Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Що є предметом вивчення соціоекології?
1. екологічна освіта, екологічне право, соціально-економічні фактори впливу на довкілля, питання міжнародної та національної екополітики; 2. структура та функціонування популяцій тварин не зрушених природних екосистем; 3. фактори неживої природи, що впливають на функціонування біосфери; 4. техногенне навантаження на довкілля; 5. сукупність видів рослин, що історично сформувалась в певній природно-географічній зоні. 64. Розкрити зміст поняття “сталий розвиток суспільства”? 1. розвиток цивілізації на основі техногенного прогресу і розвитку економіки, що супроводжується постійним нарощуванням валового продукту; 2. розвиток, за якого відбувається постійний перерозподіл природних ресурсів між країнами, що розвиваються та високо розвиненими країнами; 3. розвиток, в основу якого покладений принцип «виживає найсильніший»; 4. розвиток суспільства з урахуванням господарської ємності біосфери за принципами еколого-економічної збалансованості людської діяльності; 5. розвиток суспільства з екстенсивним характером ведення господарства.
На початку свого формування екологія як наука відокремилась від: 1. фізики; 2. астрономії; 3. математики; 4. філософії; 5. біології. 66. Дати визначення поняття екологічний фактор: 1. розвиток природних та антропогенних біоценозів; 2. будь-який елемент навколишнього середовища (живого та неживого), здатний прямо чи опосередковано впливати на живі організми в екосистемах; 3. живі організми всіх видів, що пов’язані між собою трофічними ланцюгами та населяють певну ділянку простору; 4. елементи неживої природи; 5. процес розвитку біосфери. 67. Дати визначення поняття екосистема: 1. відокремлена ділянка суходолу; 2. абіотичні фактори середовища існування; 3. сукупність особин одного виду; 4. сукупність угруповань живих організмів та фізичне середовище їх існування, що пов’язані між собою потоками речовин та енергії; 5. будь-який елемент навколишнього середовища, здатний прямо чи опосередковано впливати на живі організми. Що таке біоценоз? 1. фізичне середовище існування живих організмів; 2. угруповання живих організмів, які пов’язані між собою та населяють територію з більш-менш однаковими умовами існування; 3. територія поширення особин одного виду; 4. колообіги органічних та неорганічних речовин; 5. сукупність особин одного виду, які вільно схрещуються та здатні давати плідних нащадків. 69. Яких живих організмів називають автотрофами? 1. паразитичні організми; 2. організми, які не здатні самостійно синтезувати органічну речовину з неорганічної; 3. віруси та всі без виключення мікроорганізми; 4. хижаки, які в екосистемах виступають в якості консументів другого порядку; 5. організми, які здатні утворювати органічні речовини з неорганічних, використовуючи при цьому сонячну енергію або енергію хімічних реакцій.
70. Яких живих організмів називають гетеротрофами? 1. організми, які не здатні самостійно синтезувати органічну речовину з неорганічної, а отримають готові органічні речовини під час живлення; 2. зелені водорості; 3. організми, які здатні утворювати органічні речовини з неорганічних як результат фото- або хемосинтезу; 4. всі квіткові рослини; 5. всі живі організми, які в екосистемах виступають в якості продуцентів. 71. Дати визначення терміну стенобіонт: 1. стан організму, за якого відсутні прояви життєдіяльності; 2. організм, що має добре виражені сезонні ритми; 3. чинник, який здатний викликати мутації; 4. організм, який здатній витримувати лише незначні зміни (коливання значень чинників) умов довкілля; 5. організм, який може жити в широкому діапазоні коливань різноманітних екологічних чинників.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-10; Просмотров: 251; Нарушение авторского права страницы