, колодязі.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 217; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь