Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Особливості гаструляції у морського їжака



У морських їжаків на початку гаструляції надзвичайно активні клітини первинної мезенхім

1- первинні мезенхимниє клітини мігрували всередину бластоцелем; 2 - вторинні мезенхимниє клітини потрапляють всередину разом з інвагінірующей первинної кишкою; 3, - мезенхимниє клітини зберігають своє положення на вершині архентерона, а скорочення їх ниткоподібних відростків, прикріплених до внутрішньої поверхні ектодерми, сприяє інвагінації архентерона

Вони переміщаються від внутрішньої стінки зародка в області бластопор в бластоцель, випускають ламеллоподіі  і активно мігрують до того місця, де вони утворюють скелет.

Особливості гаструляції у риб

Гаструляція починається з переміщення клітин до заднього краю бластодіска, який потовщується і починає підвертається через власний край, утворюючи два шари клітин, або два листки, внутрішній - ентодерму і зовнішній - ектодерму. Край бластодіска, через який здійснюється подворачіваніе клітинного матеріалу, або інвагінація, називають крайової карбом. Остання і є бластопором.

 

Особливості гаструляції у амфібій

У них гаструляція здійснюється шляхом інволюції, епіболії і інвагінації. Починається гаструляція інволюцією клітин у зоні сірого серпа — місця, що утворилося після запліднення яйцеклітини в результаті овоплазматичної сегрегаціі. Якщо розділити запліднену яйцеклітину та-ким чином, що площина перерізу буде проходити через зону сірого серпа, го в розділених клітинах буде нормально відбуватися ембріогенез. Якщо площина перерізу не пройде через зону сірого серпа, то з клітини, яка не має його, буде розвиватися зародок до стадії гаструли (див. рис. 10.1 Б). Ці дані свідчать про необхідність клітині зони сірого серпа для процесів гаструляції. У місці розміщення зони сірого серпа закладається дорзальна губа бластопора. Епіболія починається з анімального полюса. Анімальні бластомери діляться, змінюють свою форму (стають плоскими), розміщуються в один шар і наростають на бластомери вегетативного полюса, утворюючи ектодерму.

Інвагінація характерна для бластомерів вегетативного полюса, які рухаються дуже повільно (переповнені жовтком), направляючись у бласто- цель, і утворюють ендодерму. Така повільна інвагінація бластомерів вегетативного полюса зумовлює формування з цих клітин корка у зоні бластопора.

Особливості гаструляції плазунів

Перша фаза гаструляції у плазунів полягає в тому, що глибокі шари клітин бластодіска розрихлюються і отщепляются в подзародишевую порожнину, утворюючи внутрішній зародковий шар клітин, або ентодерму, а інші клітини бластодіска розвиваються в ектодерми. Таким чином, перша фаза гаструляції здійснюється шляхом деляминации, до якої іноді приєднується імміграція. Цей спосіб гаструляції відрізняється від гаструляции анамній і істотно змінився в процесі філогенезу амніот, оскільки він вже не здійснюється тільки шляхом інвагінації і переміщення клітинних комплексів. Процес утворення ентодерми в амніот змістився на більш ранні терміни ембріонального розвитку і відбувається вже в процесі дроблення. Така зміна способу утворення ентодерми є природним результатом переходу до більш досконалого типу розвитку зародка і викликано необхідністю ранньої спеціалізації ентодерми до резорбції вільних мас жовтка.

При другій фазі гаструляції у плазунів спостерігаються ознаки більш давньої форми гаструляции, яка властива почасти нижчим хордовим - безчерепних, деяким круглороті, земноводним. Після деляминации клітинного матеріалу бластодіска і освіти ектодерми і ентодерми у плазунів виникає двошаровий зародковий щиток, або первинна платівка.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 221; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь