Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Методичні рекомендації для вивчення дисципліни



 

Кривий Ріг

201 7

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Донецький національний університет

економіки і торгівлі

імені Михайла Туган-Барановського

 

 

Кафедра обліку та аудиту

 

 

Л.Я. Шевченко

ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ В ГАЛУЗЯХ ЕКОНОМІКИ

Методичні рекомендації для вивчення дисципліни

 

  Затверджено на засіданні кафедри обліку та аудиту Протокол № 17 від “30” червня 2017 р.  
  Схвалено навчально-методичною радою ДонНУЕТ Протокол №_9_ від “30червня 2017 р.  

 

Кривий Ріг

 

2017

УДК 378. 147. 091.32: 657.21-029:33 7

ББК 65. 0 5 2 я73

Ш 31

Рецензенти:

М.Т. Шендригоренко, кандидат економічних наук, доцент

О.В. Нєізвєстна, кандидат економічних наук, доцент

 

 

Шевченко Л.Я.

Ш 31 Методичні рекомендації до вивчення дисципліни «Облік і звітність в галузях економіки» [Текст] : для студ. спец. 071 «Облік і оподаткування», ступінь бакалавр / М-во освіти і науки України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, Каф. обліку та аудиту; Л.Я. Шевченко – Кривий Ріг: [ДонНУЕТ], 2017. –  58 с.

 

Методичні рекомендації розроблені для надання допомоги студентам спеціальності 071 «Облік і оподаткування» у вивченні дисципліни «Облік і звітність в галузях економіки». У методичних рекомендаціях сформульовано мету, предмет, загальні рекомендації щодо вивчення дисципліни, зміст практичних занять, методичні рекомендації з організації самостійної роботи студентів, список рекомендованої літератури.

 

   ББК 65. 0 5 2 я73

 

© Шевченко Л.Я.,2017

© Донецький національний

університет економіки і

торгівлі імені Михайла

Туган-Барановського, 2017

 

ЗМІСТ

ВСТУП 5
Частина 1 Загальні рекомендації щодо вивчення дисципліни 5
Змістовий модуль 1: Види економічної діяльності, їх сутність 8
Змістовий модуль 1: Облік в галузях економіки 9
Частина 2 Зміст семінарських/ практичних занять 11
Змістовий модуль 1: Види економічної діяльності, їх сутність 11
Змістовий модуль 1: Облік в галузях економіки 15
Частина 3 Методичні рекомендації з організації самостійної роботи студентів 22
Змістовий модуль 1: Види економічної діяльності, їх сутність 22
Змістовий модуль 1: Облік в галузях економіки 35

 

 

ВСТУП

 

Бухгалтерський облік — це одне з основних джерел інформації про виробничу і фінансово-господарську діяльність підприємств і об'єднань, необхідної для прийняття та реалізації управлінських рішень. Науково впорядкований облік на підприємстві є основою для реалізації функції контролю і аналізу господарської діяльності. Облік покликаний забезпечувати повсякденний контроль за правильним і цільовим використанням коштів, матеріальних, енергетичних і трудових ресурсів, їх збереженням, а також на базі аналізу сприяти поліпшенню фінансово-господарської діяльності підприємств і організацій.

Нині в соціально-економічному житті України відбуваються значні перетворення. Країна створює ринкову економіку. Підприємства набирають статусу самостійності. Госпрозрахунок і самофінансування становлять норму в діяльності підприємств. Господарювання пов'язується зі справедливим бажанням господаря постійно розпоряджатися власними коштами.

 У зв'язку з такими змінами зростають вимоги до підготовки фахівців економічних галузей, у тому числі й спеціалістів із бухгалтерського обліку.

Удосконалення економічних зв’язків, нові науково – технічні досягнення, зростання впливу господарського механізму на збільшення економічної ефективності та якості роботи в сучасних умовах господарювання, методів обліку витрат на виробництво, поява нових об’єктів обліку зумовлюють значні зміни в методології та організації бухгалтерського обліку на підприємствах всіх форм власності та господарювання різних галузей, в тому числі в будівельних організаціях, на автотранспортних та торгівельних підприємствах, в сільськогосподарських підприємствах. В нових умовах суттєво розширились повноваження підприємств при відображенні власних господарських операцій. Самостійно обираються підприємствами методи оцінки запасів та способи обчислення собівартості перевезень, виконаних будівельних робіт, реалізації товарів (обчислення собівартості продукції сільського господарства); приймається облікова політика, визначаються конкретні методи ведення та організації бухгалтерського обліку.

Мета вивчення дисциплінирозкрити і вивчити особливості організації бухгалтерського обліку та порядок його ведення на автотранспортних та будівельних підприємствах, в торгівлі, в сільськогосподарських підприємствах; навчитись відображати господарські операції та складати фінансову звітність у відповідності з галузевою орієнтацією підприємства; організовувати бухгалтерський облік господарських операцій таким чином , щоб він забезпечував користувача достовірною і правдивою інформацією про діяльність підприємства в залежності від галузі діяльності.

ЧАСТИНА І


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 519; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.015 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь