Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
Фактори і критерії маркетингової сегментації.
Процес сегментації розпочинається з установлення розмірів і меж загального ринку, який необхідно сегментувати. Потім визначається сукупність факторів, за якими цей ринок може бути просегментований. Існує велика кількість можливих факторів сегментації ринку. За ступенем специфічності і відповідності певній ситуації фактори сегментації розподіляються на потенційні, релевантні, визначальні та специфічні Потенційні фактори сегментації — це найбільш загальні фактори, які охоплюють усі можливі фактори розподілення ринку на сегменти. До них належать такі групи факторів: географічний, демографічний, соціальний, культурний, психологічний, поведінковий. Релевантні фактори – це фактори, що належать до певного ринку, який підлягає сегментації; Визначальні фактори – це фактори, які впливають на купівлю певного різновиду товару; Специфічні фактори – це фактори, які впливають на купівлю певної товарної марки.
24.1.Моделі сегментації (вопрос на всякий случай) Поведінковий фактор у комбінації з іншими факторами і критеріями сегментації лежить в основі існуючих моделей (систем) сегментації. Найбільш відомі з них — VALS, VALS 2, Yankelovich Mindbase та ін. Система (модель) сегментації VALS (Values and Life Style — цінності та стиль життя) її основна мета полягає в передбаченні поведінки споживачів за допомогою створених профілів і сегментів американських споживачів. Ознаки: 1.само-орієнтація — найважливіша людська потреба, яка полягає у визначенні свого місця в суспільстві та створенні світу, в якому була б затребувана позиція індивіду, 2.ресурси — психологічні й матеріальні ресурси, за допомогою яких індивід підтримує бажану самооцінку: • матеріальні ресурси охоплюють матеріальні блага і надбані якості — гроші, суспільне становище, освіта; • психологічні ресурси — винахідливість, комунікабельність, інтелект, енергійність. Модель VALS 2 є наступною після VALS моделлю сегментації і передбачає розподілення населення США на вісім груп споживачів з визначенням специфічних рис поведінки і прийняття рішень, які відтворюють різні види самоорієнтації споживачів та їх психологічні й матеріальні ресурси: консерватори, успішні, прагнучі , експериментатори, задоволені, практичні, бійці, актуалізатори. Модель сегментації Yankelovich Mindbase розроблена виділяє вісім основних сегментів споживачів, які мають подібний життєвий світогляд та мотивації. Основними сегментами споживачів за моделлю Yankelovich Mindbase є:молоді матеріалісти; легкі на підйом; люди в постійному стресі від життя; нові традиціоналісти; цинічні сімейні люди; інтроверти; активні люди літнього віку; старомодні люди літнього віку.
|
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 251; Нарушение авторского права страницы