Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Та художньо-дизайнерського рішення



Для виконання дипломної роботи було обрано графічну техніку, основою якої є техніка акварелі. В акварелі високо ціняться легкість, швидкість виконання, вміння передавати матеріальність різних предметів і фактур, відчуття рисунка і композиції. Акварель приваблює легкістю, прозорістю і яскравістю фарб, рухливістю і свободою роботи пензлем.

Композиція із трьох картин з урбаністичними мотивами  у графічних роботах «Рідне місто моїми очима» дозволяє побачити казкові пейзажі старого міста. На картинах відсутні закони перспективи та реалізм, закони світла і тіні, що надає їм загадковості.

Урбаністичний пейзаж, як напрям в образотворчому мистецтві, став результатом розвитку пейзажного живопису на протязі декількох століть. Ще в XV ст. широкого поширення набули архітектурні пейзажі. На них були зображені види міст з висоти пташиного польоту. На таких цікавих і хвилюючих полотнах зливалися воєдино сучасність і старовина, крім того, були і елементи фантастики.

Картини із міським пейзажем допомагають усвідомити глибинну історію нашого краю, зберігають в пам¢яті нащадків історичний образ наших міст. В даний час міський пейзаж зображує не тільки пробки на дорогах і безладні юрби людей на різних вулицях, але ще і витончений фонтан в тихому, затишному парку, старі вулички, сонячне світло, що відбивається у вікнах будинків і мелькає в павутині дротів. Вони несуть в собі особливий заряд бадьорості, оптимізму, вони завжди вишукані і красиві. Тому зараз цей напрямок в живописі продовжує цікавити величезну кількість не тільки художників, а й поціновувачів мистецтва в багатьох країнах світу.

Надзвичайно важливим є кольорове рішення, так як  колірне оточення здатне формувати у людини певний емоційний і психічний стан. Усі ми підвладні кольору.  Колір - важлива частина нашого повсякденного життя. Він - всюди, оскільки світ навколо нас яскравий і барвистий: небо, море, рослини, тканини, фарби.

Вірний підбір кольору несе гармонію, заспокоєння і задоволення, наповнює енергією і життєвою силою. Варто додати в навколишнє  оточення "правильний" колір, як наш енергетичний баланс і внутрішня гармонія починають відновлюватися. Якщо людина активна, здатна лідирувати в колективі, енергійна і рішуча, то найчастіше вона обирає різні тони червоного, жовтого або оранжевого - яскраві і енергійні кольори. Якщо характер людини урівноважений, спокійний і достатньою мірою холоднокровний, то перевага віддається кольорам спокійної, пасивної гамми: зеленому, фіолетовому, синьому. Людина невпевнена у собі, недовірлива і замкнута частіше віддає перевагу сірій або коричневій гамі.

Дипломний проект виконаний в яскравих тонах, вони не лише освіжають приміщення, а й привертають до себе увагу, що заставляє глядача зацікавитись композицію. По тому, в якій колірній гаммі виконано  живописне полотно, можна зрозуміти, що саме художник хотів донести до глядача, які емоції його наповняли під час роботи над картиною. Це може бути відчуття радості, свята і щастя, якщо тони використовуються світлі, прозорі і яскраві, або відчуття печалі і безвиході, коли картина написана в приглушених, темних або холодних тонах.

Основними кольорами в даній композиції є оранжевий, зелений, жовтий та синій. Використовувались й інші, але вони є менш активними, ніж вищесказані.

Оранжевий колір гіпнотизує і притягує наш погляд, він теплий та легкий. Стимулює емоційну сферу, створює відчуття благополуччя і веселощів. Він символізує насолоду, свято, благородство.

Зелений колір заспокоює нервову систему. Цього кольору надзвичайно багато у природі, тому він такий приємний для людського ока. Він асоціюється з весняним відродженням природи, очікуванням гарного врожаю і молодістю.

Жовтий колір має збуджуючий вплив на мозок. З фізіологічної точки зору він тонізує, стимулює зір і нервову діяльність. Звільняє від негативу, допомагає легше сприймати нові ідеї і приймати різні точки зору. Він сприяє кращій самоорганізації і концентрації думки.

Дипломний проект несе в собі стимулюючу дію, надихай та піднімає дух. Основною ідеєю є забрати стіну між реальним та казковим, дозволити глядачеві дати волю фантазіям; уявно помандрувати вулицями старого Чорткова; відчути велич рідного краю, ознайомитись з його архітектурними пам¢ятками, старими будинками та вуличками. Заглянути у минуле, будучи в сьогоденні.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 258; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь