Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


На час перебування на зазначених посадах або службі члени політичної партії зупиняють членство в цій партії.



ПП створюються за ініціативою громадян України, які мають право голосу. Рішення про створення ПП приймається на її установчому з'їзді (конференції, зборах) і має бути підтримане підписами не менше 10 тисяч громадян України, які мають право голосу. На цьому ж з'їзді затверджуються статут і програма ПП (наявність обов”язкова), обираються її керівні і контрольно-ревізійні органи.

Програма ПП - це виклад цілей та завдань партії, а також шляхів їх досягнення. Статут ПП  має містити такі відомості:

1) назву ПП;

2) перелік статутних органів ПП, порядок їх утворення, їхні повноваження і термін цих повноважень;

3) порядок вступу до ПП, зупинення та припинення членства в ній;

4) права та обов'язки членів ПП, підстави припинення чи зупинення членства в ПП;

5) порядок створення, загальну структуру та повноваження її осередків;

6) порядок внесення змін та доповнень до статуту і програми ПП;

7) порядок скликання та проведення партійних з'їздів, конференцій, зборів ПП;

8) джерела матеріальних, у тому числі фінансових, надходжень та порядок здійснення витрат ПП;

9) порядок ліквідації (саморозпуску), реорганізації ПП, використання її коштів та іншого майна, що залишилися після її припинення діяльності.

Діяльність ПП може здійснюватися лише після її реєстрації у Міністерстві юстиції України , про що видається реєстраційне свідоцтво. Дане міністерство приймає рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації (якщо документи не відповідають законодавству) протягом 30 днів з моменту подання всіх необхідних документів. Мінюст щорічно оприлюднює список зареєстрованих ПП та їх юридичні адреси.

ПП протягом 6 місяців з дня реєстрації повинна утворити і забезпечити реєстрацію своїх осередків у більшості регіонах України.

       Політичні партії є неприбутковими організаціями, але для здійснення своїх статутних завдань мають право на власне майно, кошти, обладнання, транспорт тощо та на оренду майна.

 Не допускається фінансування політичних партій:

1) органами державної влади та органами місцевого самоврядування, крім випадків, зазначених законом (Зокрема, ЗУ “Про політичні партії в Україні” був доповнений розділом “ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПП”, згідно з яким здійснюється фінансування з Держаного бюджету статутної діяльності ПП, а також відшкодовуються витрати, що пов’язані із фінансуванням передвиборчої агітаці, розміри якого і порядок встановлений у цьому розділі);

2) державними та комунальними підприємствами, установами і організаціями, а також підприємствами, установами і організаціями, у майні яких є частки (паї, акції), що є державною чи комунальною власністю, або які належать нерезидентам;

3) іноземними державами та їх громадянами, підприємствами, установами, організаціями;

4) благодійними та релігійними об'єднаннями та організаціями;

5) анонімними особами або під псевдонімом;

6) політичними партіями, що не входять до виборчого блоку політичних партій.

ПП припиняють свою діяльність шляхом:

- реорганізації;

- ліквідації (саморозпуску);

- заборони її діяльності; 

- анулювання реєстраційного свідоцтва.

 Рішення про реорганізацію чи ліквідацію приймається з'їздом ПП відповідно до її статуту.    

 Заборона ПП може бути здійснена в судовому порядку ( в першій інстанції справу про заборону політичної партії розглядає Верховний Суд України (ВСУ)) за поданням Міністерства юстиції України чи Генерального прокурора України у випадку порушення встановлених вимог щодо створення і діяльності ПП.

                 ВСУ за поданням Міністерства юстиції може прийняти рішення про анулювання реєстраційного свідоцтва у разі (виключні випадки): 

1) невиконання ПП вимоги про утворення осередків протягом 6 місяців

2) виявлення протягом 3 років з дня реєстрації ПП недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах;

3) невисування ПП своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом 10 років.

Крім цього, у разі порушення ПП законодавства України до них може бути застосовано Міністерством юстиції або Центральною чи окружними виборчими комісіями попередження про недопущення незаконної діяльності у разі публічного оголошення керівними органами ПП наміру вчинення дій, за які законами України передбачена юридична відповідальність. Якщо вчинені партією дії не тягнуть за собою іншого виду відповідальності, то цими ж органами видається припис про усунення допущених правопорушень.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 222; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь