Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


III. Робота за темою уроку-естафети



Проходження маршруту естафети кожною з 2 команд становить               15 хвилин, тобто 5 хвилин на кожну станцію. Якщо перебування учасників на одній із станцій перевищує регламентований час, то на проходження наступних станцій залишається менше часу на відповідну кількість хвилин. У випадку дострокового проходження учасниками команди однієї із станцій для них залишається можливість використати додатковий час для проходження інших станцій.

Назви станцій естафетного маршруту:

1. Мислитель.

2. Увага! Задача.

3. Чорна скринька.

Організація роботи при проходженні учасниками естафети станції № 1 «Мислитель». Оскільки всім економістам і підприємцям іноді доводиться розв’язувати різноманітні економічні проблеми на товарному ринку, де формуються попит, пропозиція і рівноважна ціна, то їм потрібно вміння швидко включатись до розумової роботи, активізувати своє мислення і давати чіткі усні та графічні відповіді на питання. Отже, кожній з команд пропонується відповісти на                5 питань (відповідає кожен учасник командної естафети почергово), які являють собою логічний ланцюжок: визначення економічного терміну → агенти ринку, що впливають на зазначене економічне поняття → графічна залежність, що характеризує це поняття → графічне пояснення змін даного економічного явища під впливом факторів → виявлення умов, за яких порушується традиційне співвідношення між економічними параметрами. За кожну правильну відповідь нараховуються 2 бали, за неповну відповідь – 1 бал, за невірну – 0 балів. Максимальна кількість балів, яку може отримати команда під час проходження першої станції естафетного перегону – 10 балів.

Варіант завдань для команди визначався за допомогою монетки на початку естафети, але його змістовна спрямованість при цьому не повідомляється учасникам команд. Перелік питань для послідовних (за принципом поступового проходження вагонів потягу через першу станцію) відповідей на питання учасниками кожної з команд:

Для команди 1. Логічний ланцюжок характеристики попиту.

1. З англійського словника: як переводиться на українську мову і що означає demand?

2. Хто на ринку представляє попит?

3. Подається плакатний аркуш паперу, на якому потрібно зобразити у відповідній системі координат криву попиту. Словами учасник команди повинен пояснити, яка існує залежність між величиною попиту й ціною: пряма чи обернена.

4. Зобразити на цьому ж графіку, в якому напрямку зміститься крива попиту в ситуації збільшення доходів. Обґрунтувати, чому.

5. Чи завжди зі зменшенням ціни збільшується величина попиту? Пояснити, чому.   

Для команди 2. Логічний ланцюжок характеристики пропозиції.

1. З англійського словника: як переводиться на українську мову і що означає supply?

2. Хто на ринку представляє пропозицію?

3. Подається плакатний аркуш паперу, на якому потрібно зобразити у відповідній системі координат криву пропозиції. Словами учасник команди повинен пояснити, яка існує залежність між величиною пропозиції й ціною: пряма чи обернена.

4. Зобразити на цьому ж графіку, в якому напрямку зміститься крива пропозиції в ситуації збільшення податків. Обґрунтувати, чому.

5. Чи завжди зі збільшенням ціни збільшується пропозиція? Пояснити, чому.

Після запису «фахівцем» першої станції сумарного балу, виставленого команді у «маршрутному листі», гравці-учасники естафети переходять до другої станції (другого столу з «фахівцем»).

Організація роботи при проходженні учасниками естафети станції № 2 «Увага! Задача». Відомо, що економісти і підприємці мають бути практиками. Ч. Діккенс казав: «Якщо від доходу в 20 доларів відняти витрати на суму 19 доларів і          99 центів, вийде чималий прибуток». Тому на другій станції учням доведеться практично застосувати свої економічні знання. «Фахівець» на станції № 2 видає групі (команді) з 5 учнів аркуш паперу (спеціальний бланк). На ньому написані умови задачі на визначення показників ринкової рівноваги та еластичності попиту (пропозиції), яку учасники естафети письмово розв’язують груповим методом і озвучують одержану відповідь. В разі вірної відповіді команді за проходження другої станції нараховується 10 балів, при наявності окремих помилок та правильному спрямуванні розрахункового процесу нараховується 5 балів, при неправильній відповіді за умови невірного ходу розв’язання задачі – 0 балів.

Умови задач для групового розв’язання учасниками кожної з команд ігрової естафети:

Для команди 1. Еластичність попиту.

Умови задачі: Продавець газети «Планета кросвордів» вирішив перевірити еластичність попиту на газету шляхом зниження ціни за номер з 1грн..50 коп до 1 гривні. При цьому кількість проданих примірників збільшилася з 200 до 250. Розрахуйте еластичність попиту і визначте, наскільки змінився виторг після зниження ціни.

Розв’язання задачі:

1) знаходимо коефіцієнт еластичності попиту:

2) знаходимо виторг до і після зниження ціни:

  грн.;

   грн.;

3) визначаємо зміну (збільшення чи зменшення) виторгу після зниження ціни:  грн.

Відповідь: коефіцієнт еластичності попиту дорівнює 0, 5, тобто нееластичний попит (Е< 1); виторг після зниження ціни зменшився на 50 грн.

Для команди 2. Параметри рівноваги попиту і пропозиції.

Умови задачі: Функція (QD) попиту на шоколад відображується формулою  функція пропозиції (QS) описується рівнянням  Знайдіть рівноважний обсяг і рівноважну ціну шоколаду. Визначте, якими будуть параметри ринкової рівноваги, якщо держава запровадила новий непрямий податок (схожий на акцизний збір) у розмірі 1, 5 гривні з одиниці товару.

Розв’язання задачі:

1) знаходимо початкові параметри рівноваги, тобто рівноважну ціну (P1) та рівноважний обсяг продажів (Q1):

звідки  грн.;

 грн., або грн.;

2) вид функції пропозиції після запровадження непрямого податку на шоколадні вироби:

 тобто ;

3) визначаємо параметри ринкової рівноваги після запровадження непрямого податку, тобто рівноважну ціну (P2) та рівноважний обсяг продажів (Q2):

звідки  грн.;

грн., або грн.

Відповідь: рівноважна ціна шоколаду до оподаткування складає 5 грн., після введення непрямого податку – 6 грн. Рівноважний обсяг продажу шоколаду до введення податку дорівнює 25 грн., після оподаткування – 24 грн.

Після запису «фахівцем» другої станції одержаного командою балу за розв’язання практичного завдання, який занесений до «маршрутного листа», гравці-учасники естафети переходять до третьої станції.

Організація роботи при проходженні учасниками естафети станції № 3 «Чорна скринька». Більшості сучасних економістів та інших представників бізнесових кіл властива неординарність. Тому на останній станції демонструється «чорна скринька». Сконцентрувавши увагу, кожному з 5 учасників команди потрібно послідовно письмово відповісти на непрості питання, які записані на розданих «фахівцем» станції картках. Картка із зазначеною на ній відповіддю повертається «фахівцю» станції, після чого наступному учаснику команди видається наступна картка, поки всі учасники команди не пройдуть третю станцію. Кожна з 5 відповідей, наданих учасниками естафети, вказує на предмети, які лежать у «чорній скриньці». За кожний з п’яти вказаних предметів команді нараховується по 2 бали. Отже, максимальна кількість балів за проходження останньої станції складає 10, мінімальна – 0 балів.

Перелік питань для послідовних (за принципом поступового проходження вагонів потягу через третю станцію) письмових відповідей на питання учасниками кожної з команд (для обох команд питання однакові):

1. Це відбувалося після періоду поширення бартеру. Наш товар, що лежить у «чорній скриньці», сьогодні б назвали товарними грошима народів півночі, а в Київській Русі це називали кунами. Що знаходиться в «чорній скриньці»? (Вірна відповідь – хутро).

2. Спочатку послуги на виготовлення товару, який знаходиться у «чорній скриньці», коштували близько 1 грн. Далі зі збільшенням кількості виробників крива пропозиції почала пересуватися праворуч. Оскільки попит на ці товари був майже незмінним, то ціни стали падати до 80 – 60 – 50 коп. за один примірник середнього розміру – формату. Що в «чорній скриньці»? (Вірна відповідь – фотокартка).

3. Це одна з витратних частин виробників. Коли зростають певні відсотки, то пропозиція зменшується, а деякі виробники приховують свої реальні прибутки, щоб записати сюди менші цифри. Що лежить у «чорній скриньці»? (Вірна відповідь – податкова декларація).

4. Попит на цей товар досить еластичний. Якщо ціни на бензин подвояться, то попит на товар, що лежить у «чорній скриньці», зменшиться, оскільки це товари-комплементи. Що міститься в «чорній скриньці»? (Вірна відповідь – автомобіль – іграшка).

  5. Кажуть, що це те, від чого залежить функція попиту й пропозиції. Покупці хочуть бачити її меншою, а продавці – більшою. Проте, як дві частини ножиць ріжуть папір, так і вони формують те, що лежить у «чорній скриньці». Що ж там знаходиться? (Вірна відповідь – цінник»).

«Фахівець», проглянувши картки, виставляє загальну кількість балів у «маршрутному листі», після чого цей лист здається командою організатору гри. Завдання, що виконувались на третій станції, оголошуються та «чорна скринька» відкривається після проходження цієї станції маршруту останньою з двох команд, які проходять естафету, та розгляду конкурсних завдань третьої станції з учнями-глядачами.

По завершенні 15 хвилин часу, які відводяться кожній команді на проходження усіх станцій естафети, лунає дзвінок, який свідчить про завершення гри-естафети для учасників даної команди.

Для активізації уваги до розгляду завдань, які гравці-учасники естафети розв’язували на станції № 3 «Чорна скринька», усім присутнім пропонується спробувати колективно вголос відповісти на ті ж самі питання, що пропонувались обом командам. У разі вірної відповіді на конкретне питання з «чорної скриньки» організатор естафети вилучає на загальний огляд відповідний предмет.

На четвертому, заключному етапі ігрового-заняття естафети лідер групи організаторів оголошує команду, яка виграла естафету відповідно до одержаних балів. Звертається увага на вибір кращого гравця естафети. Обговорюються помилки, які були зроблені під час проходження учасниками естафети окремих станцій. Висловлюються думки гравців, членів групи організаторів, учнів-глядачів та усіх запрошених на естафету.

Обговорення


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 225; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.022 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь