Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Україна і наднаціональні регулюючі світові та регіональні економічні інституції: підсумки стратегічного партнерства.



Мета координаційного впливу наднаціональних інститутів – забезпечення безпеки світового співтовариства за такими напрямками:

- Підтримання світового порядку, безпеки, розвитку та співробітництва (ООН

- комплексна лібералізація та вироблення міжнародних правил для регулювання міжнародної торгівлі товарами та послугами(ООН, СОТ)

- регулювання міжнародних валютних відносин, платіжних балансів та міжнародної заборгованості( МВФ, Банк міжнародних розрахунків, Паризький та Лондонський клуби кредиторів)

- забезпечення структурних реформ у світовій еконосіці(ЮНІДО, СБ)

- стабілізація кон’юктури на світовому ринку сировини та продовольства

- регіональна міжнародна економічна інтеграція зі створенням наднаціональних структур регулювання економіки(ЄС, НАФТА, МЕРКОСУР)

- боротьба з бідністю

- протидія та розвязання глобальних проблем сучасності тощо.

Серед наднаціональних інститутів, для України чи не найвагомішу роль відіграє Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Капітали Міжнародного валютного фонду у вигляді кредитів урядові почали надходити в Україну з 1999 року. З цього часу борг України перед МВФ зростав, і на кінець 2010 року склав 116 млрд доларів. Тільки за останні три роки борг України перед МВФ зріс з 400 млн. до 12.8 млрд. доларів і склав до кінця 2010 року 10, 5% валового внутрішнього продукту проти 0.3% ВВП у 2007 році.

1995- Фінансування дефіциту бюджету і платіжного балансу МВФ

1996-Проведення економічних реформ (зниження інфляції, стабілізація гривні, реструктуризація енергетичного сектора), фінансування дефіциту держбюджету.

2008 р. з метою допомоги Україні у забезпеченні фінансової та економічної стабільності під час фінансово-економічної кризи затвердила дворічну Програму Stand – By (SBA) обсягом близько 16, 4 млрд. дол.

2010 схвалено нову Програму співробітництва для України. надходження першого траншу було направлено на покриття дефіциту державного бюджету та у валютні резерви Нацбанку.

Одним з найяскравіших представників міжнародних валютно-фінансових організацій що співпрацюють з Україною є Світовий банк, до якого входять Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародна асоціація розвитку (МАР), які активно кредитують Україну.

Впровадження проектів МБРР допомагає реформувати податкову службу, систему освіти, активізувати роботу, підвищити якість та доступність соціальних послуг, сприяти розвитку села шляхом закладення правових та інституціональних основ для забезпечення захисту прав власності на землю, іпотеки, оренди та торгівлі землею, а також сприяти удосконаленню системи управління державними фінансовими активами, системи державної статистики та здійсненню експортних операцій.

МФК розпочала свою діяльність в Україні у 1993 році, ініціювавши консультативні проекти у сфері приватизації та земельної реформи.

МФК інвестувала у 48 проектів в агробізнесі, фінансовому секторі, енергетиці, інфраструктурі, індустрії будівельних матеріалів, а також у сфері роздрібної торгівлі та обслуговування.

В свою чергу ЄБРР залишається для України найефективнішим інвестором. Допомога, яку надає ЄБРР, сприяє економічному зростанню, реформуванню та модернізації транспортної галузі, енергетики, енергозбереженню та розвитку муніципальної інфраструктури. Станом на початок 2010 року ЄБРР виділено понад 4, 8 млрд. євро на реалізацію 194 проектів у приватному та державному секторах економіки України.

Це передусім проекти у секторі транспорту, енергетики та енергозбереження.

Портфель проектів ЄБРР сконцентрований переважно у приватному секторі – близько 73% від усього обсягу фінансування – порівняно з 27% у державному секторі.

ЄБРР також є розпорядником Чорнобильського фонду “Укриття”, заснованого у грудні 1997 року для надання допомоги Україні в реконструкції саркофага, який має стати екологічно безпечною системою.

У 2011 році Банк сконцентрує свою допомогу на проектах з розвитку інфраструктури, конкурентоспроможності та підвищення енергоефективності.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 205; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь