Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Справляння податків і зборів під час митного оформлення товарів та інших предметів



Відповідно до пункту 1 статті 8 Закону "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" звільняються від оподаткування товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових відправленнях.

Статтею 4 цього ж Закону визначено порядок оподаткування товарів, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях і сумарна митна вартість яких перевищує 200 євро та/або загальна вага яких перевищує 50 кг.

Щодо сумарної митної вартості товарів, що надходять на митну територію України в міжнародних поштових відправленнях, й іноді потребують визначення для митного оформлення, слід зауважити слідуюче.

Оскільки відповідно до положень Всесвітньої поштової конвенції підприємства поштового зв'язку несуть відповідальність перед споживачами послуг поштового зв'язку щодо кожного окремого міжнародного поштового відправлення, то кожне окреме міжнародне поштове відправлення має оцінку вкладень і супроводжується відповідними документами (супровідною адресою, митною декларацією). Отже, враховуючи положення статті 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф" від 05.02.1992 р. №2097-ХІІ, до бази оподаткування товарів, для визначення сумарної митної вартості та загальної ваги товарів, що надходять на адресу громадянина в міжнародних поштових відправленнях, мають об'єднуватися лише товари (предмети), що надійшли в одному міжнародному відправленні, тобто за однією супровідною адресою та/або митною декларацією.

Для нарахування податків і зборів у разі, коли адресатом (одержувачем) є громадянин, використовується оглядовий розпис МІ5 у порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. У разі, коли адресатом (одержувачем) або відправником є підприємство, у передбачених законодавством випадках використовується ВМД, порядок запевнення якої визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

Контроль за дотриманням термінів і повнотою перерахування до Державного бюджету податків і зборів, що нараховуються підрозділом митного органу, здійснюється митним органом, якому підпорядковується цей підрозділ, на підставі угоди, укладеної між ним та оператором, а в інших випадках - митним органом за місцем розташування відправника або адресата (одержувача) у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

Не підлягають пропуску через митний кордон у відправленнях такі товари та інші предмети:

- заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством;

- відправлені з порушенням митних правил, нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку;

- щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи у разі застосування нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі (ліцензування, сертифікація тощо);

- які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю та за результатами такого контролю не можуть бути пропущені через митний кордон.

Товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством та є предметами контрабанди або порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу у встановленому порядку.

Відправлення, що містять заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством товари та інші предмети, які не є предметами контрабанди або порушення митних правил, нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку, пропуску не підлягають і повертаються оператором відправникам з місця міжнародного поштового обміну.

Відправлення, що містять товари та інші предмети, стосовно яких застосовуються нетарифні заходи регулювання зовнішньої торгівлі або які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю, в установленому порядку зберігаються оператором під митним контролем до подання підрозділу митного органу відповідних дозвільних документів або до закінчення терміну зберігання відправлень, встановленого правилами надання послуг поштового зв'язку. Повернення відправникам відправлень з товарами та іншими предметами, що не підлягають пропуску через митний кордон, здійснюється оператором відповідно до Всесвітньої поштової конвенції.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 200; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.011 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь