Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии |
ТЕМА 4. ІНВЕСТИЦІЇ У ВИРОБНИЧИЙ КАПІТАЛ
(практичне заняття)
План практичного заняття 4.1. Реальні інвестиції і їх структура. 4.2. Показники оцінки ефективності капітальних вкладень. 4.3. Розвиток ринку реальних інвестицій в Україні. Питання для обговорення 1. Характеристика та форми реальних інвестицій. 2. Структура та елементи капітальних вкладень. 3. Порядок визначення потреби в реальних інвестиціях. 4. Сутність амортизації, методи її нарахування. 5. Етапи інвестування оборотного капіталу. 6. Склад і структура оборотних коштів як об’єкту інвестування.
Практичні завдання Завдання 4.1. Розкрити об’єкти реальних інвестицій: Ø об’єкти виробничого призначення; Ø об’єкти невиробничого призначення; Ø будови; Ø пускові комплекси; Ø об’єкти будівництва; Ø нове будівництво; Ø розширення діючих підприємств; Ø реконструкція діючих підприємств; Ø технічне переозброєння діючих підприємств. Завдання 4.2. Встановити відповідність понять: Таблиця 4.1
Завдання 4.3. Підприємство вклало в інвестиційний проект певну суму коштів. За рівня інфляції 10% у перший рік реалізації проекту підприємство отримало збиток 100 тис. грн., 2 рік – прибуток 200 тис. грн., 3 рік – прибуток 500 тис. грн. Чиста приведена вартість проекту склала 380 тис. грн. Якою була сума первісних інвестицій?
Завдання 4.4. Ви інвестиційний менеджер, що виконує функції управління інвестиційною діяльністю підприємства, у тому числі визначає ефективність залучення капіталу в тій чи іншій формі. В даний час на підприємстві існує можливість реалізації трьох проектів, що відповідають потребам підприємства (табл. 4.2). Вам потрібно на основі наступних даних розрахувати показники чистого приведеного доходу (ЧПД), індексу доходності (Ід) інвестиційних проектів А, В, С, на підставі яких зробити аналітичні висновки відносно інвестиційної привабливості альтернативних варіантів капітальних вкладень. Таблиця 4.2 Інвестиційні витрати і грошові потоки (тис. грн.)
Проектна дисконтна ставка дорівнює 20%.
Завдання 4.5. Сума первісних інвестицій підприємства становить 400 тис. грн. Проект розрахований на 4 роки. У перший рік планується отримання збитку у розмірі 150 тис. грн., а починаючи з 2 року прибутки: 2 рік – 300 тис. грн., 3 рік – 375 тис. грн., 4 рік – 500 тис. грн. Ставка дисконтування складає 20%. Розрахувати чисту приведену вартість інвестицій.
Література:8, 14-18, 20-22.
ТЕМА 5. ІННОВАЦІЙНА ФОРМА ІНВЕСТИЦІЙ (семінарське заняття)
План семінарського заняття
5.1. Роль інвестицій у забезпеченні інвестиційно-інноваційного розвитку підприємств. 5.2. Основні напрями державної інноваційної політики. 5.3. Венчурне підприємництво. 5.4. Інтелектуальні інвестиції.
Питання для обговорення 1. Сутність і класифікація інновацій. 2. Поняття інноваційного процесу, його форми. 3. Інноваційна діяльність як одна з форм інвестиційної діяльності. 4. Роль держави в сфері підтримки інновацій. 5. Методи державного регулювання інноваційної діяльності. 6. Сутність венчурного підприємництва, процес заснування венчурної фірми. 7. Види інтелектуальної власності. 8. Сутність інтелектуальних інвестицій та порядок їх фінансування.
Практичні завдання Завдання 5.1. Пояснить чи правильні такі твердження: Інноваційна діяльність – це діяльність, що спрямована на використання і комерціалізацію результатів наукових досліджень та розробок і зумовлює випуск на ринок нових конкурентоздатних товарів і послуг. Інноваційні інвестиції представляють собою вкладення капіталу в об’єкти підприємницької або інших видів діяльності, яке супроводжується появою і доведенням наукової ідеї або технічного винаходу до стадії практичного використання, що приносить доход, а також пов’язані з цим процесом техніко-економічні та інші зміни у соціальному середовищі. Сучасна економічна теорія розрізняє сім основних типів інновацій: інноваційні програми і проекти; нові знання та інтелектуальні продукти; виробниче обладнання та процеси; інфраструктура виробництва і підприємництва; введення нового продукту (товарна інновація); введення нового методу виробництва (технологічна інновація); створення нового ринку товарів або послуг (ринкова інновація). Інноваційний процес - це діяльність, спрямована на здійснення ризикованих проектів, як правило інноваційного характеру, з метою одержання прибутків. Менеджер інновацій – це центральна ланка в інноваційному процесі, до основних рис якої можна віднести прагнення до відновлення та розвитку, інтелектуальну діяльність тощо. Інновації - це новостворені (застосовані) і (або) вдосконалені конкурентоздатні технології, продукція або послуги, а також організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і (або) соціальної сфери. Інформаційна власність реалізується у вигляді придбаних інвестором прав володіння або використання, що фіксується ліцензіями. Виключна власність - запатентована або захищена авторським правом. Незалежний” (чистий) венчур створюється з метою активізації наукової діяльності науково-дослідних інститутів, університетів на їх виробничій базі з використанням науково-виробничого потенціалу, що є в наявності. Впроваджувальна фірма, організована на пайових основах промисловими корпораціями - організуються у вигляді акціонерних товариств, рекламуючи в печаті свою ідею створення новації, акумулюючи під цю ідею кошти приватних і інституційних інвесторів. Інтелектуальні інвестиції - це результат творчої діяльності людини: винаходи у всіх галузях людської діяльності, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів та послуг, фірмові знаки, комерційні позначення, інформаційна продукція, селекційні досягнення тощо. Іншими словами – це такі результати науково-технічної та художньої творчості людини, які можна використовувати будь-яким способом у господарській діяльності.
Завдання 5.2. Необхідно розкрити зміст наведених нижче понять: Ø інновація; Ø інноваційний процес; Ø інноваційна політика; Ø венчурне підприємництво; Ø інноватор; Ø споживач інноваційного продукту; Ø прямі методи; Ø непрямі методи; Ø ліцензійна власність; Ø промисловий зразок; Ø винахід (корисна модель).
Завдання 5.3. На основі приведених даних проаналізувати структуру фінансової інноваційної діяльності підприємств та визначити рівень державної фінансової підтримки інноваційної діяльності підприємств (табл. 5.1). Таблиця 5.1 |
Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 212; Нарушение авторского права страницы