Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Основні конструктивні елементи хвильових передач.



Гнучке колесо. Виконують у вигляді стакану з гнучким дном і фланцем для приєднання до валу (виконання 1) або шліцевим приєднанням до валу (виконання 2).

Шліцеве з’єднання , забезпечуючи осьову податливість ,зменшує напругу в гнучкому колесі. Осьова податливість в варіанті 1 забезпечується тонким дном (цьому сприяють отвори в дні). Використовують також зварювальні з’єднання циліндра з гнучким дном.

Щоби запобігти врізанню голівок зубів коліс (інтенференції) при вході в заціплення під навантаженням , у більшості випадків зуби гнучкого колеса нарізають зі зменшеною висотою ніжки. При цьому одержують зуби з широкою впадиною ,що підвищує гнучкість колеса, зменшує напругу в зубчастому ободі , збільшує число пар зубів в зачепленні.

Жорстке колесо хвильових передач по конструкції подібне колесам з внутрішніми зубами звичайних і планетарних передач. Характеризується менш високим напруженим станом. Виготовляють із звичайних конструкційних сталей.

Хвильові генератори. Кулачковий хвильовий генератор складається із кулачка і напресованого на нього гнучкого підшипника качення (шарикового або роликового). Профіль кулачка виконують еквідистантним до прийнятої форми гнучкого колеса. Цей генератор краще за інші зберігає форму деформації гнучкого колеса під навантаженням. Використовується в масовому виробництві.

Підшипник генератора спеціальний, відрізняється від звичайного меншою товщиною коліс, які повинні бути гнучкими.

В дрібносерійному виробництві виготовляють дисковий хвильовий генератор , який має два великих ролика, які знаходяться на ексцентриковому валі. Відсутність кулачка спеціального профілю та спеціального підщипника спрощує конструкцію дискового генератора в порівнянні з кулачковим. Точність виготовлення дисків ті їх взаємне розположення діють на якість передачі.

Передаточне число хвильових передач. В хвильовій передачі при обертанні генератора відбувається відносний поворот коліс, при цьому зуби колеса повинні переходити із однієї впадини в іншу. Для цього необхідне розчеплення зубів.

Передаточне число хвильових передач визначаться також, як і для планетарних, методом зупинки водила.

Загальні відомості про передачу гвинт–гайка

Передача гвинт-гайка служить для перетворення обертаючого руху в поступовий рух, при цьому гайка і гвинт можуть мати або одне з названих рухів, або два рухи разом.

Переваги.

1. Простота конструкції та виготовлення.

2. Компактність при високій навантажувальній спроможності.

3. Висока надійність.

4. Плавність та безшумність.

5. Великий виграш в силі.

6. Можливість забезпечення повільних переміщень з великою точністю.

Недоліки.

1. Підвищений знос різьби внаслідок великого тертя.

2. Низький к.к.д

Використання. Передача гвинт-гайка широко використовується для створення великих сил (преси, домкрати, тиски та т.п.); для точних переміщень (механізми подачі верстатів, вимірюючі прилади, встановлюючі та регулюючі пристрої).

Різновиди гвинтів передачі. В залежності від призначення передачі гвинти бувають:

1. Вантажні – які використовуються для створення великих осьових сил. При знакоперемінному навантаженні мають трапецеідальну різьбу, при великому односторонньому навантаженні – упорну. Гайки вантажних гвинтів цілістні. В домкратах для забезпечення великої сили та самоотторження використовують однозахідну різьбу з малим кутом підйому Ψ.

2. Ходові, які використовуються для переміщень в механізмах подачі.

Для зменшення тертя мають, в основному, трапецеідальну багатозахідну різьбу. Для знищення “мертвого” ходу через знос різьби гайки ходових гвинтів виконують роз’ємними.

3. Встановлюючі – використовуються для точних переміщень та регулювання. Мають метричну різьбу. Для забезпечення безлюфтової передачі гайки роблять спареними. В механізмах точних переміщень, де важливе мале тертя і відсутність зазору в різьбі, використовують шарикові пари , в яких тертя ковзання замінене тертям качення. К.к.д. такої передачі складає 0,95.

Матеріали гвинта та гайки повинні складати антифрикційну пару, тобто бути зносостійкими, мати невисокий коефіцієнт тертя. Вибір марки матеріалу залежить від призначення матеріалу, умов роботи та способу обробки різьби.

Для гвинтів рекомендуються сталі Ст5, 45, 50, 40ХГ та ін. В відповідальних передачах для підвищення зносостійкості використовують загартування гвинтів з послідуючим шліфуванням різьби.

Гайки відповідальних передач виготовляють із олов’яних брон Бр010Ф1, Бр05Ц5С5 та ін., а в тихохідних передачах – із антифрикаційних чавунів АЧВ-1, АЧС-3 та ін.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 69; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь