Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Структурна схема модернізації пристроїв КАБ



Схеми перегінних пристроїв виконані відповідно до пункту 2 завдання й представлені на двох кресленнях у вигляді:

- принципово-структурної схеми модернізації числового кодового автоблокування;

- показань локомотивного світлофора АЛСН.

Принципово-структурна схема модернізації числового кодового автоблокування (Додаток А) виконана для трьох сигнальних установок, дві з яких ( 7, 5 ) обладнані КАБ релейного типу, а одна сигнальна установка ( 3 ) за принципом "шафа на шафу" переустаткована на систему КАБ типу АБ-ЧКУ.

Сигнальна установка 3, обладнана мікропроцесорною КАБ типу АБ-ЧКУ. Основним її функціональним вузлом є мікропроцесорний колійний приймач (МПП-ЧКУ). Висока надійність функціонування системи досягаєть­ся за рахунок того, що схема МПП-ЧКУ (див. Додаток А) виконана у вигляді двох двокомплектних каналів обробки інформації, провідного й відомого (за принципом «два по двох») і інтерфейсного модуля ІМ. Кожний канал містить два комплекти ЦП1 і ЦП2 центрального процесора й схему контролю СК.

Така структура побудови дозволяє досягти високого рівня безпеки обробки інформації й експлуатаційної готовності (живучості) системи. При цьому, безпека досягається за рахунок паралельної обробки інформації двома мікропроцесорними комплектами ЦП1 і ЦП2 з безперервною перевіркою збігу результатів обробки за допомогою схеми контролю СК, а експлуатацій­на готовність - за рахунок наявності двох каналів апаратури, включених за схемою "гарячого резерву". Це дозволяє за допомогою вузла вибору каналу й перезапуску перемикати керування із ведучого каналу на ведений у випадку відмови ведучого й одночасно, за допомогою генератора ГК-6 системи частотного диспетчерського контролю (ЧДК), передавати інформацію про відмову обслуговуючому персоналу для негайного відновлення каналу, що відмовив.

Діє МПП-ЧКУ в такий спосіб. Нормально обидва канали, провідний і відомий, перебувають у робочому стані. Ведучий канал через вузол вибору й перезапуску ІМ підключений до рейкової лінії, сигнального реле, безконтакт­ного комутатору струму й камертонного генератору ГК-6 системи частотного диспетчерського контролю.

Прийнятий код розшифровується по методу, що одержав назву "Метод прийому сигналів у цілому". Суть його полягає в наступному.

У ПЗУ декодера зберігаються еталонні кодові комбінації, що використовуються в системі автоблокування (З, Ж, КЖ). У процесі декодування прийнятий сигнал рівняється з еталоном. Для ідентифікації кодової комбінації, тимчасові розходження між елементами еталонних і прийнятої кодових комбінацій не повинні перевищувати 0,05 с. Якщо кодові комбінації не збігаються або різниця за довжиною посилок перевищує 0,05 с, здійснюється відбраковування сигналу. У противному випадку відбувається виконання команди "Порушення відповідних сигнальних реле" відповідно до таблиці 1.1.

У розглянутому випадку стан сигнальних реле характеризується рядком 2 таблиці 1.1 і на світлофорі 1 запалюється червоний вогонь.

 

При заданій ситуації схема сигнальних установок 5 і 7, що обладнані КАБ релейного типу, працює в такий спосіб. Інформація про стан попереднього світлофора 3 передається відповідними кодовими сигналами З по рейковому колу блок-дільниці 3-5, фільтрується від завад фільтром Ф и сприймається імпульсним колійним приймачем ИП. Прийнятий приймачем ИП числовий код розшифровується дешифратором ДА й фіксується блоком пам'яті (сигнальні реле Ж и З).

У відповідності з інформацією, що надійшла, на світлофорі 5 включається жовтий сигнальний вогонь. Алгоритм роботи дешифратора може бути представлений у вигляді таблиці 1.1.

Таблиця 1.1

№№

п/п

Вхідна інформація

Стан реле

Показання світлофору

Ж З
1 Кодовий сигнал не надходить ¯ ¯ Червоний вогонь
2 Надходить кодовий сигнал КЖ ­ ¯ Жовтий вогонь
3 Надходить кодовий сигнал Ж або З ­ ­ Зелений вогонь

 

Сигнальні реле блоку пам'яті (З и Ж) за допомогою шифратора Ш и лінійного передавача ЛП вибирають і посилають у наступне рейкове коло 6-8 кодовий сигнал Ж, що відповідає сигнальному показанню світлофора - жовтий. На наступній сигнальній установці 7 цей кодовий сигнал не приймається імпульсним приймачем (ИП), тому що блок ділянка зайнята поїздом. Подавана від імпульсного приймача в дешифратор інформація розшифровується, фіксується блоком пам'яті й реалізується в показанні світлофора 8, у вигляді червоного вогню. За допомогою шифратора інформація шифрується у вигляді коду КЖ і лінійним передавачем посилається до наступної сигнальної установки. Таким чином, установлюється послідовна структура зв'язку між прохідними світлофорами, причому, у міру видалення від перешкоди, що огороджена світлофором із червоним вогнем, інформація здобуває більше дозволяючий характер.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 184; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь