Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 8. Прапор та розпізнавальний знак митної служби України



Митні органи, спеціалізовані митні установи та організації, морські та річкові судна, які перебувають у їх розпорядженні, мають свій прапор. Автотранспортні засоби і повітряні судна, що перебувають у розпорядженні митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій, мають розпізнавальний знак.

Існування у Держмитслужби України прапору, спеціальної емблеми та штандарту насамперед відповідає вимогам норм міжнародного права щодо морських, річкових і повітряних суден митних органів, а також зберігає існуючі традиції української митної служби. Згідно з указом Президента України "Про символіку Держмитслужби України" від 27 червня 2003 р. за №554/2003 встановлюється емблема і прапор Держмитслужби України.

Емблема Держмитслужби України являє собою зображення золотого кольору крилатого жезла Меркурія - кадуцея, увінчаного Знаком Княжої Держави Володимира Великого, накладеного на два перехрещених ключі. Емблему вміщено у крузі зеленого кольору, прикрашеному золотим картушем з вісьмома волютами на горизонтальних осях. Висота картуша дорівнює 3/2 діаметра зеленого круга.

Прапор Держмитслужби України являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору із співвідношенням сторін 2:3. У верхньому лівому куті полотнища (крижі) зображено Державний Прапор України, а в центрі вільної половини полотнища - емблему Держмитслужби України. Зображення Державного Прапора України займає четверту частину полотнища, а висота емблеми Держмитслужби України дорівнює 5/12 висоти полотнища. Обидві сторони полотнища ідентичні.

Штандарт Голови Держмитслужби України являє собою зелене квадратне полотнище розміром 90 х 90 см із зображенням у центрі емблеми Держмитслужби України. Полотнище по периметру облямоване золотою лиштвою у вигляді орнаменту з дубового і лаврового листя. Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою. Поле зворотної сторони штандарта без зображень. Древко штандарта дерев'яне чорного кольору. Верхівка стрілоподібна з жовтого металу, в центрі якої вміщено зображення малого Державного Герба України. Верхній край полотнища за допомогою шнура прикріплюється до основи верхівки древка.

Емблема і прапор Держмитслужби України є офіційними відмітними символами, що вказують на належність до Держмитслужби України.

Емблема Держмитслужби України встановлюється у службовому кабінеті Голови Держмитслужби України, а також використовується на прапорі Держмитслужби України, штандарті Голови Держмитслужби України, на знаках розрізнення форменого одягу посадових осіб митних органів України, відомчих заохочувальних відзнаках, на бланках службової документації, печатках, транспортних і спеціальних засобах, будинках та спорудах Держмитслужби України.

Прапор Держмитслужби України встановлюється на будинках і спорудах Держмитслужби України, крім тих, що розташовані в пунктах пропуску через державний кордон України.

Штандарт Голови Держмитслужби України встановлюється в службовому кабінеті Голови Держмитслужби України.

Відтворення зображення емблеми і прапора Держмитслужби України, штандарта Голови Держмитслужби України може бути виконано в одноколірному варіанті і допускається у пропорціях, що відповідають меті їх застосування.

 

Стаття 9. Особливості набрання чинності законами та іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи

Закони України з питань митної справи набирають чинності через десять днів з дня їх офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня їх офіційного опублікування.

Інші нормативно-правові акти з питань митної справи набирають чинності через 45 днів з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самим актом, але не раніше дня їх офіційного опублікування. У разі якщо такі нормативно-правові акти не будуть офіційно опубліковані, вони не набирають чинності.

Офіційним опублікуванням закону та іншого нормативно-правового акта з питань митної справи вважається його опублікування в одному з періодичних видань, визначених законодавством України як офіційні. Датою офіційного опублікування нормативно-правового акта вважається дата виходу в світ відповідного номера того офіційного видання, в якому зазначений акт було опубліковано раніше, ніж в інших офіційних виданнях.

Строки набрання чинності законами та іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи, визначені днями, починаються з 0 годин дня, наступного за датою офіційного опублікування закону або іншого нормативно-правового акта, і закінчуються о 24 годині останнього дня відповідного строку.

Якщо строк набрання чинності законом або іншим нормативно-правовим актом з питань митної справи визначено вказівкою на день його офіційного опублікування, цей закон або акт вважається чинним з 24 години зазначеного дня.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.009 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь