Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Шевронні циліндричні передачі



Шевронне колесо представляє собою спарене косозубе колесо , виконане як одно ціле. Внаслідок різного направлення зубів на полушевронах осьові сили взаємно врівноважуються на колесі і на підшипники не передаються. Це дозволяє приймати у шевронних коліс кут нахилу зуба β = 25...40˚, що підвищуе міцність зубів і плавність передачі.

Шевронні зубчасті колеса виготовляють з доріжкою в середині колеса для виходу ріжуючого інструменту (черв’ячної фрези) або без доріжки (нарізають долбяком або гребінкою із спеціальною заточкою).

Шевронні колеса без доріжки нарізають на спеціальних дорогих верстатах, тому їх використовують рідше , ніж колеса з доріжкою. Ширина доріжки а = (10...15) m.

Шевронний зуб вимагає строго визначеного осьового положення шестерні відносно колеса, тому вал одного із коліс пари монтують в підшипниках, які допускають осьову “гру” вала.

Недоліком шевронних коліс є велика вартість їх виготовлення. Використовуються в сильних скорохідних закритих передачах.

Геометричний та міцнісний розрахунки шевронної передачі анологічні розрахункам косозубої передачі.


 


Планетарні передачі

Планетарними називають передачі, які мають зубчасті колеса з пересувними осями. Найбільш розповсюджена найпростіша однорядна планетарна передача складається із центрального колеса з зовнішніми зубами, нерухомого центрального (корончатого) колеса з внутрішніми зубами і водила, на якому закріплені осі планетарних коліс або сателітів.

Сателіти обкатуються по центральним колесам і обертаються навколо своїх осей, тобто роблять рух, подібний до руху планет. Водило разом з сателітами обертається навколо центральної осі.

При нерухомому колесі рух передається від колеса до водила або навпаки.

Якщо в планетарній передачі зробити рухомими всі ланки, тобто обидва колеса і водило, то таку передачу називають диференціалом. За допомогою диференціала один рух можна розкласти на два або два скласти в один. Наприклад, рух від колеса можна передавати одночасно колесу і водилу або від коліс – водилу і т.п.

В планетарних передачах використовують не тільки циліндричні, але й конічні колеса. Зуби можуть бути і прямі , і косі.

Переваги.

1. Малі габарити і маса (передача вписується в розміри корончатого колеса). Це пояснюється тим, що потужність передається по декілька потоках , чисельно рівним числу сателітів, тому навантаження на зуби в кожному зачепленні зменшується де-кілька разів.

2. Зручні при компонуванні машин за рахунок соосності ведучих та ведомих валів.

4. Працюють з меншим шумом, ніж у звичайних зубчастих передачах , що пов”язано з меншими розмірами коліс і замиканням сил в механізмі. При семитричному розміщенні сателітів сили в передачі взаємно врівноважуються.

5. Малі навантаження на опори, що спрощує конструкцію опор та знижує втрати в них.

6. Планетарний принцип передачі руху дозволяє одержати великі передаточні числа при невеликій кількості зубчастих коліс та малих габаритах.

Недоліки.

1. Підвищення вимог до точності виготовлення та монтажа передачі.

2. Зниження к.к.д. передачі з збільшенням передаточного числа.

Планетарну передачу використовують як

а) редуктор в силових передачах і приладах;

б) коробку переміни передач, передаточне число в якій змінюється за рахунок почергового торможення різних ланок (наприклад, водила або одного з коліс);

в) диференціал в автомобілях , тракторах, верстатах, приладах.

Особливо ефективно використовування планетарних передач, які сумісні з електродвигуном.

Передаточне число планетарних передач. При визначенні передаточного числа планетарної передачі використовують метод зупинки водила (метод Вілліса). По цьому методу всій планетарній передачі подумки повідомляється додаткове обертання з кутовою швидкістю водила ωн, але у зворотньому напрямку. При цьому водило ніби-то зупиняється, а закріплене колесо звільняється. Одержується так називаємий зворотній механізм, який уявляє собою непланетарну передачу, в якій геометричні осі всіх коліс нерухомі. Сателіти при цьому стають проміжними (паразитними) колесами.

Різновиди планетарних передач

Існує велика кількість планетарних передач. Вибір типу передачі визначається її призначенням. Найбільш широко в машинобудівництві використовують однорядну планетарну передачу. Ця передача має мінімальні габарити. Використовується в силових та допоміжних приводах. К.к.д. передачі ή = 0,96...0,98 при u = 3.15...12.5.

Для одержання великих передаточних чисел в силових приводах використовують багатоступінчасті планетарні передачі.

 

 


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 131; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь