Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


І ліквідації надзвичайних ситуацій



Статус Плану дій органів управління і сил цивільного захисту з запобігання

І ліквідації надзвичайних ситуацій

 

       План дій органів управління і сил цивільного захисту з запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій розроблений на підставі Законів України: “Про правові засади цивільного захисту”, “Про Цивільну оборону України “, “Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативних документів з питань цивільного захисту і призначений для координації діяльності керівництва підприємства, а також оперативності реагування на загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, зниження можливої загибелі людей, зменшення матеріальних втрат і організацію задоволення першочергових потреб робітників та службовців, які постраждали.

 

Регламент порядку координації діяльності органів управління підприємства, взаємодія

з виконавчим комітетом _________________ району м. Дніпропетровська.

       Координуючим органом діяльності органу управління цивільного захисту (ЦЗ) підприємства є: державна адміністрація ________________ району м. Дніпропетровська ( комісія з ПТЕБ та НС ) та відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення (В НС та ЦЗН) району.

 

       З метою своєчасного і ефективного реагування на надзвичайні ситуації (НС) підприємство взаємодіє з: _________________________________________________________________________

                                                                                                                                                     

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

1.3. Підстави для введення Плану дій органів управління і сил цивільного захисту з запобігання

 і ліквідації надзвичайних ситуацій в дію повністю або частково.

 

       Підставою для введення Плану в дію є характер і масштаб надзвичайної ситуації, а також потреби і засоби для її ліквідації.

       Начальник цивільного захисту підприємства з одержанням інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації (НС), віддає розпорядження на збір керівного складу, оцінює інформацію про надзвичайну ситуацію і, в залежності від масштабу, характеру надзвичайної ситуації та потреб на її ліквідацію, приймає рішення для введення Плану дій органів управління і сил цивільного захисту підприємства з запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій в дію повністю або частково.

 

Порядок введення Плану дій органів управління і сил цивільного захисту

Основні завдання органів управління і сил цивільного захисту підприємства з запобігання

Висновки з оцінки техногенно-екологічної обстановки в районі розміщення

Підприємства

Загальна характеристика території, енергетичного, промислового комплексу та можливих надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного та природного походження

В районі підприємства

       Підприємство _________________________________________ розташовано в ______________ частині ______________ району м. Дніпропетровська по вул. ____________ в _______ адміністративних корпусах: в п’ятиповерховому та двоповерховому будинках та в _________ виробничих цехах. Будівлі цеглові ІІ ступеня вогнестійкості.

Площа підприємства складає ______ кв.м., з яких під забудовою _______ кв.м.; Щільність забудови складає ___ %.

На території підприємства розташовані гаражі, підсобні приміщення, склади, каналізація, навіси для автотранспорту (схема підприємства  – додаток ___ ).    

           

Енергопостачання  здійснюється від районної енергосистеми, через два незалежних енерговводи від трансформаторних підстанцій №№ ______ далі підземними кабелями до будівель. Система електропостачання закільцьована. Загальна потужність енергоживлення, що споживається, складає ________ квт.

 

Водопостачання    здійснюється від районної мережі. Протипожежне водопостачання забезпечується : зовнішнім протипожежним водогоном діаметром _______мм. і _______ гідрантами; внутрішнє______________________________________________________________________________

 

Теплопостачання   підприємства здійснюється від районної тепломагістралі ТРП- 4А з підведенням тепла до будівель   підземною тепломагістраллю. 

 

З трьох боків до території підприємства щільно примикає каскад житлових будинків, дитячий заклад № ____, інші споруди спеціального призначення.

З західного напрямку проходить автотраса на відстані 50 м (вул. ___________________).

Під’їзд до підприємства здійснюється з вул. ____________________ – дорога з асфальтовим покриттям.

         Загальна чисельність робітників та службовців (робочого персоналу) підприємства складає_______ чол.,  у тому числі: керівництво ____ чол.; начальники управліннь та відділів ______чол.; робітники та службовці_________ чол., члени сімей робітників та службовців ________чол.

Засобами індивідуального захисту та приладами радіаційної і хімічної розвідки робочий персонал підприємства забезпечений на _____ відсотків, з них: за рахунок власних можливостей – на _______ %, за рахунок ___________________ - на _________ % .

 

       Кліматичні умови в районі підприємства, як і всього _____________ району, відносяться до зони помірного континентального клімату. Зима недовга та порівняно тепла. Середня температура січня складає - -5 - –7’C. Особливості цього періоду є часті відлиги, тумани, ожеледь. На весні погодні умови характеризуються різкими змінами. Спостерігаються сильні поривчасті вітри більш південно-західного напрямку, Літо помірно тепле, інколи жарке, часто засушливе. Середня температура липня - +22,2`C, максимальна - +41,9`C. Опадів у літній сезон випадає до 169 мм., максимум у червні – 69 мм. Влітку переважають південно-західні вітри, середня швидкість яких найменша 3,3 м/с. Атмосферний процес осінню схожий на весну, але розвивається в зворотньому напрямку. Починаючи з жовтня часто спостерігається пасмурна погода з мрячними опадами, туманами, ожеледицею. В цей час частіше всього південно-західні та північно-західні вітри.

 

       З природних явищ, які можуть вплинути на роботу підприємства, є штормові (шквальні) вітри, урагани, смерчі, снігопади, сильні ожеледиці, а також сильні дощі (зливи). 

       Крім того підприємству можуть загрожувати повені та підтоплення будівель і території. Значна кількість працівників підприємства ( до _______ чол.) проживає в зонах затоплення та підтоплень міста. 

       Землетруси не характерні для регіону, але невеликі землетруси можливі за рахунок сейсмічних зон Карпат та Румунії (до 5 балів).  

           

       З техногенних явищ найбільш небезпечними є аварії з викидом отруйних речовин: на Запоріжській атомній електростанції (ЗАЕС), на хімічно-небезпечних об’єктах, як: фабрика молочних продуктів “Рейнфорд”, ВАТ “Дніпроазот” та “Придніпровський хімічний комбінат” м.Дніпродзержинська.

 

На організацію та проведення заходів з цивільного захисту робочого персоналу підприємства впливають такі фактори:

 

1. Місце розташування,  враховуючи близьке розташування хімічно-небезпечних об`єктів (фабрика “Рейнфорд” та Південний машинобудівний завод (ПМЗ).

        2. Використання у виробничому процесі великої кількості ПЕОМ.

      3. Недостатня кількість власних сил цивільного захисту, їх оснащення та рівень підготовки для проведення аварійно-відновлювальних, рятувальних та інших невідкладних робіт.

4. Природні та техногенні фактори.

     (вказати конкретні фактори, характерні для підприємства)

 

Оцінка при підтопленні.

   Для території району характерний високий рівень грунтових і поверхневих вод .

Це зумовлює утворення великої кількості різних за площею зон підтоплення. Найбільш критичними на території району визнані 4 зони підтоплення загальною площею близько 3,3 кв.км у межах яких мешкає близько 14,3 тис.чол.

    Рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (К пТЕБ та НС) району з метою недопущення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленням, зони підтоплення закріплені за підприємствами і організаціями району, на яких в постійній готовності повинні бути водовідкачуючі засоби.

       Територія підприємства частково попадає в зону підтопленя (вказати конкретні об’єкти, що попадають в зону).

 

                                2.3.5. Оцінка можливої радіаційної обстановки.

       У 100 км. від м. Дніпропетровська розташована Запорізька АЕС. У разі виникнення аварії на АЕС, пов'язаній з руйнуванням реактора, місто може бути піддане радіаційному зараженню.

        Небезпечний напрям вітру від Запорізької АЕС у разі аварії - 100 - 190 градусів. Орієнтовний час підходу радіаційної хмари до території району 5-10 годин з моменту аварії.

 За даними державного інституту по проектуванню заводів важкого і транспортного машинобудування (м. Москва) при проходженні осі сліду радіаційного зараження при руйнуванні реактора на Запорізькій АЕС через м. Дніпропетровськ, потужність дози може скласти до 0,5 рад\год. При цьому дози зовнішнього опромінення 6,2 рад, внутрішнього 13,79 рад, сумарна доза до 20 рад. В цей же час наприклад, населення, яке знаходиться в 4-х км збоку від осі сліду, може отримати сукупну дозу 5,34 рад.

      У будь-якому випадку сукупна доза зовнішнього і внутрішнього опромінення для умовно незахищеного населення за перші 10 діб перевищить верхній рівень річного критерію (верхній річний дозовий критерій 5 бэр), що за прогнозом опромінення, перевищить норму майже в 3 рази.

        При виникненні подібної надзвичайної ситуації з метою захисту персоналу підприємства проводяться наступні заходи:

- видача засобів індивідуального захисту органів дихання персоналу;

- видача йодистих препаратів;

- укриття персоналу у захисних спорудах;

- евакуація (відселення) в безпечні райони (за розпорядженням адміністрації Кіровського району).

 

                                           2.3.6. Оцінка природних явищ

        Для ___________ району в цілому, а для підприємства безпосередньо, одними з основних природних явищ, що впливають на можливість виникнення аварій і стихійного лиха, є сильні ураганні вітри, шквали, смерчі.

         Циклонічна діяльність над територією підприємства спостерігається в усі сезони року, але особливо активно виявляється в зимовий період.

         Циклони нерідко спричиняють посилення вітру до 15 м\с і більш. Таких днів в середньому нараховується до 26 на рік.

          За даними довгострокових спостережень кожного року найбільша швидкість вітру може досягати 15-21 м/с (один раз в 10 років –20-25 м/с, один раз в 20 років – 22-27 м/с і більше).

          У літній період при проходженні купчасто - дощової хмарності, грозах і зливах часто виникають шквали; швидкість вітру при цьому може перевищувати 20-30 м\с. Шквали носять локальний характер, проте вони можуть нанести значні збитки.

          Швидкість вітру в смерчах може становити 50 - 100 м\с і може викликати катастрофічне руйнування. Смерчі можуть виникати в жаркий час року (кінець травня - серпень ).

            У зимовий час на протязі 22 днів випадають тверді опади у вигляді снігу. Середня тривалість випадання опадів за 3 місяці  3339 годин.

           __________________ район розташований на тектонічному розломі. У 1976 та 1990 роках на території району відчувався землетрус силою до 2-х балів з епіцентром поза територією України. По даним АП інженерно-технічних досліджень “ Геополіс” на території району можливий землетрус до 5 балів.

                                                     2.3.7. Протиепідеміологічна  обстановка.

        На території Кіровського району та в районі підприємства можливі спалахи таких інфекційних захворювань, як холера , лептоспироз, гепатит та інші.

         Джерелом інфекцій може бути вода ріки Дніпро.

         Для недопущення розповсюдження епідемії проводяться протиепідеміологічні заходи, а для попередження їх виникнення - контроль з боку районної санепідемстанції за якістю питною води. 

ВИСНОВОК : У зв’язку з великою техногенною навантаженістю району, критичною екологічною обстановкою, наявністю значної кількості потенційно-небезпечних підприємств територія підприємства може стати місцем виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів з рівнем від об’єктового до регіонального, а в окремих випадках – до загальнодержавного.

                                                          Р о з д і л 3

Р о з д і л 6

                    Організація управління, оповіщення та зв”язку

 

Управління заходами та діями сил ЦЗ у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюються з пункту управління (приміщення, де розміщується робоча група та особовий склад штабу ЦЗ підприємства - ___________________________________________________________ ).

Основний пункт управління розгортається в _____________________________________, запасний пункт управління в _____________________________________________________________ . 

 

Для управління, оповіщення і зв’язку залучаються:

- адміністрація підприємства (керівний склад ЦЗ) - ________ чол.; 

- комісія з НС підприємства -                               _________ чол.;

- штаб цивільного захисту підприємства              ________ чол.;

- евакокомісія                                                           ________ чол.;

- група оповіщення і зв’язку                             ________ чол. 

 

З отриманням повідомлення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації.

 

До “Ч” + 0.40 (2.00) - приводиться у готовність система управління:

 

- оповіщається та збирається до підприємства керівний склад , формування ЦЗ   та особовий склад комісії з НС та евакокомісії. Вони отримують робочі документи та займають свої робочі місця;

- перевіряється зв’язок: по гілці управління - з робочими групами районної (міської) комісіями з ТЕБ та НС, з районним (міським) штабом НС та ЦЗН; по гілці взаємодії - з адміністраціями районних (міських) об`єднань, підприємств, організацій та установ, що відповідають за забезпечення заходів ЦЗ та мають сили, які за планом взаємодії, залучаються до дій в інтересах підприємства. Організується цілодобове чергування відповідальних осіб з числа керівного складу та штабу ЦО підприємства.

 

До “Ч” + 2.00 (3.00) - уточнюється:

- порядок управління та взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій;

- порядок захисту робітників та службовців, членів їх сімей при виникненні надзвичайної ситуації;

- розрахунки наявності, ступені готовності та оснащення сил, що мають діяти в інтересах підприємства;

- обсяги та порядок забезпечення заходів та дій сил ЦЗ;

- порядок приведення у готовність евакоорганів і проведення евакуації робочого персоналу підприємства та членів їх сімей.

Управління заходами та діями сил ЦЗ при виникненні надзвичайної ситуації зовнішнього походження здійснюється з пункту управління, що розгортається у ____________________________

______________________________________________________________________________________

 

З отриманням повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації:

 

- До “Ч” + 0.40 (2.00) оповіщається та збирається до адміністративної будівлі підприємства посадові особи з числа керівного складу та штабу ЦО, що не були черговими на час виникнення надзвичайної ситуації (НС).

- Посилюється зміна робочої групи, що чергувала на час виникнення НС.

- Вводиться цілодобове чергування з числа керівного складу підприємства.

- Встановлюється взаємодія з відповідними органами управління.

- Виконуються заходи по захисту персоналу підприємства та членів їх сімей.

- Надається інформація про обсяги та час проведення заходів (робіт) відповідним органам управління (дивись схему організації управління та взаємодії додаток ____ ).

При виникненні надзвичайної ситуації внутрішнього походження (пожежі) безпосереднє управління проведенням рятувальних та інших невідкладних робіт буде здійснюватися старшим начальником від сил пожежної охорони, що будуть діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації, з власного пересувного пункту управління.

Управління заходами щодо ліквідації наслідків події та відновлення функціонування підприємства буде здійснюватись начальником ЦЗ з пункту управління, якщо його буде пошкоджено з запасного пункту управління.

 

Зв’язок організується:

по телефону - міської АТС з пунктом управління комісій з ТЕБ та НС Кіровського району; з оперативним черговим штабу НС та ЦЗН Кіровського району; з підприємствами, організаціями та установами, що відповідають за забезпечення заходів та мають сили, які за планом взаємодії повинні діяти в інтересах підприємства
по телефону міжміської АТС з евакоприймальною комісією ________________________________ району, адміністрацією збірного евакоприймального пункту  
по радіо – (по радіотеле-фону) з пунктом управління (ПУ) комісії з ТЕБ та НС Кіровського міського району та пішою колоною евакуйованих при слідуванні до пункту посадки;

 

Для організації системи зв’язку використовуються міська та внутрішня телефонні мережі, службові радіо та мобільні телефони.

Всього телефонних апаратів: - міської телефонної мережі -     _____ шт.;

- внутрішньої телефонної мережі - _____ шт.;  

 

Оповіщення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється:

1) осіб з числа адміністрації підприємства - по телефонах міської АТС у неробочий час, у робочий час - по телефонах внутрішнього зв`язку та селекторного зв`язку;

 2) робочого персоналу підприємства - по телефонах міської та внутрішньої мережі зв`язку - у робочий час, у неробочий час - включенням електросирен (сигнал - Увага всім !) та передачею відповідних повідомлень по системі радіомовлення (управління електросиренами та передачу повідомлень здійснює оперативний черговий штабу НС та ЦЗН міста), а також черговим диспетчером по телефонам міської телефонної мережі ;

Схема організації управління, взаємодії, оповіщення та зв`язку - додаток ___.

Всі повідомлення, інформації, розпорядження, отримані через засоби зв'язку оформляються письмово і доводяться до виконавців за підписом начальника цивільного захисту підприємства (начальника штабу ЦЗ). 

 

ДОДАТКИ:

 

1. Календарний план основних заходів цивільного захисту при загрозі та виникненні

надзвичайних ситуацій.    

2. Схема організації управління, оповіщення і зв’язку. 

3. Можлива обстановка на території підприємства при виникненні крупних промислових аварій, катастроф або стихійного лиха (карта – схема). 

4. Розрахунки сил і засобів для проведення заходів цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.  

 

 

Начальник штабу цивільного захисту

_______________________________                                                 _______________

Статус Плану дій органів управління і сил цивільного захисту з запобігання

і ліквідації надзвичайних ситуацій

 

       План дій органів управління і сил цивільного захисту з запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій розроблений на підставі Законів України: “Про правові засади цивільного захисту”, “Про Цивільну оборону України “, “Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативних документів з питань цивільного захисту і призначений для координації діяльності керівництва підприємства, а також оперативності реагування на загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, зниження можливої загибелі людей, зменшення матеріальних втрат і організацію задоволення першочергових потреб робітників та службовців, які постраждали.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.076 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь