Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Комісія лінгвістичних дисциплін



 

Ремболович В.А.

 

КУРС ЛЕКЦІЙ З КУЛЬТУРОЛОГІЇ

 

 

Бердичів, 2007

 

 


 


Передмова

Однією з головних умов становлення України є її входження у світ сучасних культурних надбань. Адже саме сфера культурних знань сприяє формуванню в особистості широкого світобачення, орієнтованого на загальнолюдські гуманістичні цінності.

Культура відіграє все більшу роль у формуванні та зміцненні громадянського суспільства, розвитку творчих здібностей людини, побудові правового суспільства. Вона впливає на всі сфери суспільної та індивідуальної життєдіяльності – працю, побут, дозвілля, спосіб життя у результаті освоєння світу, виступають одночасно як елементи складного механізму регулювання соціального життя. Сходження суспільства до нових вершин суспільного розвитку вимагає насамперед звернення до культурного потенціалу, нагромадженого людством під час його існування. 

Мета лекцій з предмета „Культурологія” ознайомити студентів з фундаментальними досягненнями світової і вітчизняної культури, розкрити єдність і різноманітність культур світу, показати значущість культури в життєдіяльності людини й соціальних груп, її роль у творчості та вдосконаленні особистості, гуманізації суспільних відносин. Курс дає можливість студентам долучитися до скарбниці мудрості й досвіду, надбаних людством протягом століть.

Лекції з культурології спрямовані на збагачення і розширення гуманітарної підготовки студентів, формування творчої активності майбутніх фахівців. Сприйняття і розуміння культури як суспільного явища допоможуть кваліфіковано аналізувати, систематизувати, класифікувати та створювати оптимальні моделі процесів духовного, соціально-політичного та культурно-мистецького життя.

Культурологічна підготовка має спрямувати молодь на особистісну культуротворчу орієнтацію в сучасному світі, сприятиме осмисленню сукупності культурних досягнень людства, взаєморозумінню та продуктивній співпраці з народами, які мають як схожі, так і відмінні риси в культурі, веденню кваліфікованого діалогу іншої культурної дисципліни.

Лекції з предмета „Культурологія” складено у відповідності з програмою навчальної дисципліни „Культурологія” для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, схваленої Науково-методичною комісією з напряму „Культура” (протокол №2 від 14.06.2004 р.).

 

Після вивчення курсу студент повинен знати:

основні терміни та поняття культурології на рівні відтворення, тлумачення для розширення інтелектуального рівня;

закономірності культурного процессу, культури як специфічного та унікального феномену л.дства;

основні етапи розвитку світової культури;

основні етапи розвитку української культури;

– тенденції розвитку і взаємозв’язків світової та української культури на сучасному етапі.

 

Студент повинен уміти:

визначати основні етапи розвитку світової культури;

правильно оцінити сучасний стан культури й культурного розвою, бачити і розуміти постійні зв’язки в різноманітних сферах соціокультурного процессу;

диференціювати системні зв’язки всіх складових культури, всього мистецького процессу;

визначати проблеми розвитку культури українськогонароду в контексті світової культури, а також аналізувати культури народів в їхньому взаємозв’язку;

– реалізувати одержані знання з культурології для формування особистості в умовах розмаїття культур.

 


 

ЛЕКЦІЯ 1. Предмет культурології як науки про культуру

 

  1. Культурологія як наука про культуру.
  2. Суть і сутність культури.
  3. Функції, типи, форми, види культури.
  4. Поняття „культура” і „цивілізація”.
  5. Культурна єдність людини і природи.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 196; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь