Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Оцінка можливої хімічної обстановки



    Увідповідності з директивою НШ ЦО України № 6\1471 від 11.11.92 м. Дніпропетровськ в цілому і _______________ район в тому числі, відноситься до 1-ї категорії хімічної небезпеки.

   Територія району та підприємства може бути піддана хімічному зараженню при аваріях на ВО ’’Азот’’ і ’’Придніпровський хімічний завод’’, розташованих у місті Дніпродзержинську.

    При аварії на Дніпродзержинських ВО “Азот” та ’’Придніпровський хімічний завод’’ в зону можливого хімічного зараження може попасти 100% території і персоналу підприємства. 

    Максимальні глибини розповсюдження сильнодіючих отруйних речовин ( СДОР)  з небезпечною концентрацією за час повного випарювання можуть скласти:

 

     При аварії на Дніпродзержинському ВО “ Азот”                                                                                                                                                                                                                                   -       Аміак   - 9000 тонн                     - 106 км \ 90 година.

        Хлор    - 50 тонн                           - 34,4 к \ 84 година.

           

        Фосген - 26 тонн                         - 22,6 км \66 година.

 

      При аварії на Дніпродзержинському ВО “ Придніпровський Хімічний Завод”

       Аміак 1000 тонн                                    - 35 км \ 22 година.

       Азотна кислота концентр. 530 тонн   - 31 км \ 84 година.

       диметиламин, 25 тонн                       - 19.2 км \ 5 година

 

        Максимальні глибини поширення СДОР з вражаючою концентрацією через 4 години після виникнення аварії можуть скласти:

      При аварії на Дніпродзержинському ВО “ Азот”

      Аміак, 9000 тонн                                       20 км;                         

      Хлор, 50 тонн.                                           20 км;

     Фосген 26 тонн                                           8 км. 

 

       При аварії на Дніпродзержинському ВО “ Придніпровський Хімічний Завод”

      Аміак 1000 тонн                                        20 км;

      Азотна кислота концентр. 530 тонн        6,8 км; 

      Диметиламін 25 тонн                             17,4 км.

      Мінімальна відстань від вище вказаних підприємств до підприємства складає близько 35 км. Розрахунковий час підходу хмари сильнодіючої отруйної речовини (СДОР) до межі території підприємства залежить від напрямку, сили вітру і становить:

      при швидкості 1 м/с – 2,8 год.

      при швидкості 2 м/с – 1,4 год

      при швидкості 3 м/с – 0,7 год

      при швидкості 4 м/с – 0,2 год

          

     Крім того на території району функціонує хімічно-небезпечний об’єкт III ступеня хімічної небезпеки – молочна фабрика “Рейнфорд”, у виробничому процесі якої використовується аміак (близько – 25 тон). При розгерметизації ємкості утворюється зона хімічного забруднення глибиною – 0,65 – 07 км і площею 1,35 кв.км. В зону поразки можуть попасти жителі будинків, що безпосередньо розташовані поблизу фабрики, в тому числі і персонал підприємства.

      Другий хімічно-небезпечний об’єкт – Південний машинобудівний завод (ПМЗ) м.Дніпропетровська. На території заводу зберігається до 25 т. СДОР гептил.

Велика ймовірність виникнення хімічного забруднення території підприємства в результаті аварії на транспорті (автомобільному чи залізничному) при транспортуванні СДОР по автомобільних (залізничних) магістралях, які проходять по території району.

      Вірогідні також надзвичайні ситуації, пов’язані з хімічним забрудненням в результаті розливу металевої ртуті, яка може потрапити у район підприємства будь-яким чином.

Такого типу надзвичайні ситуації можуть носити локальний характер.

 

2.3.2. Оцінка гідровузлів.

        У випадку руйнування гребель Кременчуцької і Дніпродзержинської ГЕС територія підприємства попадає в зону катастрофічного затоплення.

При руйнуванні греблі Кременчуцької ГЕС через 8 годин буде зруйнована гребля Дніпродзержинської ГЕС і через 10годин хвиля прориву досягне території смт. Кіровське.

В районі Кайдакського мосту цей час складає 15 годин. Максимальна висота хвилі прориву близько 6,64 метра, мінімальна 6,26 метра. Середня швидкість руху хвилі – 1,3 м/с. Зона катастрофічного затоплення формується протягом 30 - 34 годин з моменту прориву греблі Крменчуцької ГЕС.

         При такій ситуації в зону затоплення потрапляє 43% площі  району (3,5 кв.км) з населенням 35,5 тис.чол. Крім того в зону катастрофічного затоплення потрапляють 45 ОГД, 250 будівель. Найбільша глибина затоплення 6,5м.

      Рівень води досягне свого початкового значення через 175 годин. 

       Територія підприємства у цьому випадку попадає в зону катастрофічного затоплення. В зону затоплення попадають - ______ чол., які працюють на підприємстві.

 

       При руйнуванні греблі Дніпродзержинської ГЕС через 30 хвилин на території району почнеться підняття рівня води. В районі Кайдакського мосту цей час складає 2 години. Максимальна висота хвилі прориву близько  2,57 метра, мінімальна 1,69 метра. Середня швидкість руху хвилі – 0,7 м/с. Зона катастрофічного затоплення формується протягом 13 годин з моменту прориву греблі.

       При такій ситуації в зону затоплення потрапляє 30,6 % площі району (3,3 кв.км) з населенням близько 10 тис.чол. Крім того в зону катастрофічного затоплення потрапляють 32 ОГД, 236 будівель у т.ч 153 будинка приватної власності.

            Рівень води досягне свого початкового значення через 70 годин.

            При катастрофічному затопленні району будуть зрйнувані богато малоповерхових споруд, автошляхи, комунікації, що попадають у зону затоплення. Буде порушений зв’язок, централізоване постачання населення району питною водою, електроенергією, газом, теплом. Можливі людські втрати і великі матеріальні збитки.

       Територія підприємства у цьому разі в зону катастрофічного затоплення не попадає, але можуть бути підтоплені підвали та цокольні поверхи будівель підприємства. В зону затоплення попадають - ______ чол., які працюють на підприємстві.

 

                             2.3.3. Оцінка пожежо – вибухово - небезпечних об'єктів.

   На території району поблизу підприємства розташовано цілий ряд пожежо-, вибухо-небезпечних об’єктів, аварії на яких можуть призвести до великих пожеж, значних руйнувань, матеріальних збитків і загибелі людей. Серед них:

· ___ автозаправочних станцій з загальною кількістью ПММ близько _____тонн;

· ___ котелень на газі, що в зимовий час опалюють житловий і адміністративний сектори району;

· ___ об’єктів виробництва, де зберігається бензин, дизельне пальне та інші паливно-мастильні речовини.

Аварії на цих об’єктах можуть вийти за межі територій самих об’єктів.

Великі пожежі можуть статися на промислових підприємствах: _____________________________________________, але наслідки таких пожеж матимуть локальний

(вказати конкретні підприємства та їх характеристику) характер і за межі підприємств вийти не повинні.

Велика вірогідність надзвичайної ситуації, пов’язаної з вибухом і наступною пожежею зберігається на системах забезпечення підприємства і жителів району природним газом.

Мережа газопостачання включає: ____ розподільних станцій, ____розподільних пунктів, 

___ шкафних пристроїв. Загальна протяжність газопроводів по території району складає _____км, з них газопроводів високого тиску ____км, середнього тиску ___км, низького тиску _____км.  

 

Оцінка при підтопленні.

   Для території району характерний високий рівень грунтових і поверхневих вод .

Це зумовлює утворення великої кількості різних за площею зон підтоплення. Найбільш критичними на території району визнані 4 зони підтоплення загальною площею близько 3,3 кв.км у межах яких мешкає близько 14,3 тис.чол.

    Рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (К пТЕБ та НС) району з метою недопущення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленням, зони підтоплення закріплені за підприємствами і організаціями району, на яких в постійній готовності повинні бути водовідкачуючі засоби.

       Територія підприємства частково попадає в зону підтопленя (вказати конкретні об’єкти, що попадають в зону).

 

                                2.3.5. Оцінка можливої радіаційної обстановки.

       У 100 км. від м. Дніпропетровська розташована Запорізька АЕС. У разі виникнення аварії на АЕС, пов'язаній з руйнуванням реактора, місто може бути піддане радіаційному зараженню.

        Небезпечний напрям вітру від Запорізької АЕС у разі аварії - 100 - 190 градусів. Орієнтовний час підходу радіаційної хмари до території району 5-10 годин з моменту аварії.

 За даними державного інституту по проектуванню заводів важкого і транспортного машинобудування (м. Москва) при проходженні осі сліду радіаційного зараження при руйнуванні реактора на Запорізькій АЕС через м. Дніпропетровськ, потужність дози може скласти до 0,5 рад\год. При цьому дози зовнішнього опромінення 6,2 рад, внутрішнього 13,79 рад, сумарна доза до 20 рад. В цей же час наприклад, населення, яке знаходиться в 4-х км збоку від осі сліду, може отримати сукупну дозу 5,34 рад.

      У будь-якому випадку сукупна доза зовнішнього і внутрішнього опромінення для умовно незахищеного населення за перші 10 діб перевищить верхній рівень річного критерію (верхній річний дозовий критерій 5 бэр), що за прогнозом опромінення, перевищить норму майже в 3 рази.

        При виникненні подібної надзвичайної ситуації з метою захисту персоналу підприємства проводяться наступні заходи:

- видача засобів індивідуального захисту органів дихання персоналу;

- видача йодистих препаратів;

- укриття персоналу у захисних спорудах;

- евакуація (відселення) в безпечні райони (за розпорядженням адміністрації Кіровського району).

 

                                           2.3.6. Оцінка природних явищ

        Для ___________ району в цілому, а для підприємства безпосередньо, одними з основних природних явищ, що впливають на можливість виникнення аварій і стихійного лиха, є сильні ураганні вітри, шквали, смерчі.

         Циклонічна діяльність над територією підприємства спостерігається в усі сезони року, але особливо активно виявляється в зимовий період.

         Циклони нерідко спричиняють посилення вітру до 15 м\с і більш. Таких днів в середньому нараховується до 26 на рік.

          За даними довгострокових спостережень кожного року найбільша швидкість вітру може досягати 15-21 м/с (один раз в 10 років –20-25 м/с, один раз в 20 років – 22-27 м/с і більше).

          У літній період при проходженні купчасто - дощової хмарності, грозах і зливах часто виникають шквали; швидкість вітру при цьому може перевищувати 20-30 м\с. Шквали носять локальний характер, проте вони можуть нанести значні збитки.

          Швидкість вітру в смерчах може становити 50 - 100 м\с і може викликати катастрофічне руйнування. Смерчі можуть виникати в жаркий час року (кінець травня - серпень ).

            У зимовий час на протязі 22 днів випадають тверді опади у вигляді снігу. Середня тривалість випадання опадів за 3 місяці  3339 годин.

           __________________ район розташований на тектонічному розломі. У 1976 та 1990 роках на території району відчувався землетрус силою до 2-х балів з епіцентром поза територією України. По даним АП інженерно-технічних досліджень “ Геополіс” на території району можливий землетрус до 5 балів.

                                                     2.3.7. Протиепідеміологічна  обстановка.

        На території Кіровського району та в районі підприємства можливі спалахи таких інфекційних захворювань, як холера , лептоспироз, гепатит та інші.

         Джерелом інфекцій може бути вода ріки Дніпро.

         Для недопущення розповсюдження епідемії проводяться протиепідеміологічні заходи, а для попередження їх виникнення - контроль з боку районної санепідемстанції за якістю питною води. 

ВИСНОВОК : У зв’язку з великою техногенною навантаженістю району, критичною екологічною обстановкою, наявністю значної кількості потенційно-небезпечних підприємств територія підприємства може стати місцем виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів з рівнем від об’єктового до регіонального, а в окремих випадках – до загальнодержавного.

                                                          Р о з д і л 3


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 186; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.034 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь