Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Мета і завдання навчальної дисципліни.



Метою вивчення дисципліни «Самоменеджмент» є оволодіння теоретичними знаннями і практичними навичками з питань особистісного розвитку менеджера; формування у студентів індивідуальних особливостей та поведінкових навичок, які необхідні майбутньому керівнику; розвиток у майбутніх менеджерів умінь організовувати особисту працю.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Самоменеджмент» є теоретична та практична підготовка студентів із питань: визначення особистісних цінностей та цілей менеджера; управління саморозвитком особистості; розвинення навичок ефективного керівництва; організації управлінської діяльності менеджерів різних рівнів; застосування сучасних принципів та напрямів наукової організації діяльності менеджера; використання часу як ресурсу.

Результати вивчення дисципліни дозволять здійснити практичну підготовку та сформувати ряд відповідних професійних і особистісних компетенцій.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

знати:

напрями самоменеджменту, концепції саморозвитку, критерії формулювання реалістичної цілі; головні поглиначі часу, способи оптимального організування та резервування часу; види стресорів та стратегії успішного долання стресу; показники уміння ефективно працювати у групі та команді, характеристики переконуючого та інформуючого виступу перед аудиторією, традиційні й комп’ютерні засоби планування особистої роботи, прийоми поведінки менеджера у конфліктних ситуаціях, фактори виробничого середовища, правила створення раціональних умов управлінської праці, фактори впливу соціального оточення на формування професійно важливих якостей менеджера.

вміти:

застосовувати методики з цілепокладання та головних напрямів самоменеджменту, а саме: тайм-, стрес-, тім-, імпрешн-, ресурс-менеджменту.

Досягти навчальної мети програми передбачається шляхом активізації мислення студентів, його розвитку, самостійного прийняття ними рішень у галузі управління, постійної взаємодії студентів і викладачів за допомогою прямих і зворотних зв’язків, творчого мислення викладача. Важливим у підготовці фахівців є не так здобуття знань, як розвиток здатності їх використовувати, по-управлінському мислити. Це потребує від викладачів знання складної техніки управління розвитком мислення студентів, здатності створювати проблемні ситуації, стимулювати їх пізнавальну активність.

Для вирішення завдань підготовки програмою визначено такі методи активного навчання: проблемні лекції, семінари і тематичні дискусії, контрольні та випускні роботи, імітаційні вправи, аналіз ситуацій, виконання ролей, ділові ігри.

ІНФОРМАЦІЙНИЙОБСЯГНАВЧАЛЬНОЇДИСЦИПЛІНИ

«САМОМЕНЕДЖМЕНТ»

Розділ 1. Теоретико-методологічні засади само менеджменту.

Тема 1. Методологічні підходи до самоменеджменту

Сутність самоменеджменту як одного з розділів науки менеджменту, що має з нею загальні принципи і функції; види особистісних ресурсів, розвиток яких сприяє гармонійної особистості.

Управління базовими ресурсами особистості; функції самоменеджменту, їх зміст та відмінні риси; власні особистісні обмеження і виявляти готовність до використання прийомів самоменеджменту;

Значення самоменеджменту в професійній діяльності людей; можливості самовдосконалення через самоменеджмент.

Тема 2. Планування особистої роботи менеджера

Поняття ресурсу часу та основні причини його дефіциту; системи обліку та інвентаризації часу; розвиток методів управління часовим ресурсом, схеми управління часом;

Основні методи управління тимчасовим ресурсом, що сприяють вирішенню проблеми ефективного і розумного управління своїм часом; ефективна організація часового ресурсу. Картка щоденного обліку часу А. Гастєва; облік часу П.М. Кєрженцева; АВС- хронометраж; Облік часу в Excel А. Федорова; Фотографія робочого тижня; Хронометраж по Г.А. Архангельському; журнал часу; аналіз щоденних перешкод часу.

Рекомендації щодо економії зусиль; «банк» принципів, прийомів і способів, що допомагають раціонально організовувати робочий час. Традиційні і комп'ютерні способи планування особистої роботи менеджера


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 226; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь