Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Маркетингові стратегії диверсифікації.



Маркетингова стратегія диверсифікації – це різновид маркетингової корпоративної стратегії п-тва, яка передбачає вихід п-тва в нові для нього сфери (види) бізнесу. МСД – формулюються тоді, коли п-тво знаходить привабливі для себе можливості поза існуючим бізнесом. Причини диверсифікації діял-ті п-тва: - ризик вступу товарів п-тва в стадію спаду їх життєвого циклу; - ринкова привабливість нової галузі; - скорочення існуючого цільового ринку п-тва; - поява нових технологій; - необхідність стратегічного синергізму.                  

Різновиди МСД за характером диф-ції стосовно існуючого бізнесу п-тва: 1) маркетингова с-гія пов’язаної (спорідненої) диф-ї . 2) марк. с-гія непов’язаної (неспорідненої) д-ції.                              Споріднена д-ція – передбачає вихід п-тва у нові для нього види бізнесу, які певним чином пов’язані з існуючим у п-тва видом бізнесу і забезпечує стратегічну відповідність між існуючим і новим бізнесом п-тва. Вона поділяється на концентричну та горизонтальну.                                                                       Сутність концентричної (вертикальної) диверсифікації полягає у тому, що підприємство починає виробляти нові товари, які в технологічному та/ або маркетинговому аспекті пов'язані з існуючими товарами. Прикладом є американська компанія з виробництва швейних машинок "Зінгер", яка в один із періодів своєї діяльності здійснювала весь цикл виробництва — від добування й оброблення первинної сировини (лісу та залізної руди) до випуску швейних машинок.                                                                                                                                         

Переваги концентричної диверсифікації:                                                                                                                    • поєднання координації дій з великими можливостями контролю на рівні підприємства;                            • стабільність господарських зв'язків у межах підприємства;                                                                                 • гарантовані поставки матеріально-технічних ресурсів;                                                                                       • більш тісний контакт з кінцевими споживачами.                                                                                         

Недоліки концентричної диверсифікації:                                                                                                                       • взаємозалежність організаційних підрозділів підприємства, яка у разі негативних зовнішніх змін погіршує становище підприємства загалом, • обмежений ринок (гарантована можливість збуту) серед підрозділів підприємства, що є наслідком концентричної диверсифікації, знищує позитивний вплив ринкових сил, конкуренції. При цьому нівелюється необхідність удосконалення і розвитку.                                                                               

Горизонтальна диверсифікація передбачає випуск підприємством нових товарів, які технологічно не пов'язані з існуючими, але призначені для існуючих клієнтів (споживачів) підприємства.               Наприклад, туристичне агентство вступає в готельний бізнес; або фірма, яка здійснює пасажирські авіаперевезення, виходить у готельний та/або туристичний бізнес, надаючи своїм клієнтам послуги з влаштування у своїх готелях та/або туристичного обслуговування.                                                           Переваги горизонтальної диверсифікації полягають у тому, що вона дає змогу найбільш різнобічно ураховувати потреби споживачів певного ринку, досягаючи при цьому ефекту синергізму (синергії). Синергізм діяльності виявляється тоді, коли кілька різновидів бізнесу у сукупності дають значно більший ефект, ніж поодинці. Математично ефект синергізму описується так: "два додати два буде п'ять", тобто види бізнесу, якими займається підприємство, є взаємопідсилюючими.                           Ризик застосування стратегії горизонтальної диверсифікації полягає в тому, що ринок збуту, який підприємство охоплює всебічно, може раптово зменшитися — тоді буде необхідно докорінно змінювати напрям діяльності.                                                                                                                         

Неспоріднена (Конгломеративна) див-ція являє собою стратегію, націлену на розроблення й виробництво нових товарів, які жодним чином не пов'язані ні з існуючою діяльністю підприємства, ні з його ринками збуту. Наприклад, взуттєва фабрика розпочинає виробництво іграшок.                          Такий вид диверсифікації потребує найбільших фінансових витрат і під силу тільки великим підприємствам. Переваги: - зменшення залежності п-тва від діял-ті на 1 цільовому ринку, який може вступити в стадію спаду. Недоліки: - великий комерційний ризик – відсутність синергічного ефекту між СБП; - труднощі менеджменту.

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 254; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь