Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Тема: Реклама, просування товару та public relations



Освітня мета: вивчення дії реклами на психологію споживача, формування у студентів уміння спостерігати за просуванням товару на практиці, аналізувати раціональну поведінку споживача; формування знань і навичок студентів про види, типи та основні сегменти ринку.

Виховна мета: сприяння формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних, особистісних якостей, а саме: самостійності, активності, ініціативності; виховання у студентів економічного мислення, економічної культури, формування особистості, яка свої дії коригуватиме за існуючими ринковими законами, тобто формування активних економічних суб'єктів.

Розвиваюча мета: розвиток вмінь аналізувати, виявляти мету роботи та робити висновки, порівнювати, узагальнювати отримані знання, розвивати економічне мислення та творчі здібності на основі матеріалу теми, надання змоги ефективно використовувати свої можливості у власних інтересах та в інтересах суспільства, що важливо в процесі становлення молодої людини.

Форма заняття: практичне заняття.

Тип заняття: нетрадиційне (методом змагання).

Методи навчання: словесний, практичний, проблемний, метод змагання, індукції та дедукції, метод контролю, наочний.

Дидактичне забезпечення:

1. Войчак А. В. Маркетингові дослідження / Войчак А. В.. - К., 2001.

2. Гаркавенко С. С. Маркетинг / Гаркавенко С. С..-К.: «Лібра», 1996.  

3. Герасимчук В. Г. Маркетинг: теорія і практика / Герасимчук В. Г.. -К.: Вища школа, 1994.

4. Котлер Ф. Маркетинг / Котлер Ф.. - СПб.: Питер, 2000.

5. Прауде В. Р. Маркетинг / В. Р. Прауде, О. Б. Білий - К.: Вища школа, 1994.

Хід заняття

I. Організаційний момент. Викладач перевіряє готовність студентів до заняття, формує сприятливу атмосферу для проведення гри.

II. Мотивація навчальної діяльності. Викладач звертає увагу студентів на важливість теми у курсі «Маркетинг» та її актуальність для повсякденного життя. Пояснює, що вивчення цієї теми необхідне для формування особистості, яка свої дії коригуватиме за існуючими ринковими законами, тобто для формування активних економічних суб'єктів, які будуть не лише виробниками продуктів і пасивними споживачами, а й індивідами., здатними активно впливати на економічні процеси в державі.

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань заняття. Викладач повідомляє аудиторії тему заняття - Тема: Реклама, просування товару та public relations, Мета - вивчення дії механізмів реклами та її вплив на свідомість споживачів.

IV. Застосування надбаних знань (командна гра). Викладач, розподіливши групу на команди, дає командам різноманітні завдання, які кожна команда вирішує самостійно, а потім після презентації відповідей, викладач оцінює їх коректність та правильність (6 різноманітних завдань-конкурсів).

V. Підведення підсумків заняття. На цьому етапі викладач узагальнює результати гри та сповіщає про них команди, звертає увагу на успіхи команд та їх помилки.

Хід змагання

Група розбивається на три рівнозначні за розумовими здібностями команди. Команди обирають собі капітанів. Всі конкурси оцінюються за чотирибальною системою (0, 1, 2, З бали). Виграє та команда, яка набрала більшу кількість балів. Оцінюються студенти всіх груп, які приймали найактивнішу участь у змаганнях. В процесі проведення грі викладачі слідкують за дисципліною в командах.

Конкурси, які пропонує викладач для розв'язання командам для командної гри:

Реклама

Трьом командам пропонуються різні товари, які після хвилин обговорення, вони повинні прорекламувати. Пропонуються такі товари: мобільний телефон, компакт-диск та м'яка іграшка.

Викладач оцінює об'єктивність реклами, її відповідність заданому товару та її масштабність.

2. Проблемне питання

Викладач ставить перед командами проблемне запитання, на яке команди повинні відповісти через З хвилини.

Зміст запитання: щойно створена компанія, яка спеціалізується на продажу комп'ютерної техніки, несе збитки. Для того, щоб привабливо виглядати на ринку даних товарів поряд із конкурентами, і завоювати прихильність споживачів, їй потрібно?

У кожної команди може виникнути багато варіантів відповідей.

Принцип відповіді: кожна команда по черзі висуває свій варіант відповіді; команда, яка не знаходить виходу з ситуації, вибуває з гри.

Складання вірша

Викладач пропонує три слова: «реклама», «попит», «товар». Команди з будь-яким із цих слів, або із усіма одразу повинні за 5 хвилин скласти невеликий віршик. В залежності від обсягу, милозвучності вірша, наявності рими виставляється певна кількість балів.

Пантоміма

Кожній команді дається певне слово (фраза): «конкуренція» «послуга», «реклама»; «торговий автомат», «сегмент ринку», «задоволення потреб», яке після 1 хвилини осмислення 1 гравцем (групою), за Допомогою жестів, міміки, але без слів, презентується іншій команді. Команда суперника має відгадати це слово за 1 хвилину. Якщо слово не відгадане, команді, яка його показувала, виставляється 0 балів. Команди показують слова одна одній за ланцюговим принципом (команда, якій це слово не показують, не повинна відповідати).

Слова

Всім командам пропонується слово «конкурентоспроможність»: За 3 хвилини команди повинні скласти з нього якомога більше слів (іменник в називному відміннику). Виграє та команда, яка склала найбільше слів (без врахування повторень між командами).

Конкурс капітанів

Обрані капітани команд пропонують один одному (за ланцюговим принципом) питання. На питання відповідає капітан, який готує свою відповідь окремо від команди за 2 хвилини.

Підведення підсумків. Журі підводить підсумки і оголошує переможців. Відбувається нагородження переможців (Див. Павленко О. О. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Методика викладання економіки» «Застосування змагальних методів навчання при викладанні економічних дисциплін» /Павленко О. О.. - Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2003).

 

Рекомендована література:

1. Азимов Л. Б. Уроки экономики в школе. Активные формы преподавания / Л. Б. Азимов, Е. В. Журавская. - М.: Вита-Пресс, 1998.

2. Андреев В. И. Педагогика творческого развития / В. И. Андреев. - Казань, 1996.

3. Брушлинский А. В. Психология мышления и проблем­ное обучение / Брушлинский А. В. - М.: Высшая школа, 1986.

4. Буряк В. К. Урок в старших классах /В. К. Буряк, Д. Д. Беришвили. - Тбилиси: Изд-во Тбилисского университета, 1990.

5. Буряк В. К. Педагогическое проектирование как условие активизации познавательной деятельности учащихся /В. К. Буряк // Активизация учебной деятельности школьников: Материалы Всеукраинской научно-практической конференции (Кривой Рог, 1995 г.) - Кривой Рог: КГПИ, 1995. - С. 3-6.

6. Довідник з психолого-педагогічних дисциплін для студентів економічних вузів: в двох частинах / [автор і укладач О. О. Павленко]. - Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2001. - Ч. ІІ.

7. Ильина Т. А. Проблемное обучение - понятие и содержание /Т. А. Ильина // Советская педагогика. - 1975. - № 2. - С. 39-48.

8. Кавтарадзе Д. Н. Обучение и игра. Введение в активные методы обучения / Кавтарадзе Д. Н. - М.: Высшая школа, 1998.

9. Капська А. Й. Гра як активний метод навчання студентів майстерності слова / А. Й.Капська // Рідна школа. - 1991.- №10. - С. 71-73.

10. Ковальчук Г. О. Активізація навчання в економічній освіті / Ковальчук Г. О. - К.: КНЕУ, 1999.

11. Кондрашова Л. В. Процесс обучения в высшей школе / Кондрашова Л. В. - Кривой Рог: Изд-во «И.В.И.», 2000.

12. Красовська Л. І. Методика викладання економіки: [навчально-методичний посібник] /Л. І. Красовська, О. О. Павленко. - Кривий Ріг: ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» КЕІ, 2011.

13. Личностно ориентированное обучение: теории и технологии /[под. ред. Н. Н. Никитиной]. - Ульяновск, 1998.

14. Лозова В. І. Проблема активізації пізнавальної діяльності студентів при вивченні психолого-педагогічних дисциплін / В. І. Лозова, С. Т. Золотухіна, В. М. Гриньова - Київ, 1989. - № 14. - С. 2-68.

15. Модуль 6 «Активізація навчання в економічній освіті» з дисципліни «Методика викладання економіки» /[автор і укладач О.О. Павленко]. - Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2003.

16. Павленко О. О. Проблемні ситуації як засіб активізації творчої учбово-пізнавальної ді­яльності студентів /О. О. Павленко //Формування творчої особистості в на­вчальному процесі /[з6. наук. праць] /[під ред. д.п.н., проф. В. К. Буряка, д.п.н., проф. Л.В. Кондрашової]. - Кривий Ріг: КДПІ, 1998. - С.67-78.

17. Павленко О. О. Дидактичні особливості використання методу Case Studies в навчальному процесі вузу /О. О. Павленко: матеріали першої Міжнародної науково-методичної конференції [«Викладання психолого-педагогічних дисциплін у технічному університеті: методологія, досвід, перспективи»], (Київ, 26-27 жовтня, 1999 р.) - К.: НТУУ- КПІ, 1999. - С. 142-144.

18. Павленко О. О. Елементи використання методу Case Studies в навчальному процесі вузу /О. О. Павленко // Творча особистість учителя: проблеми теорії і практики /[з6. наук. праць]. - К.: КНПУ, 1999. - Вип.3. - С. 271-276.

19. Павленко О. О. Проблемний семінар як засіб формування творчої особистості в навчальному процесі вищої школи /О. О. Павленко // Педагогічні науки /[з6. наук. праць]. - Херсон: ХДПУ: Айлант, 1999. - Вип. 12. - С. 112-119.

20. Павленко О. О. Методи активізації пізнавальної діяльності студентів /О. О. Павленко // Творча особистість учителя: проблеми теорії і практики /[з6. наук. праць]. - К.: НПУ, 2000. - Вип.4. - С. 167-174.

21. Павленко О. О. Навчання у вузі як вид пізнавальної діяльності // Педагогіка і психологія. Актуальні проблеми соціальної педагогіки і психології [з6. наук. праць]. - Харків: Книж.видав. «Каравела», 2000. - №3. - С.25-37.

22. Павленко О. О. Умови ефективності використання методів навчання у вищій школі /О. О. Павленко // Теоретико методичні аспекти дослідження проблем соціальної педагогіки // Проблеми сучасного мистецтва і культури: [зб. наук. праць]. - Харків: Книж. видав. «Каравелла», 2000. - С.129-136.

23. Павленко О. О. Застосування методу Case Studies при вивченні теми «Домашнє господарство в сучасній економіці» /О. О. Павленко, Н. А. Жемелінська // Педагогічні науки /[з6. наук. праць]. - Херсон: ХДПУ: Айлант, 2001. - Вип.20. - Ч. ІІ. - С. 117-124.

24. Павленко О. О. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Методика викладання економіки» «Використання проблемного навчання в навчальному процесі» /Павленко О. О. - Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2003.

25. Павленко О. О. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Методика викладання економіки» «Застосування змагальних методів навчання при викладанні економічних дисциплін» /Павленко О. О.. - Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2003.

26. Павленко О. О. Проблемне навчання як засіб формування творчої особистості в умовах сучасного економічного вузу / О. О. Павленко // Вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Філософія. Психологія. Педагогіка /[з6. наук. праць]. - К.: НТУУ – КПІ: ІВЦ «Політехніка», 2003. - №3. - С. 167-172.

27. Павленко О. О. Використання методу Case Studies у навчальному процесі із застосуванням НІТ /О. О. Павленко, Р. В. Акальмаз //Вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Філософія. Психологія. Педагогіка /[з6. наук. праць]. - К.: НТУУ – КПІ: ІВЦ «Політехніка», 2005. - №2 (14). - С. 174-186.

28. Павленко О. О. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Методика викладання економіки» «Застосування методу Case Studies при викладанні економічних дисциплін» /Павленко О. О.. - Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2005.

29. Павленко О. О. Навчальна активність студентів як визначальний фактор формування творчої особистості /О. О. Павленко //Педагогика высшей и средней школы /[сб. науч. работ] / [глав. ред. проф. Буряк В.К.]. - Кривой Рог: КГПУ, 2007. - Вып.17. - С. 274-284.

30. Павленко О. О. Управління пізнавальною діяльністю студентів в умовах ВНЗ /О. О. Павленко: зб. матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції [«Управління в освіті»] (Львів, 13 – 16 квітня 2011 р.) / [відп. ред. Л. Д. Кизименко]. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. - С. 235-236.

31. Павленко О. О. Активизация познавательной деятельности будущих преподавателей экономики /Е. А. Павленко // Педагогическата среда в университета като пространство за професионално-личностно развитие на бъдещия специалист: сб. с научни стати. – София –Габрово: Асоциация на професорите от славянските страни (АПСС): Изд-во «ЕКС - ПРЕС», 2011. – Кн.2. – Т. 1.

32. Павленко О. О. Формування активної життєвої позиції як основного чинника соціальної відповідальності засобами нетрадиційних методів /О. О.Павленко //Викладання психолого-педагогічних дисциплін у технічному університеті: соціально відповідальний вимір: матеріали VІІ Міжнародної науково-методичної конференції, 13 - 14 жовтня 2011р.. – К.: НТУУ – КПІ: ДІЯ, 2011.

33. Пометун О. І. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання /[О. І. Пометун, Л. В. Пироженко; за заг. ред. Пометун О. І.]. - К.: Видавництво А.С.К., 2004.

34. Ситуационный анализ, или Анатомия кейс-метода /[под. ред. д-ра социологических наук, профессора Сурмина Ю.П.]. - К.: Центр инноваций и развития, 2002.

35. Шахов В. І. Психолого-педагогічні основи активних методів навчання /  В. І. Шахов // Інформаційні технології в освіті. - 2009. № 2.- С. 26-32.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-09; Просмотров: 191; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.03 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь