Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Робота із каталогами бібліотек



Для належної підготовки фахівця-правознавця  вивчення  тієї чи іншої правової дисципліни тільки за допомогою конспекту лекцій та навчальних  посібників, підручників є недостатнім. Тому студентам  вкрай  необхідно  опрацювати  першоджерела,  наукову і спеціальну літературу. Її перелік, як правило, наводиться у навчально-методичному комплексі навчальної дисципліни.

Для отримання необхідної літератури студент зобов’язаний розпочати її пошук у бібліотеці. Якщо у методичному комплексі наводиться список додаткової літератури з усіма необхідними реквізитами (автор, назва джерела, місце та рік видання), то необхідно звернутися до алфавітного каталогу бібліотеки та знайти у ньому картку із необхідним джерелом і бібліотечним шифром. Якщо ж студент проводить наукове дослідження обраної проблеми, готує наукову доповідь, виступ на конференцію і йому не відомі реквізити джерела або саме джерело, то необхідно звернутися до систематичного бібліотечного каталогу.

Робота із комп’ютерними інформаційними системами При роботі із персональним комп’ютером слід пам’ятати, що поширеними, доступними і зручними у використанні системами пошуку і зберігання нормативно-правової інформації є:

– інформаційно-пошукова система нормативно-правових документів «Право»;

– інформаційно-пошукова  система  нормативно-правових  документів «Юрист Плюс»;

– інформаційно-пошукова  система  нормативно-правових  документів «Ліга»;

– інформаційно-пошукова система нормативно-правових документів “Нормативні акти України”;

– сайт Верховної Ради України.

Використовуючи той чи інший напрям пошуку, студент отримує необхідний масив нормативно-правових актів, який у вигляді  систематизованого за часом прийняття або тематикою (за вибором студента) переліку виводиться на екран і є доступним для подальшого ознайомлення. Інформаційні пошукові системи обладнані зручними підказками та інструментами роботи з ними. За необхідності вибрані правові документи можуть бути роздруковані або скопійовані на дискети з метою подальшого опрацювання.

Великий обсяг необхідної правової та наукової інформації містить у собі мережа Internet, яка може бути використана студентами у підготовці до занять, написанні доповідей, рефератів, курсових робіт та ін.

Активне і раціональне використання засобів технічного забезпечення і новітніх технологій сприятиме ефективній підготовці до навчальних занять, розширенню і поглибленню знань.

ІІІ. НАУКОВА РОБОТА

Наукова робота студентів може здійснюватись за такими напрямами:

– робота у студентських наукових гуртках;

– написання наукових доповідей, статей (скажімо, до друкованих засобів масової інформації);

– участь у наукових спеціалізованих конференціях, круглих столах, семінарах (з підготовкою наукових доповідей, тез тощо);

– написання курсових робіт з дисципліни за темами, що охоплюють відносини стосовно інтелектуальної власності.

Оцінюванню підлягає тільки та наукова робота, яка тісно пов’язана з тематикою дисципліни “Інтелектуальна власність”.

 

ГРАФІК ВИКОНАННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

№ СРС Назва розділу, теми К-сть год. Термін виконання (тиждень) Форма контролю

РОЗДІЛ І. Система інтелектуальної власності

1. Тема 3. Система охорони інтелектуальної власності в Україні. Міжнародна система охорони інтелектуальної власності. 1 1 Т, ЗМ

РОЗДІЛ ІІ. Набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності

2. Тема 8. Міжнародна правова охорона об’єктів права інтелектуальної власності. 1 1 Т, ЗМ

РОЗДІЛ ІІІ. Розпорядження правами інтелектуальної власності


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 223; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.007 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь