Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Зміна напрямку кровообігу при народження у ссавців



Коли плід вже не одержує кисню від матері , спосіб отримання крові здійснюється за допомогою овального отвору в перегородці , що розділяє ліве і праве передсердя . Кров може поступити в праве передсердя , пройти через овальний отвір в ліве передсердя , а потім перейти в лівий шлуночок . Після першого вдиху новонародженого кисень в крові викликає скорочення м ' язів , які оточують артеріальну протоку ; в результаті цей отвір закривається . Як тільки зростає тиск крові в лівій половині серця , воно примушує закритися стулку над овальним отвором , і тим самим відбувається розділення двох потоків крові : легеневого і загального . Так , коли починається дихання , здійснюється перемикання потоку крові з плаценти на легені .

Періоди постнатального розвитку та їх загальна характеристика

Постнатальний розвиток ссавців можна поділити на такі періоди: достатева зрілість, статеве дозрівання, репродуктивний період, старіння і смерть організму.

Період достатевої зрілості характеризується, в основному, ростом організму.

Період статевого дозрівання. В цей час відбуваються фенотипові, морфологічні і біохімічні перебудови. З’являються вторинні статеві ознаки, змінюється поведінка. Всі особливості цього періоду підлягають гормональній регуляції. Основну роль відіграють гормони: гіпофіза лютеі- пізуючий та фолікулостимулюючий; гормони статевих залоз — іес гостерон, естрогени. Тому наближено можна вважати, що цей період плгадує зміни під час метаморфозу у тварин.

Репродуктивний період. Період дітонародження.           

Період старіння. Кожен вид має видову тривалість життя

 

 

Прямий та непрямий розвиток їхні форми

 

Прямий розвиток — розвиток, при якому організм, що з'явився, ідентичний по будові дорослому організму, але має менші розміри і не володіє статевою зрілістю. Подальший розвиток пов'язаний із збільшенням розмірів і придбанням статевої зрілості. Наприклад: розвиток рептилій, птахів, ссавців.

Непрямий розвиток, або розвиток з метаморфозами — організм, що з'явився, відрізняється за будовою від дорослого організму, зазвичай влаштований простіше, може мати специфічні органи, такий зародок називається личинкою. Личинка харчується, росте. І з часом личинкові органи замінюються органами, властивими дорослому організму (імаго). Наприклад: розвиток жаби, багатьох комах, різних черв'яків.

Ембріональний розвиток супроводжується зростанням.

 

Метаморфоз та його типи. Гормональна регуляція метаморфозу

Метаморфоз — це прогресивний розвиток одних структур і редукція інших. Метаморфоз зумовлює виживання видів, бо особини на різних стадіях розвитку займають різні екологічні ніші зі зміненими умовами існування і дією іншого природного добору. Особини на різних стадіях онтогенезу виконують різні функції. На стадії личинки — живлення і розповсюдження; на стадії імаго — розмноження і переміщення.

Типи метаморфозів:

1.       Для видів, у яких розвиток відбувається з неповним перетвореням (яйце—личинка—імаго), характерний геміметаболічний (поступовий або еволютивний) метаморфоз. За таким типом метаморфозу відбувається розвиток сарани, клопів, амфібій і інших.

2.       Для видів, у яких розвиток проходить з повним перетворенням (яйце — личинка — лялечка — імаго), характерний голометаболічний (раптовий або катастрофічний) метаморфоз. Відбувається у двокрилих, жуків і інших.

3.       Метаморфоз з переважанням дегенеративних процесів над прогресивними — некробіотичний. Характерний для асцидій, паразитів.

Метаморфоз здійснюється під дією гормонів. Метаморфні перетворення проходять під дією гормонів: рилізийг- факторів гіпоталамуса (РФТТГ,); тиреотропіну (ТТГ) і пролактину (Р) гормонів гіпофіза, тироксину (Т4) і трийодтироніну (Т3) гормонів щито-видної залози.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 211; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь