Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методика проведення заняття.



Викладач розповідає студентам основні положення теми.

Завдання. Студенти самостійно вивчають правила видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов'язковому ветеринарному контролю і за індивідуальними завданнями виписують ветеринарні свідоцтва.

Згідно з чинним законодавством, обов'язковому ветеринарному контролю підлягає перевезення тварин усіх видів, продуктів і сировини тваринного походження, кормів, кормових добавок, біопрепаратів, ветеринарних лікарських засобів, штамів мікробів, вірусів, грибів, токсинів тощо. Транспортування їх (експорт, імпорт, транзит, інші господарські перевезення, у тому числі перегін живих тварин) дозволяється лише за наявності відповідних ветеринарних документів (сертифікатів, свідоцтв або довідок), якими засвідчується, що ці вантажі і райони (господарства) вивезення їх благополучні щодо заразних хвороб тварин.

Ветеринарні сертифікати, свідоцтва є документами державного ветеринарного контролю.

При видачі ветеринарних документів на вантажі слід керуватись наступними правилами.

Ветеринарні свідоцтва (форма № 1 і форма № 2) видаються за єдиними зразками (додатки 1 і 2) і три форми ветеринарних сертифікатів - за установленими зразками.

Ветеринарні свідоцтва (форми № 1 і форми № 2) мають три складові частини: свідоцтво, дублікат і корінець.

Ветеринарним свідоцтвом № 1 супроводжуються тварини, що їх вивозять (переганяють) із господарств (у тому числі промислові, зоопаркові й циркові, птиця, бджоли, риба, запліднена ікра, раки для розведення чи акліматизації), а також яйця птиці для інкубування, сперма самців, зиготи і ембріони тварин тощо.

Ветеринарним свідоцтвом № 2 супроводжується перевезення (відправлення) продуктів і сировини тваринного походження.

Ветеринарні свідоцтва чинні на території України і є разовими. При експортуванні підконтрольних державній службі ветеринарної медицини вантажів до інших країн на відповідних прикордонних пунктах державного ветеринарного контролю ветеринарні свідоцтва обмінюються на ветеринарні сертифікати.

Право видачі ветеринарних свідоцтв надається керівникам (завідувачам), головним (провідним) лікарям ветеринарної медицини таких організаційних структур державної ветеринарної медицини:

- районних і міських управлінь;

- районних і міських лікарень, дільничних лікарень і дільниць ДВМ;

- прикордонних і транспортних пунктів державного ветеринарного контролю (замість іноземних ветеринарних сертифікатів).

Право видачі ветеринарних сертифікатів надається організаційним структурам регіональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордоні і транспорті.

В Україні чинними є наступні форми ветеринарних сертифікатів:

- про стан здоров'я тварин;

- на м'ясні (м'ясо) та молочні продукти;

- на сировину тваринного походження;

- корми (зерно фуражне, кормосуміші) та інші рослинні продукти.

Дозвіл на вивезення підконтрольних вантажів за межі області погоджується з обласним управлінням ветеринарної медицини; за межі держави - обов'язковим є погодження з державним департаментом ветеринарної медицини.

Ветеринарні свідоцтва дійсні для пред'явлення до відправлення: тварин і харчових тваринницьких продуктів - протягом 5-х днів, а сировини тваринного походження - протягом 5-ти днів від дня їх видачі. Ксерокопії бланків ветеринарних свідоцтв, ветеринарних сертифікатів і довідок вважаються недійсними.

При виникненні захворювання тварин на ящур або іншу карантинну хворобу, що входить до переліку хвороб списку "А" МЕБ, ветеринарні свідоцтва на перевезення (перегін) тварин, продуктів та сировини тваринного походження з однієї території в іншу видаються головними державними інспекторами ветеринарної медицини за дозволом ветеринарного органу відповідної області або Автономної республіки Крим; на міжобласні (міждержавні) перевезення у зазначених випадках - за дозволом Державного комітету ветеринарної медицини. За цих умов у ветеринарному свідоцтві проставляються дані про те, хто і коли дав дозвіл на перевезення, що засвідчується підписом і круглою печаткою установи державної ветеринарної медицини.

Спеціалісти ветеринарної медицини, яким надано право видавати ветеринарні свідоцтва, повинні бути на обліку у головного державного інспектора ветеринарної медицини району, про що роблять запис у спеціальному журналі, де зазначається прізвище, ім'я та по батькові спеціаліста, його посада, рік закінчення вузу чи технікуму, номер диплома, зразок його підпису.

Головні державні інспектори ветеринарної медицини районів (міст) надсилають списки спеціалістів ветеринарної медицини із зразками підписів кожного, яким надано право видавати ветеринарні свідоцтва, прикордонним і транспортним пунктам державного ветеринарного контролю відповідної зони.

       Про подальші зміни в списках повідомляється у міру виникнення їх.

Ветеринарні свідоцтва та довідки пишуть друкарськими машинками, кульковою ручкою або чорнилом чітко і розбірливо. В документі зазначають повне найменування посади, прізвище та ініціали спеціаліста, який видав ветеринарне свідоцтво (довідку) і ставлять печі (чіткий відтиск).

       Дозволяється писати ветеринарне свідоцтво, його дублікат і корінець друкарською шинкою або кульковою ручкою під копіювальний папір, але кожен із заповнених бланків свідоцтва, дубліката і корінця підписується окремо.

Ветеринарні свідоцтва, написані чорнилом різного кольору або неоднаковим почерком (крім підпису), такі, що мають виправлення, не мають підпису або печатки, коли не вказано всі необхідні дані, у тому числі і дату видачі їх, вважаються недійсними.

При перевезенні тварин (обов'язково зазначається кількість голів прописом), продукти та сировини тваринного походження залізничним, водним і повітряним транспортом виписують три складові частини ветеринарних свідоцтв (форми 1 і 2): ветеринарне свідоцтво, дублікат і корінець свідоцтва.

Свідоцтво є основним документом, за яким тварин, продукти і сировину тваринного і ходження приймають до перевезення і прилучають їх до інших документів про вантаж, а і тім у пункті призначення передають одержувачу.

Дублікати свідоцтв видають старшому провіднику, що супроводжує тварин (форма № або кладуть разом із вантажем у вагон, трюм тощо (форма № 2) і у місці призначення їх передають представникам транспортного або прикордонного державного ветеринарного контролі.

При відправленні тварин, продуктів та сировини тваринного походження автомобільні транспортом чи при перегоні тварин дублікат свідоцтва не заповнюють, а ветеринарне свідоцтво видають відправнику (провіднику або водієві) для пред'явлення за вимогою у дорозі для передачі одержувачу в пункті призначення.

Коли кількість пред'явлених до відправлення тварин, продуктів або сировини тваринної походження не відповідає кількості, зазначеній у ветеринарному свідоцтві, їх до відправлення не приймають.

Особа, яка одержала ветеринарне свідоцтво і дублікат форми № 1 або форми № 2, розписується про їх одержання на корінці свідоцтва, який залишається у справах установи (організації, підприємства), що видала свідоцтво і зберігається протягом п'яти років.

Ветеринарні свідоцтва та довідки скріплюються печаткою: районного (міського) управління державної ветеринарної медицини, районної (міської) державної лікарні, дільничне лікарні і дільниці ветеринарної медицини.

Ветеринарні свідоцтва і довідки, скріплені печатками господарств, або особистими печатками лікарів ветеринарної медицини, вважаються недійсними.

Бланки ветеринарних свідоцтв і сертифікатів друкують в установленому порядку і нумерують порядковими номерами друкарським способом на замовлення відповідних організацій державної ветеринарної медицини. Вони зберігаються як документи суворої звітності.

Нагляд за дотриманням порядку видачі ветеринарних свідоцтв та довідок покладається на головних державних інспекторів ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим областей та міст Києва і Севастополя, на їх заступників, на головних державних інспектори ветеринарної медицини районів (міст), головних державних інспекторів регіональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордоні і транспорті, а також на державних інспекторів ветеринарної медицини інших ветеринарних органів.

При виявленні ветеринарних свідоцтв, виданих з порушенням правил видачі їх і оформлення, службова особа органу державної ветеринарної медицини, яка виявила порушення, вилучає у пред'явника цей документ, про що складає акт, який разом з вилученим документом направляє до відповідного органу державної ветеринарної медицини (за місцем видачі документа) для притягнення винних до відповідальності.

Завдання: студенти самостійно заповнюють бланк ветеринарних свідоцтв у зошиті (під контролем викладача).


Зразки ветеринарних свідоцтв

 

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

УКРАЇНИ

 

_________________________________                                              Форма №1

         (назва установи)

_________________________________

 

Район (місто)______________________

 

Область __________________________

 

“_____”_______________________20____р.

 

ВЕТЕРИНАРНЕ СВІДОЦТВО №

Видане_______________________________________________________________________

(кому - найменування юридичної особи та її місцезнаходження або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи чи фізичної особи - підприємця та місце її проживання)

 

___________________________________________________________________________________

у тому, що серед тварин____________________________________________________________

(указати вид тварин)

у кількості ____________________________________голів, що пред'явлені для ветеринарного

                                                                     (словами)

огляду і підлягають відправленню, хворих і підозрюваних на захворювання на заразні хвороби не виявлено, вони виходять (вивозяться) із_____________________________________

                                                                                                                       (назва населеного пункту, господарства або власника)

___________________________________________________________________________________

благополучного щодо заразних хвороб тварин. Тварини перед відправленням_________________

___________________________________________________________________________________

(указати строки і місце профілактичного карантину, яким піддавалися дослідженням,

___________________________________________________________________________________

щепленням або іншим обробкам і дату)

___________________________________________________________________________________

Тварини направляються_____________________________________________________

                                             (пункт, станція призначення та одержувач)

для___________________________________________________________________________

(забою, відгодівлі, продажу, розведення та ін.)

і прямують: залізницею, водним, автомобільним, повітряним транспортом (потрібне підкреслити) за маршрутом_____________________________________________________________

                                         (вказати основні пункти транспортування: станція, порт навантаження)

Специфікація (товарно-транспортна накладна) №____від "___"___________20___р. (додається)

Особливі відмітки:_____________________________________________________________________

(дата та номер погодження на вивіз за межі адміністративної території)

_____________________________________________________________________________________

(ідентифікаційний номер тварини, серія та номер паспорта, серія та номер ветеринарної картки)

_____________________________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

(необхідні відмітки, які заповнюються при відправленні тварин, що перехворіли на заразні хвороби)

_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

(підпис, прізвище, ініціали та посада особи, що видала свідоцтво)

М.П.


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ

ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

УКРАЇНИ

 

_________________________________                                              Форма №2

         (назва установи)

_________________________________

 

Район (місто)______________________

 

Область __________________________

 

“_____”_______________________20____р.

 

 

ВЕТЕРИНАРНЕ СВІДОЦТВО №

Видане_______________________________________________________________________

              (кому - найменування юридичної особи та її місцезнаходження або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи чи
фізичної особи - підприємця та місце її проживання)

у тому, що представлені для ветеринарного огляду і підлягають відправленню________________

___________________________________________________________________________________

(вид продукту або сировини)

у кількості ____________________________, місць, (штук) загальною вагою _______________кг,

                                         (словами)

___________________________________________________________________________________

(указати в якому стані: свіже, охолоджене, морожене, прісно-сухі,)

___________________________________________________________________________________

мокро-солоне; вовна-мита, брудна та ін.., тип упаковки (без упаковки)

походження_________________________________________________________________________

(м'ясо боєнське; сировина – боєнська, збірна від падежу та ін.)

вивозять із__________________________________________________________________________

(назва населеного пункту і господарства, найменування підприємства тощо)

благополучного щодо заразних хвороб тварин. Свинина досліджена (ні) на трихінельоз;

коні перед забоєм піддані малеїнізації; сировина досліджена (ні) на сибірку; продезінфікована (ні) (потрібне підкреслити). Продукти, сировина направляються до

___________________________________________________________________________________

(указати пункт, станцію призначення)

___________________________________________________________________________________

залізницею, водним, автомобільним, повітряним транспортом (потрібне підкреслити) з навантаженням на станції (пристані, порту)________________________________________

                                                                                                  (або вказати маршрут проходження транспорту)

Специфікація (товарно-транспортна накладна) №____від "___"___________20___р. (додається)

Особливі відмітки:_____________________________________________________________________

(заповнюється при відправленні продуктів (сировини)),

_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

що підлягають використанню (переробці) з обмеженнями та ін.)

_____________________________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________________________________

 

_____________________________________________________________________________

                       (підпис, прізвище, ініціали та посада особи, що видала свідоцтво)

 

М.П.

 






Форма N 1

       Для отправки подконтрольных грузов в страны СНГ Выдается ветеринарными врачами государственных ветеринарных учреждений на животных (включая птиц, рыб, насекомых), а также биологические объекты, используемые для размножения


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 290; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.047 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь