Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основні завдання органів управління і сил цивільного захисту підприємства з запобігання



І ліквідації надзвичайних ситуацій .

       Органи управління ЦЗ підприємства призначенні для безпосереднього керівництва діяльністю щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації в межах своєї компетенції.

      Сили ЦЗ підприємства призначені для виконання завдань щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації в районі розташування об’єктів та на закріпленій за підпиємством прилеглій території.

 

Основні завдання :

- забезпечення запобігання виникненню НС ;

- проведення рятувальних робіт щодо ліквідації НС та організація життєзабезпечення

потерпілих працівників та службовців підприємства;

- забезпечення готовності до дій органів управління, сил і засобів ЦЗ ;

- розробка нормативних документів з ЦЗ;

- забезпечення сталого фукціонування об’єктів підприємства;

- збирання і аналітичне опрацювання інформації про надзвичайну ситуацію;

- підготовка органів управління, робітників і службовців до дій в умовах надзвичайної

ситуації;

- прогнозування ( оцінка ) соціально – економічних наслідків надзвичайної ситуації;

- визначення потреби у силах, матеріальних і фінансових ресурсах ;

- створення, раціональне збереження і використання фінансових резервів і матеріальних 

ресурсів ;

- оповіщення робочого персоналу підприємства про загрозу та виникнення надзвичайної

ситуації;

- своєчасне та достовірне інформування персоналу підприємства про наявну обстановку і   

вжиті заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації;

       - захист робочого персоналу підприємства у разі виникнення надзвичайної ситуації;

- соціальний захист потерпілого персоналу, що приймав участь в ліквідації надзвичайної  

ситуації.

                                 

Р о з д і л 2

 

Висновки з оцінки техногенно-екологічної обстановки в районі розміщення

Підприємства

Загальна характеристика території, енергетичного, промислового комплексу та можливих надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного та природного походження

В районі підприємства

       Підприємство _________________________________________ розташовано в ______________ частині ______________ району м. Дніпропетровська по вул. ____________ в _______ адміністративних корпусах: в п’ятиповерховому та двоповерховому будинках та в _________ виробничих цехах. Будівлі цеглові ІІ ступеня вогнестійкості.

Площа підприємства складає ______ кв.м., з яких під забудовою _______ кв.м.; Щільність забудови складає ___ %.

На території підприємства розташовані гаражі, підсобні приміщення, склади, каналізація, навіси для автотранспорту (схема підприємства  – додаток ___ ).    

           

Енергопостачання  здійснюється від районної енергосистеми, через два незалежних енерговводи від трансформаторних підстанцій №№ ______ далі підземними кабелями до будівель. Система електропостачання закільцьована. Загальна потужність енергоживлення, що споживається, складає ________ квт.

 

Водопостачання    здійснюється від районної мережі. Протипожежне водопостачання забезпечується : зовнішнім протипожежним водогоном діаметром _______мм. і _______ гідрантами; внутрішнє______________________________________________________________________________

 

Теплопостачання   підприємства здійснюється від районної тепломагістралі ТРП- 4А з підведенням тепла до будівель   підземною тепломагістраллю. 

 

З трьох боків до території підприємства щільно примикає каскад житлових будинків, дитячий заклад № ____, інші споруди спеціального призначення.

З західного напрямку проходить автотраса на відстані 50 м (вул. ___________________).

Під’їзд до підприємства здійснюється з вул. ____________________ – дорога з асфальтовим покриттям.

         Загальна чисельність робітників та службовців (робочого персоналу) підприємства складає_______ чол.,  у тому числі: керівництво ____ чол.; начальники управліннь та відділів ______чол.; робітники та службовці_________ чол., члени сімей робітників та службовців ________чол.

Засобами індивідуального захисту та приладами радіаційної і хімічної розвідки робочий персонал підприємства забезпечений на _____ відсотків, з них: за рахунок власних можливостей – на _______ %, за рахунок ___________________ - на _________ % .

 

       Кліматичні умови в районі підприємства, як і всього _____________ району, відносяться до зони помірного континентального клімату. Зима недовга та порівняно тепла. Середня температура січня складає - -5 - –7’C. Особливості цього періоду є часті відлиги, тумани, ожеледь. На весні погодні умови характеризуються різкими змінами. Спостерігаються сильні поривчасті вітри більш південно-західного напрямку, Літо помірно тепле, інколи жарке, часто засушливе. Середня температура липня - +22,2`C, максимальна - +41,9`C. Опадів у літній сезон випадає до 169 мм., максимум у червні – 69 мм. Влітку переважають південно-західні вітри, середня швидкість яких найменша 3,3 м/с. Атмосферний процес осінню схожий на весну, але розвивається в зворотньому напрямку. Починаючи з жовтня часто спостерігається пасмурна погода з мрячними опадами, туманами, ожеледицею. В цей час частіше всього південно-західні та північно-західні вітри.

 

       З природних явищ, які можуть вплинути на роботу підприємства, є штормові (шквальні) вітри, урагани, смерчі, снігопади, сильні ожеледиці, а також сильні дощі (зливи). 

       Крім того підприємству можуть загрожувати повені та підтоплення будівель і території. Значна кількість працівників підприємства ( до _______ чол.) проживає в зонах затоплення та підтоплень міста. 

       Землетруси не характерні для регіону, але невеликі землетруси можливі за рахунок сейсмічних зон Карпат та Румунії (до 5 балів).  

           

       З техногенних явищ найбільш небезпечними є аварії з викидом отруйних речовин: на Запоріжській атомній електростанції (ЗАЕС), на хімічно-небезпечних об’єктах, як: фабрика молочних продуктів “Рейнфорд”, ВАТ “Дніпроазот” та “Придніпровський хімічний комбінат” м.Дніпродзержинська.

 

На організацію та проведення заходів з цивільного захисту робочого персоналу підприємства впливають такі фактори:

 

1. Місце розташування,  враховуючи близьке розташування хімічно-небезпечних об`єктів (фабрика “Рейнфорд” та Південний машинобудівний завод (ПМЗ).

        2. Використання у виробничому процесі великої кількості ПЕОМ.

      3. Недостатня кількість власних сил цивільного захисту, їх оснащення та рівень підготовки для проведення аварійно-відновлювальних, рятувальних та інших невідкладних робіт.

4. Природні та техногенні фактори.

     (вказати конкретні фактори, характерні для підприємства)

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 183; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.021 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь