Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Організація забезпечення заходів та дій сил цивільного захисту .



5.1. Протирадіаційне та протихімічне забезпечення

 

Засоби індивідуального захисту, прилади радіаційної і хімічної розвідки та дозиметричного контролю зберігаються на (вказати місця зберігання)________________________________________ _______________________________________________________________________________________

та видаються на руки персоналу підприємства при загрозі виникнення аварій з викидом радіаційних та хімічно - небезпечних речовин рішенням начальника інспекції - начальника ЦЗ СДПІ ВПП.

Кількість та види засобів наведені у додатку ____. 

 

Контроль радіаційної та хімічної обстановки в районі підприємства та в пункті розміщення евакуйованих здійснюється силами поста радіаційного і хімічного спостереження (ПРХС).

 

Дозиметричний контроль осіб з числа адміністрації підприємства та керівників структурних і виробничих підрозділів проводиться індивідуальним методом, решта виробничого персоналу, членів їх сімей - груповим методом.

 

Санітарна обробка людей проводиться шляхом використання можливостей власних душових.

Обеззараження робочого одягу здійснюється на базі механічної пральні _____________ району №_____ за узгодженням з районним відділом НС та ЦЗН.

 

При радіоактивному зараженні захист осіб з числа адміністрації та виробничого персоналу підприємства здійснюється шляхом введення та дотриманням режимів радіаційного захисту:

 

№ ре-жиму Рівень дози (мр/год.) Режимні заходи по захисту персоналу інспекції
1 2 3
1 0,1 – 0,3 мр/год. (100 – 300 мкр/год.) Укриття дітей, герметизація приміщень, укриття та упаковка продуктів харчування. Обмеження часу перебування на відкритому повітрі, зведення санітарних бар’єрів на входах в приміщення.
2 0,3 – 1,5 мр/год. (300 – 1500 мкр/год.) Ті самі заходи, що і в першому режимі, плюс йодна профілактика дітей.  
3 1,5 – 15 мр/год. (1500 – 15000 мкр/год.)  Ті самі заходи, що в першому та другому режимах, плюс: часткова евакуація дітей, населення і вагітних жінок.  
4 15 – 100 млр/год Евакуація персоналу, крім задіяного на аварійно – рятувальних роботах.  
5 Більше 100 млр/год. Повна евакуація персоналу підприємства  

           

Йодні препарати при загрозі радіоактивного забруднення одержуються по розпорядженню медичної служби _____________ району м. Дніпропетровська в _____________________________

 

5.2. Медичне забезпечення

Медичне забезпечення на підприємстві здійснюється силами санітарної ланки ( ___ чол.).

 Для надання медичної допомоги створені певні запаси: 

 

Медичні аптечки   шт.;
Медикаменти для надання першої медичної допомоги на   чол.;
Індивідуальні протихімічні пакети -   шт.;
Перев’язочні пакети -   шт.;
Санітарні сумки -   шт.;
Носилки санітарні -   шт.

 

Медична допомога здійснюється:

перша медична допомога - силами персоналу санітарної ланки;
перша лікарська допомога -          силами персоналу бригад швидкої медичної допомоги .
спеціалізована лікарська допомога -          силами персоналу лікувально-профілактичних закладів після госпіталізації потерпілих
медична допомога під час евакуації та в районі (пункті) розміщення евакуйованих згідно з додатком №___.

 

Відповідальні за медичне забезпечення персоналу підприємства – заступник начальника ЦЗ з МТЗ та командир санітарної ланки.

5.3. Транспортне забезпечення

Під час проведення рятувальних та інших невідкладних робіт (РІНР):

 

доставка потерпілих до лікувально- профілактичних закладів - транспортом бригад швидкої медичної допомоги, в окремих випадках – транспортом підприємства;  
підвіз матеріально-технічних засобів під час ліквідації наслідків власне події транспортними засобами районних (міських) організацій згідно з окремим рішенням голови районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (КТЕБ та НС);  
під час проведення евакозаходів - згідно з Планом евакуації.

Відповідальний за транспортне забезпечення – заступник начальника ЦЗ з МТЗ.  

 

5.4. Протипожежне забезпечення

 

Протипожежне забезпечення на підприємстві здійснює ланка пожежегасіння – добровільна пожежна дружина (____ чол.) з числа персоналу підприємства.

При виникненні пожежі або вибуху з подальшим горінням, для гасіння вогню та проведення рятувальних робіт залучаються підрозділи воєнізованих пожежних частин ___________ району та міста Дніпропетровська за викликом до місця пожежі.

 

Відповідальний за протипожежне забезпечення – заступник начальника ЦЗ з МТЗ.

 

5.5. Матеріально – технічне забезпечення

 

Під час проведення рятувальних та інших невідкладних робіт (РІНР) та ліквідації наслідків власне події здійснюється:

- заправка техніки паливно-мастильними матеріалами (ПММ) та підвезення необхідних матеріально-технічних засобів - згідно з окремим рішенням голови К ТЕБ та НС ____________ району та начальника ЦЗ підприємства;

- харчування особового складу сил, що залучаються для проведення РІНР - через пересувні пункти харчування безпосередньо в районі проведення робіт;

- харчування евакуйованих, забезпечення питною водою, предметами першої необхідності в районі (пункті) розміщення – згідно з окремим планом.

 Відповідальний за матеріально-технічне забезпечення – заступник начальника ЦЗ з МТЗ. 

 

5.6. Забезпечення охорони громадського порядку.

 

 Забезпечення охорони громадського порядку здійснюється силами групи охорони громадського порядку ( ________ чол.), яка виділяється зі складу персоналу підприємства, а також використанням працівників правоохоронних органів району та міста Дніпропетровська.

Відповідальний за забезпечення охорони громадського порядку в районі підприємства –

_____________________________________________________________________________

 

5.7. Евакуаційні заходи.

Для планування та проведення евакуаційних заходів на підприємстві створена евакуаційна комісія, головним завданням якої є забезпечення планування та проведення евакозаходів у разі загрози життю персоналу при виникненні надзвичайної ситуації.

Евакозаходи плануються : термінові – негайне тимчасове відселення персоналу підприємства в безпечний район у випадках: у разі аварії з викидом СДОР на молокозаводі фірми “Рейнфорд”, пожежі в приміщеннях підприємства, загрозі терористичних актів (мінування приміщень); в інших випадках – в залежності від виду та масштабу надзвичайної ситуації за рішенням відповідних органів району та м. Дніпропетровська.

В усіх випадках евакуація проводиться згідно окремого Плану евакуації.

 

5.8. Організація задоволення першочергових потреб персоналу підприємства.

Організація задоволення першочергових потреб персоналу підприємства в перший період НС буде проводитись за рахунок створення і підтримки в готовності фондів фінансових та матеріально-технічних ресурсів, призначених для ліквідації наслідків НС. В подальшому – за згодою з органами цивільного захисту району, міста та органів місцевого самоврядування.

 

Р о з д і л 6

                    Організація управління, оповіщення та зв”язку

 

Управління заходами та діями сил ЦЗ у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюються з пункту управління (приміщення, де розміщується робоча група та особовий склад штабу ЦЗ підприємства - ___________________________________________________________ ).

Основний пункт управління розгортається в _____________________________________, запасний пункт управління в _____________________________________________________________ . 

 

Для управління, оповіщення і зв’язку залучаються:

- адміністрація підприємства (керівний склад ЦЗ) - ________ чол.; 

- комісія з НС підприємства -                               _________ чол.;

- штаб цивільного захисту підприємства              ________ чол.;

- евакокомісія                                                           ________ чол.;

- група оповіщення і зв’язку                             ________ чол. 

 

З отриманням повідомлення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації.

 

До “Ч” + 0.40 (2.00) - приводиться у готовність система управління:

 

- оповіщається та збирається до підприємства керівний склад , формування ЦЗ   та особовий склад комісії з НС та евакокомісії. Вони отримують робочі документи та займають свої робочі місця;

- перевіряється зв’язок: по гілці управління - з робочими групами районної (міської) комісіями з ТЕБ та НС, з районним (міським) штабом НС та ЦЗН; по гілці взаємодії - з адміністраціями районних (міських) об`єднань, підприємств, організацій та установ, що відповідають за забезпечення заходів ЦЗ та мають сили, які за планом взаємодії, залучаються до дій в інтересах підприємства. Організується цілодобове чергування відповідальних осіб з числа керівного складу та штабу ЦО підприємства.

 

До “Ч” + 2.00 (3.00) - уточнюється:

- порядок управління та взаємодії при виникненні надзвичайних ситуацій;

- порядок захисту робітників та службовців, членів їх сімей при виникненні надзвичайної ситуації;

- розрахунки наявності, ступені готовності та оснащення сил, що мають діяти в інтересах підприємства;

- обсяги та порядок забезпечення заходів та дій сил ЦЗ;

- порядок приведення у готовність евакоорганів і проведення евакуації робочого персоналу підприємства та членів їх сімей.

Управління заходами та діями сил ЦЗ при виникненні надзвичайної ситуації зовнішнього походження здійснюється з пункту управління, що розгортається у ____________________________

______________________________________________________________________________________

 

З отриманням повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації:

 

- До “Ч” + 0.40 (2.00) оповіщається та збирається до адміністративної будівлі підприємства посадові особи з числа керівного складу та штабу ЦО, що не були черговими на час виникнення надзвичайної ситуації (НС).

- Посилюється зміна робочої групи, що чергувала на час виникнення НС.

- Вводиться цілодобове чергування з числа керівного складу підприємства.

- Встановлюється взаємодія з відповідними органами управління.

- Виконуються заходи по захисту персоналу підприємства та членів їх сімей.

- Надається інформація про обсяги та час проведення заходів (робіт) відповідним органам управління (дивись схему організації управління та взаємодії додаток ____ ).

При виникненні надзвичайної ситуації внутрішнього походження (пожежі) безпосереднє управління проведенням рятувальних та інших невідкладних робіт буде здійснюватися старшим начальником від сил пожежної охорони, що будуть діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації, з власного пересувного пункту управління.

Управління заходами щодо ліквідації наслідків події та відновлення функціонування підприємства буде здійснюватись начальником ЦЗ з пункту управління, якщо його буде пошкоджено з запасного пункту управління.

 

Зв’язок організується:

по телефону - міської АТС з пунктом управління комісій з ТЕБ та НС Кіровського району; з оперативним черговим штабу НС та ЦЗН Кіровського району; з підприємствами, організаціями та установами, що відповідають за забезпечення заходів та мають сили, які за планом взаємодії повинні діяти в інтересах підприємства
по телефону міжміської АТС з евакоприймальною комісією ________________________________ району, адміністрацією збірного евакоприймального пункту  
по радіо – (по радіотеле-фону) з пунктом управління (ПУ) комісії з ТЕБ та НС Кіровського міського району та пішою колоною евакуйованих при слідуванні до пункту посадки;

 

Для організації системи зв’язку використовуються міська та внутрішня телефонні мережі, службові радіо та мобільні телефони.

Всього телефонних апаратів: - міської телефонної мережі -     _____ шт.;

- внутрішньої телефонної мережі - _____ шт.;  

 

Оповіщення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється:

1) осіб з числа адміністрації підприємства - по телефонах міської АТС у неробочий час, у робочий час - по телефонах внутрішнього зв`язку та селекторного зв`язку;

 2) робочого персоналу підприємства - по телефонах міської та внутрішньої мережі зв`язку - у робочий час, у неробочий час - включенням електросирен (сигнал - Увага всім !) та передачею відповідних повідомлень по системі радіомовлення (управління електросиренами та передачу повідомлень здійснює оперативний черговий штабу НС та ЦЗН міста), а також черговим диспетчером по телефонам міської телефонної мережі ;

Схема організації управління, взаємодії, оповіщення та зв`язку - додаток ___.

Всі повідомлення, інформації, розпорядження, отримані через засоби зв'язку оформляються письмово і доводяться до виконавців за підписом начальника цивільного захисту підприємства (начальника штабу ЦЗ). 

 

ДОДАТКИ :

 

1. Календарний план основних заходів цивільного захисту при загрозі та виникненні

надзвичайних ситуацій.    

2. Схема організації управління, оповіщення і зв’язку. 

3. Можлива обстановка на території підприємства при виникненні крупних промислових аварій, катастроф або стихійного лиха (карта – схема). 

4. Розрахунки сил і засобів для проведення заходів цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.  

 

 

Начальник штабу цивільного захисту

_______________________________                                                 _______________


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 190; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.032 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь