Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


II. Вивчення нового матеріалу.



Слово учителя. Бесіда.

Учитель: А тепер погляньте на цей портрет і скажіть, що найбільше кидається в очі?

Учні: найбільше привертають увагу очі.

Учитель: А які ці очі?

Учні: Сумні- сумні; очі людини, що перенесла у своєму житті багато.

Учитель: Це портрет Мігеля де Сервантеса, відомого іспанського письменника доби Відродження. Людини з дивною і тяжкою долею, людини страдника і мученика. То хто ж він такий? Що то за доля в нього така?

Гра «Ланцюжок».

- Перед вами дати життя Мігеля Сервантеса Сааведра. Користуючись підручником, дізнайтесь, що вони означають?

29 вересня 1547 рік → 1557 рік → 1568 рік → 1569 рік → 1571 рік

→ 1572 рік → 1575 рік → 1575-1580рр. → 1587 рік → 1597 рік → 1605 рік → 1613 рік → 23 квітня 1616 рік.

Відповіді учнів:

1) 29 вересня 1547 року народився Мігель Сервантес де Сааведра в місті Алькана-де-Енарес, в родині зубожілого ідальго, лікаря за освітою, що переїжджав з міста до міста в пошуках клієнтів.

2) 1557 рік – учився у граматичному та гуманітарному класах коледжу єзуїтів.

3) 1568 рік – вирушив на пошуки служби й заробітку; надруковані його перші вірші.

4) 1569 рік – вступив у Мадриді на службу до кардинала Аквавіви, з яким їде до Італії, потім потрапляє до регулярної іспанської гвардії.

5) 1571 рік –до Італії приїздить його молодший брат Родріго, з яким вони служать в одному полку. У битві під Лепанто Сервантес отримує три вогнепальні поранення в ліву руку, яка назавжди залишилась нерухомою. Його почали називати Манко (однорукий).

6) 1572 рік – залишившись у армії бере участь у битвах біля Наварине, у Північній Африці, Італії.

7) 1575 рік – коли повертається на галері «Сонце» на батьківщину, судно було захоплене піратами; потрапив до Алжиру; був рабом.

8) 1575-1580рр. – за Сервантеса вимагають викуп, бо вважають, що він знатний і багатий.

9) 1580 рік – повертається на батьківщину, вражений зубожінням сім’ї, шукає роботу.

10) 1587 рік – опублікував першу частину пасторального роману «Галатея», працює збирачем податків у провінції Гренада.

11) 1597 рік – Сервантеса звинуватили у казнокрадстві; він опинився у королівській в’язниці, почав писати роман «Премудрий ідальго Дон Кіхот із Ламанчі»; на що надихнув малюнок: кумедний вершник на худоребрій шкапі.

12) 1605 рік - з’являється в продажу перша книга «Дон Кіхота», друга написана через 10 років.

13) 1613 рік – видана збірка «Повчальних новел», темою якої є викриття несправедливих суспільних стосунків сучасної Іспанії, протиставлення жебраків і багачів, знатних дворян.

14) 23 квітня 1616 року – помер письменник у злиднях зі страхом за майбутнє своїх близьких. «Я помираю, сподіваючись на радісну зустріч у іншому світі», - звертався він до читачів в останньому романі за кілька днів до смерті.

- А тепер я пропоную заслухати ваших товаришів, які підготували нам повідомлення про цікаві факти із життя Сервантеса та його знаменитої книги «Дон Кіхот».

3. Розповідь учня 1. У 2002 році, підбиваючи підсумки минулого тисячоліття, Нобелівський комітет зібрав авторитетне журі, до складу якого увійшли 100 відомих письменників з 54 країн світу. Їх попросили визначити найкращий твір світової літератури. Книгою усіх часів і народів був названий твір«Дон Кіхот» Сервантеса.

Сучасні дослідники вважають, що прототип Дон Кіхота існував насправді: це був родич дружини Сервантеса Алонсо Кіхада, житель Еківіаса, про якого було відомо, що він був великим прихильником рицарських романів і з часом став августинським монахом.

Розповідь учня 2. Розповідають таку історію: одного разу іспанський король Філіп III побачив з балкона палацу студента, що читав на ходу книжку та голосно сміявся; король вирішив, що студент або з’їхав з глузду, або читає «Дон Кіхота». Слуги з’ясували це і переконались, що студент і справді читав роман Сервантеса «Дон Кіхот».

Розповідь учня 3. В Іспанії існує будинок-музей Дульсінеї, розташований у містечку Тобосо під Мадридом. Створюючи його, місцева влада віддячила Сервантесу, який сам того не знаючи, врятував їх місто від безжального артилерійського обстрілу. Відбулося це на початку ХІХ ст., коли наполеонівська армія опинилася на території Іспанії. Військо французького генерала Дюрона підійшло до Тобосо і підготувалося до штурму. Артилеристи зарядили пушки, однак команда «вогонь» так і не прозвучала. Коли генералу Дюпону доповіли, що перед ним те саме Тобосо, де жила кохана Дон Кіхота, він відмовився від обстрілу, не побажавши ввійти в історію як воєначальник, що зруйнував рідне місто великої літературної героїні.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 197; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.01 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь