Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Символи, які сприяють народженню дітей



Довго котилося яєчко стежкою, аж ось побачило чудовий будиночок на галявині. Він потопав у зелені, навкруги буяли квіти незвичайної краси. На стінах були намальовані птахи.

На подвір'ї було тихо, на ґанку дрімали собака та кіт. На ґанок вийшов молодий чоловік, а за ним жінка. Вони були дуже гарні, але чомусь засмучені. Яйце підкотилося до будинку і запитало в чоловіка, чому той сумний, адже навколо така краса і дружина в нього така вродлива. Красень зітхнув, сів на лаву і розповів: " Декілька років тому я зустрів дівчину і відразу ми покохали один одного, у всьому селі не було кращої пари. Усі раділи. коли ми одружилися. Ми з коханою збудували цей будинок на галявині, де зустрілися. Все ніби добре, а ось діточок у нас немає, і ніхто не може цьому зарадити"

-" Не хвилюйтеся, - сказала писанка, - я допоможу вам". І розповіла легенду: " В квітках заховано душі дітей, і вони виходять звідти, коли народжується немовля. Після смерті людини її душа повертається в квітку, а потім її забирає володар підземного світу. Жінки, які довго не мають дітей, повинні розмальовувати писанки квітами і дарувати їх діткам. І тоді богиня неба подарує їм дитину"

Молода жінка дуже зраділа, адже вміла і любила малювати. Вона відразу взялася до справи. А чоловік запросив писанку гостювати. Писанка допомагала жінці порадами, мандрувала з нею по селах, де вона дарувала писанки дітям. Добре було жити в цих милих людей, і наша красуня гостювала доти, доки не залунав в оселі дитячий голос. Після цього писанка вирішила розпрощатися з господарями.

Проводжаючи її, жінка запропонувала вибрати собі товаришку серед писанок з квітами, потім розповіла про одиноку дівчину, яка проживає в їхньому селі і не може зустріти своє кохання. " Допоможи їй, будь ласка", - попрохали молоді, і писанка з товаришкою вирушили на допомогу.

Символи кохання

Писанки завітали до одинокої красуні. Вони підкотилися до її будинку і постукали в двері. На стукіт вийшла дівчина. Вона побачила гарненькі писанки, здивувалася й запитала, навіщо ті завітали до неї.

Наша писанка відповіла " Я знаю, що ти давно вже чекаєш кохання, але не можеш зустріти того, хто зачарує твоє серце. Послухай мене уважно і зроби так, як я пораджу. Я було звичайним яєчком, а стало писанкою, і малюнки не прості, то знаки-символи, які допомагають добрим людям, Коли ти намалюєш на яєчку символи кохання, то відразу зустрінеш своє щастя".

- " Що ж то за символи? " - зацікавилася дівчина

" З давніх-давен символом кохання вважається голуб, - продовжила писанка, - не знайдеш у світі такої пари як пара голубів. Якщо хочеш мати щасливу сім'ю, то намалюй голубів на дубі. Кохання символізує й смерека. Для того щоб дізнатися, через скільки років дівчина вийде заміж, питають про це в зозулі. Тому і зозуля є символом кохання. А щоб бути завжди в парі з коханим, малюють квітки з парними пелюстками".

Вислухала все дівчина і почала розписувати писанки. Минуло небагато часу як завітав до її оселі красень на вороному коні. Юнак і дівчина покохали один одного, і наші писанки були почесними гостями на їхньому весіллі.

Символи-обереги

Побували писанки ще в одному селі. Наша писанка знала з розповідей, що в ньому живуть дуже гарні люди, Але з деякого часу в селі почали траплятися всілякі негаразди: то град поб'є стиглий врожай, то зненацька почнеться пожежа, а в багатьох господарствах хворіла й гинула худоба. Писанки й завітали в село, щоб допомогти селянам здолати лихо.

Вони підкотилися до однієї з садиб, звідки лунала пісня. Родина наводила лад у саду після буревію, сумно співаючи про те, яким гарним був сад і яким багатим мав бути врожай. Коли сіли відпочивати, то запросили до себе писанки. Господар розповів, що, не дивлячись на біди, люди продовжують наполегливо працювати, стосунки між ними залишилися дружніми. Кожен день у родинах починається й завершується молитвами. Таке терпіння й наполегливість заслуговують на повагу.

Писанка щойно дослухала розповідь, відразу промовила: " З давніх-давен люди звертаються до богів з молитвами, як і ви, здіймаючи руки до неба, благаючи захистити від лиха та зла. Тому рука, розкрита долоня стала символом захисту. Охоронцем домашнього вогнища завжди вважався вуж, а оберегом господи від грому і пожежі - півень Найсильнішою захисницею всього живого є Мати-Берегиня. Люди малювали ті зображення на стінах житла, вишивали, ліпили з глини. Але найбільшу силу ці обереги мають, якщо їх намалювати на білому яєчку. Якщо в кожній родині будуть розписувати писанки з тими символами, то ваше село минатимуть біди".

Вдячні селяни не знали, як віддячити писанці за пораду, і наступного ж дня подарували їй товаришку - писанку з оберегами. Отже, наша писанка зробила ще одну гарну справу.

Символи-попередження

Писанки вже вирушили в дорогу, раптом їх зупинив немолодий чоловік. " Ми дуже вдячні вам за допомогу, - сказав він, - але мене хвилює дещо. Як бачите, біля нашого села росте ліс. Багато користі від лісу: він дарує нам паливо, пригощає грибами та ягодами, а також є чудовим місцем для відпочинку. Однак у лісі живуть хижі звірі і завдають нам шкоди. Ведмеді та вовки інколи роздирають нашу худобу, зайці поїдають городину, а хижі птахи вбивають качат і курчат Як ми не намагаємося оберігати господарство, але неприємні випадки все ж трапляються, особливо взимку. Порадьте: як перешкодити цьому? "

Уважно все вислухали писанки, і наша знайома відповіла: " Лісовим тваринам важко взимку. Тому ви, люди, повинні це розуміти і допомагати їм. Щоб менше траплялося лиха, краще оберігайте свої господарства. А ще допоможуть вам писанки із символами-попередженнями. Про хижих тварин нагадають " зуби вовка" і " ведмежі лапи", про те, що потрібно оберігати городину, - " заячі вуха", а про небезпеку від хижих птахів нагадає " дзьоб крука" на писанці.

Якщо такі писанки зберігати вдома, то вони оберігатимуть домашніх тварин і нагадуватимуть про небезпеку".

Ось таку пораду дала писанка і вирушила в дорогу.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 221; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь