Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Умисне порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму (ст. 209-1 КК).



Стаття складається з двох частин, що містять заборонювальні нор­ми. Родовим об'єктом злочину є сфера господарської діяльності. Ос­новний безпосередній об'єкт злочину — нормальне функціонування системи фінансового моніторингу в державі з приводу встановленого порядку обігу та захисту інформації, яка надається спеціально уповно­важеному центральному органу виконавчої влади із спеціальним ста­тусом з питань фінансового моніторингу. Додатковий необхідний об'єкт злочину — охоронювані законом права, свободи чи інтереси окремих громадян, державні чи громадські інтереси або інтереси окремих юридичних осіб.

Предметом нього злочину є: 1) інформація про фінансові операції; 2) завідомо недостовірна інформація про фінансові операції, що відпо­відно до закону підлягають фінансовому моніторингу (ч. 1 ст. 209-1 КК); 3) інформація у будь-якому вигляді, яка відповідно до закону на­дається спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу та яка не підлягає розголошенню (ч. 2 ст. 209-1 КК). Зазначені види інфо­рмації вважаються такими, що мають обмежений доступ. Щодо розго­лошеної інформації, про яку йдеться у ч. 2 ст. 209-1 КК, то вона може стосуватися не лише фінансових операцій (у т. ч. тих, які підлягають внутрішньому або обов'язковому фінансовому моніторингу), а й, при­міром, отриманих уповноваженим органом відомостей про заходи, спрямовані на протидію легалізації «брудних» грошей.

Об'єктивна сторона злочину передбачає три обов'язкові ознаки: 1) діяння (дії): а) неподання, несвоєчасне подання або подання недо­стовірної інформації про фінансові операції, що відповідно до закону підлягають фінансовому моніторингу, спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади із спеціальним статусом з пи­тань фінансового моніторингу (ч. 1 ст. 209-1 КК); б) розголошення у будь-якому вигляді інформації, яка відповідно до закону надається спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади із спеціальним статусом з питань фінансового моніторингу, особою, якій ця інформація стала відома у зв'язку з професійною або службовою дія­льністю (ч. 2 ст. 209-1 КК); 2) наслідки — заподіяння істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих грома­дян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юри­дичних осіб; 3) причиновий зв 'язок між діянням (діями) і наслідками.

Фінансова операція — це будь-які дії щодо активів, здійснені за до­помогою суб'єкта первинного фінансового моніторингу. Фінансовий моніторинг — сукупність заходів, які здійснюються суб'єктами фінан­сового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відми­ванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню те­роризму, що включають проведення державного фінансового моніторингу та первинного фінансового моніторингу.

Фінансова операція підлягає обоє 'язковому фінансовому монітори­нгу у разі, якщо сума, на яку вона проводиться, дорівнює чи перевищує 150 000 гривень (для суб'єктів господарювання, які проводять азартні ігри, — 13 000 гривень) або дорівнює чи перевищує суму в іноземній валюті, еквівалентній 150 000 гривень (для суб'єктів господарювання, які проводять азартні ігри, — 13 000 гривень), та має одну або більше відповідних ознак (наприклад, купівля-продаж чеків, дорожніх чеків або інших подібних платіжних засобів за готівку, переказ особою кош­тів за кордон за відсутності зовнішньоекономічного договору (контра­кту); обмін банкнот, особливо іноземної валюти, на банкноти іншого номіналу тощо).

Фінансова операція підлягає внутрішньому фінансовому моніто­рингу, якщо вона має одну або більше ознак, визначених цією статтею, або містить інші ризики: 1) заплутаний або незвичний характер фінан­сової операції чи сукупності пов'язаних між собою фінансових опера­цій, що не мають очевидного економічного сенсу або очевидної закон­ної мети; 2) невідповідність фінансової операції характеру та змісту діяльності клієнта; 3) виявлення фактів неодноразового проведення фінансових операцій, характер яких дає підстави вважати, що метою їх здійснення є уникнення процедур обов'язкового фінансового моніто­рингу або ідентифікації, передбачених цим Законом (зокрема дві чи більше фінансові операції, що проводяться клієнтом протягом одного робочого дня з однією особою та можуть бути пов'язані між собою, за умови, що їх загальна сума дорівнює чи перевищує суму, визначену частиною першою статті 15 цього Закону).

Злочин є закінченим з моменту, коли відповідне діяння (дії) заподі­яли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інте­ресам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або ін­тересам окремих юридичних осіб (матеріальний склад).

Суб'єкт злочину спеціальний: 1) призначений суб'єктом первинно­го фінансового моніторингу працівник, який є відповідальним за про­ведення фінансового моніторингу і до службової компетенції якого входить подання інформації Спеціально уповноваженому органу, або керівник суб'єкта первинного фінансового моніторингу, якщо не вво­дилась окрема посада відповідального за проведення фінансового мо­ніторингу (ч. 1 ст. 209-1 КК); 2) особа, якій інформація, що надається Спеціально уповноваженому органу, стала відома у зв'язку з профе­сійною або службовою діяльністю, наприклад, працівник суб'єкта пер­винного фінансового моніторингу, працівник Спеціального уповнова­женого органу, співробітник правоохоронного органу, працівник суб'єк­та державного фінансового моніторингу тощо (ч. 2 ст. 209-1 КК).

Суб'єктивна сторона злочину характеризується умислом.

3. Задача:

І. та М., які ніде не працювали, домовились про спільне вчинення нападів на відділення банку. З цією метою І. купив собі мисливську рушницю, з якої виготовив обріз, а М. придбав фінського ножа. Вони розробили конспіративні способи зв'язку між собою, склали план дій для нападу на ряд філій банку. Однак, жодного нападу вони не вчини­ли, оскільки були затримані, обріз і фінський ніж у них вилучено.

Кваліфікуйте дії І. та М.

Відповідь:

Дії І. потрібно кваліфікувати за ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 187 і ч. 1 ст. 263 КК, а дії М. — за ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 187 і ч. 2 ст. 263 КК як готування до розбоїв, вчинене за попередньою змовою групою осіб, та незаконне поводження з вогнепальною та холодною зброєю.

 

 

Білет № 33


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 282; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь