Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК, ЙОГО ЗМІСТ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ



ПЛАН

ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК, ЙОГО ЗМІСТ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ

ПОНЯТТЯ ПОДАТКОВОГО ОБЛІКУ ТА ЙОГО ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

ВІДМІННОСТІ ПОДАТКОВОГО ОБЛІКУ ТА ЙОГО ОРГАНІЗАЦІЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ.

ПОНЯТТЯ ПОДАТКОВОЇ ЗВІТНОСТІ

ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ. ПОДАТОК ТА ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗВІТНОСТІ

МЕТОДИКА ЗАПОВНЮВАННЯ ФОРМИ ЗВІТУ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ

ЗМІСТ І СТРУКТУРА ЗВІТУ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ

ПОДАННЯ ТА РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ

МЕТОДИКА СКЛАДАННЯ ЗВІТУ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ

 

ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК, ЙОГО ЗМІСТ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Поняття податкової звітності

Податкова декларація. Порядок та терміни подання податкової звітності

Стаття 46. Податкова декларація (розрахунок)

Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом і на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов’язань.

Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною.

46.2. Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

У складі фінансової звітності платник податків зазначає тимчасові та постійні податкові різниці за формою, встановленою Міністерством фінансів України.

46.3. Якщо згідно з правилами, визначеними цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації, при цьому річна податкова декларація не подається.

46.4. Якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам Кодексу з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації. У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

Форма податкової декларації встановлюється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України та Комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. У такому ж порядку встановлюються форми податкових декларацій з місцевих податків і зборів, що є обов’язковими для застосування їх платниками (податковими агентами). Форма декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) встановлюється з урахуванням особливостей, визначених пунктом 179.9 статті 179 розділу ІV цього Кодексу.

Це положення не поширюється на:

а) митні декларації. Порядок та строки подання митної декларації, а також порядок прийняття митним органом митної декларації визначається з урахуванням вимог митного законодавства України;

б) спрощені податкові деклараціїі, передбачені пунктом 152.4 статті 152 та пунктом 203.3. статті 203 цього Кодексу. Форма спрощеної податкової декларації та порядок переходу платників податків на подання такої звітності встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Органи державної податкової служби в порядку, визначеному центральним органом державної податкової служби, безоплатно забезпечують платників податків формами податкових декларацій стосовно податків і зборів, що подаються органам державної податкової служби.

46.6. Якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган державної податкової служби, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити такі нові форми звітності.

. До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, діють форми декларацій (розрахунків), що мали чинність до такого визначення.

Таблиця 1.

Стаття

Код рядка

Пояснення до показника

Графи 3 «Надходження»

графи 4 «Видаток»
1

2

4

5 6

Таблиця 2

Зменшення (збільшення) оборотних активів

 

№ п/п Показник На початок року На кінець року Збільшення («+»), зменшення («-»), Пояснення до показника
1 2 3 4 5 6
1 Усього оборотні активи «+» «+» X Ряд. 260 форми № 1
2 Грошові кошти та їх еквіваленти «+» «+» X Сума рядків 220 - 240 форми № 1
3 Всього оборотні активи для розрахунку форми № 3 (ряд. 1- ряд 2) «+» «+» X -
4 Коригування на статті неопераційної діяльності, у т. ч.: X X X Ряд. 4 = Сума рядків 4.1 - 4.3 цієї таблиці

4.1

Дебіторської заборгованості: - за реалізовані необоротні активи - (в т. ч. яка забезпечена векселями) «+» «+» X Аналітичні дані за Дт 34, 37
- за розрахунками з ПДВ, які є наслідком інвестиційної діяльності «+» «+» X Додаткові розрахунки за субрах. 641/ПДВ
- розрахунками з нарахованих доходів «+» «+» X Ряд. 190 форми № 1 або Дт 373
- пов'язаної з надзвичайними подіями «+» «+» X Аналітичні дані за Дт 377, 375
4.2 Податок на прибуток «+» «+» X Дт 641/приб.
4.3 Аванси надані іншим підприємствам за необоротні активи та фінансові інвестиції та роботи (послуги) капітального характеру «+» «+» X Аналітичні дані за Дт 371
5 Всього оборотних активів, пов'язаних з операційною діяльністю (ряд. 3 - ряд. 4) «+» «+» «±» Ряд. 5 гр. 4 - Ряд. 5 гр. 3 цієї таблиці
6

Таблиця 3

Збільшення (зменшення) поточних зобов'язань

 

№ п/п Показник На початок року На кінець року Збільшення («+»), зменшення («-»). вирахування (±) Джерело інформації
1 2 3 4 5 6
1 Всього поточні зобов'язання для розрахунку форми № 3 (ряд. 1 - ряд. 2) «+» «+» X Ряд. 620 форми № 1
2 Коригування на статті неопераційної діяльності, у т. ч.: «+» «+» X Ряд. 2 = Сума рядків 2.1 - 2.12 цієї таблиці
2.1 Короткострокові кредити банків «+» «+» X Ряд. 500 форми № 1
2.2 Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями «+» «+» X Ряд. 510 форми № 1
2.3 Поточні зобов'язання за придбані необоротні активи та роботи (послуги) капітального характеру (у т. ч. які забезпечені векселями) «+» «+» X Аналітичні дані за Кт 62, 685, 63
2.4 Аванси, отримані за необоротні активи та роботи (послуги) капітального характеру «+» «+» X Аналітичні дані за Кт 685
2.5 Податок на прибуток «+» «+» X Кт 641/приб.
2.6 Зміни в складі кредиторської заборгованості за розрахунками з бюджетом з ПДВ, які є наслідком інвестиційної діяльності «+» «+» X Аналітичні дані за субрах. 641/ПДВ *
2.7 Зобов'язання з ПДФО, який нараховано з дивідендів «+» «+» X Дт 671 - Кт 641/ПДФО)
2.8 Поточні зобов'язання за розрахунками з оплати праці та зі страхування, які пов'язані із виконанням робіт капітального характеру, для усунення наслідків надзвичайних подій «+» «+» X Дт 10, 15, 97, 99 - Кт 661, 65
2.9 Поточні зобов'язання за розрахунками з учасниками «+» «+» X Ряд. 590 форми № 1
2.10 Розрахунки за нарахованими відсотками «+» «+» X Кт 684
2.11 Кредиторська заборгованість, пов'язана з надзвичайними подіями «+» «+» X Аналітичні дані за Кт 685
3 Всього поточних зобов'язань, пов'язаних з операційною діяльністю (ряд. 1 - ряд. 2) «+» «+» «+» Ряд. 3 гр. 4 - Ряд 3 гр. 3 цієї таблиці
4

Відсотки і дивіденди

У практиці існують різні підходи до класифікації руху коштів, пов’язаних із відсотками та дивідендами.

Фінансові установи (банки, інвестиційні компанії тощо) звичайно відобра­жують сплачені та отримані відсотки та дивіденди у складі операційної діяльності.

Для інших підприємств МСБО 7 допускає можливість різної трактовки відсотків і дивідендів (табл. 5.1).

Таблиця 5.1. Можливі підходи до класифікації руху грошових коштів, пов’язаних із відсотками і дивідендами

Отже, наприклад, сплачені дивіденди можна розглядати як фінансову ді­яльність, оскільки вони є платою за отриманий акціонерний капітал, або мож­на вважати їх операційною діяльністю, яка має забезпечити кошти, необхідні для сплати дивідендів. У свою чергу, отримані відсотки є частиною отриманого прибутку до оподаткування або можуть розглядатися безпосередньо як прибу­ток від інвестицій.

Рішення щодо класифікації грошових потоків, пов’язаних із відсотками і ди­відендами, підприємство приймає самостійно, якщо інше не передбачено націо­нальним законодавством (стандартами, положеннями тощо).

Однак незалежно від підходу сплачені та отримані дивіденди і відсотки мають бути відображені окремими статтями у Звіті про рух грошових коштів, а обрана класифікація їх послідовно застосовуватися від одного звітного періоду до іншого.

Податки на прибуток

МСБО 7 передбачає, що рух грошових коштів, пов'язаний з податками на прибуток, відображується окремою статтею у складі операційної діяльності, якщо він не може бути конкретно зарахований до інвестиційної або фінансо­вої діяльності.

Хоча витрати на сплату податків на прибуток можна прямо пов’язати з опе­раційною, інвестиційною або фінансовою діяльністю, податок звичайно сплачу­ється загальною сумою (без розподілу за видами діяльності) та не збігається в часі з періодом здійснення операції, яка є об’єктом оподаткування. Через це в практиці сплачені податки на прибуток звичайно відображують як рух грошових коштів у результаті операційної діяльності.

Проте у разі якщо є можливість зарахувати сплачену суму податку до фінан­сової або інвестиційної діяльності, її слід показати у складі руху грошових коштів відповідно від фінансової або інвестиційної діяльності.

Тис. грн

ПЛАН

ПОДАТКОВИЙ ОБЛІК, ЙОГО ЗМІСТ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 215; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.025 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь