Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методика проведення заняття. Викладач знайомить студентів із правилами заповнення звітів по вказаних формах.



Викладач знайомить студентів із правилами заповнення звітів по вказаних формах.

Завдання: студенти вивчають заповненні бланки звітів.

Звіти складаються керівниками служб ветеринарної медицини на підставі даних первинного ветеринарного обліку за формами, затвердженими Міністерством статистики України (наказ № 53 від 9 листопада 2000 року), у двох (трьох) примірниках; подаються в терміни, визначені інструкцією або керівниками служб ветеринарної медицини. Вносити будь-які зміни у форми держветзвітності категорично заборонено. Відповідальність за повноту звіту, його об'єктивність і своєчасність подання несе керівник служби ветеринарної медицини. Звіт підписує керівник служби ветеринарної медицини і ставить дату його подання або відправлення. До звіту додається пояснювальна записка.

До кожного звіту пишеться пояснювальна записка, у якій зазначаються причини виникнення і поширення хвороб, загибелі тварин, які заходи здійснювалися щодо їх профілактики і ліквідації, тощо.

Для відображення фактичного стану і заходів боротьби з хворобами тварин, а також для аналізу ветеринарної справи запроваджена спеціальна періодична державна статистична звітність.

Окрім статистичної звітності, керівники служб ветеринарної медицини області і району можуть запроваджувати оперативну (щомісячну) звітність про стан збереження тварин, відтворення поголів'я, захворюваність корів на субклінічний мастит, тощо.

 

Складання термінового подання, оперативного повідомлення та інформації за системою "Сигнал"

Термінові подання надсилаються шифрограмою при виникненні особливо небезпечних інфекційних хвороб (сибірка, ящур, чума свиней, хвороба Ньюкасла).

Вони повідомляються по телефону чи телеграфу (телетайпу) фахівцями господарств або ветеринарних установ з метою оперативної інформації вищих органів ветмедицини для проведення своєчасних заходів.

Подання надсилаються негайно при виникненні хвороби, а в подальшому - аж до ліквідації епізоотії відомостями про рух захворювання тварин щодекадно, станом на 10, 20, З0 - число кожного місяця.

Оперативні повідомлення надсилаються також по телефону або телеграфу (телетайпу) при виникненні туберкульозу, бруцельозу або лейкозу.

При виявленні на м'ясокомбінаті патологоанатомічних змін, властивих для туберкульозу або лейкозу тварин, складаються оперативні повідомлення і по системі "Сигнал" терміново передаються начальникам районних та обласних управлінь ветеринарної медицини, та господарств з яких забивалася худоба.

Відомості про захворювання тварин на ящур подаються за наступними показниками:

 

Назва показників Шифр
Виявлено неблагополучних пунктів за звітну декаду 01
Захворіло великої рогатої худоби (наростаючим підсумком з початку року) 02
Захворіло овець і кіз (наростаючим підсумком з початку року) 03
Захворіло свиней (наростаючим підсумком з початку року) 04
Щеплено проти ящуру великої рогатої худоби (наростаючим підсумком з початку року) 05
Щеплено проти ящуру овець і кіз (наростаючим підсумком з початку року) 06
Щеплено проти ящуру свиней (наростаючим підсумком з початку року) 07
Залишилось неблагополучних пунктів на кінець декади 08

У такому ж порядку складаються і надсилаються відомості щодо інших заразних хвороб за формою:


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 264; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.016 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь