Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Бюджет собівартості реалізованої продукції



Бюджет собівартості реалізованої продукції – плановий документ, який містить розрахунок собівартості продукції, що буде реалізована в бюджетному періоді.

Бюджет собівартості реалізованої продукції складається на підставі бюджетів запасів готової продукції та собівартості виготовленої продукції. В нашому завданні бюджет запасів готової продукції відсутній, тому скористаємося бюджетом виробництва (табл. 3), в якому розраховано залишки готової продукції на кінець кварталу в натуральних одиницях, і припустимо, що планова середньозважена собівартість продукції становить 16 грн. Це дозволяє визначити залишок готової продукції на кінець періоду і розрахувати собівартість реалізованої продукції за формулою:

Собівартість реалізованої продукції = Залишок готової продукції на початок періоду + Собівартість виготовленої продукції – Залишок готової продукції на кінець періоду

Бюджет собівартості реалізованої продукції викласти в таблиці 10.

Таблиця 10

Бюджет собівартості реалізованої продукції, гривень

Показник

Квартал

Разом за рік

1 2 3 4
Залишок готової продукції на початок періоду          
Виготовлено продукції протягом періоду          
Залишок готової продукції на кінець періоду          
Собівартість реалізованої продукції          

 

Бюджет загальногосподарських витрат

Бюджет загальногосподарських витрат (загальних і адміністративних) – плановий документ, що відображає очікувані витрати на управління та обслуговування підприємства загалом.

Бюджет загальногосподарських витрат складається через об’єднання бюджетів усіх відділів і служб управління підприємства та його господарського обслуговування.

В наведеному бюджеті річну суму витрат розподілимо між кварталами порівну. На практиці розмір квартальних виплат може бути різний. Бюджет загальногосподарських витрат викласти в таблиці 11.

Таблиця 11

Бюджет загальногосподарських витрат, гривень

Показник

Квартал

Разом за рік

1 2 3 4 Залишок готової продукції на початок періоду           Виготовлено продукції протягом періоду          

Залишок готової продукції на кінець періоду

                   

Собівартість реалізованої продукції

                    РАЗОМ          

Бюджет витрат на збут

Бюджет витрат на збут – плановий документ, у якому наведено постійні зміни, пов’язані зі збутом продукції в бюджетному періоді.

Цей бюджет складається, виходячи з бюджету продажу. Викласти в таблиці 12.

Таблиця 12

Бюджет витрат на збут

Показник

Квартал

Разом за рік

1 2 3 4 Обсяг продажу, гривень           Ставка змінних витрат на збут (комісійні), %           Змінні витрати на збут (комісійні), гривень          

Постійні витрати на збут, гривень

Зарплата           Реклама           Оренда           Відрядження           Амортизація           Інші           Разом постійних витрат Разом витрат, гривень

Бюджетний звіт по прибуток

Бюджетний звіт по прибуток - проформа фінансової звітності складена до початку звітного періоду, яка відображає фінансовий результат діяльності, яка передбачається.

Бюджетний звіт про прибуток складається на підставі бюджетів продажу, собівартості реалізованої продукції, витрат на збут та загально виробничих витрат. Наведений бюджетний звіт про прибуток повинен містити також дані про нерозподілений прибуток.

Таблиця 13

Бюджетний звіт про прибуток

Показник Сума, гривень
Дохід від реалізації  
Собівартість реалізованої продукції  
Валовий прибуток  
Операційні витрати:  
Загальногосподарські  
На збут  
Прибуток від основної діяльності (операційний прибуток)  
Податок на прибуток  
Чистий прибуток  
Дивіденди  
Нерозподілений прибуток  

Бюджет грошових коштів

 

Бюджет грошових коштів – це плановий документ, що відображає майбутні платежі та надходження коштів.

Бюджет грошових коштів складається на підставі операційних бюджетів. Оскільки не всі доходи і витрати пов’язані з рухом грошових коштів, тому необхідно визначити суму доходів і витрат, що мають грошовий характер.

Для цього насамперед слід виключити амортизаційні відрахування, бо по них не треба сплачувати гроші. Грошові надходження від реалізації продукції та виплати за придбані матеріали відображено в таблицях, розроблених раніше.

Отже, залишається визначити грошові витрати на виплату зарплати та оплату комунальних послуг, оскільки решту витрат буде повністю оплачено у звітному періоді.

Зроблені розрахунки дозволяють завершити складання бюджету грошових коштів, який необхідно навести у таблиці.

Таблиця 14


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 236; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.019 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь