Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Митний контроль товарів та інших предметів



Митний контроль у місці міжнародного поштового зв'язку здійснюється шляхом перевірки необхідних для такого контролю документів та відомостей, митного огляду, обліку товарів та інших предметів, а також з використанням інших форм, передбачених законодавством за відсутності відправників та адресатів (одержувачів) згідно з технологічною схемою оброблення та митного контролю товарів та інших предметів, визначеною оператором і митним органом, у зоні діяльності якого розташоване місце міжнародного поштового обміну. У разі, коли відправлення містять товари та інші предмети, які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю, посадовою особою підрозділу митного органу на супровідних документах до відправлення робиться відмітка про необхідність здійснення таких видів контролю. Визначення форми та обсягу митного контролю віднесені до компетенції митного органу.

Митний огляд товарів та інших предметів здійснюється, як правило, без розпакування відправлення, з використанням технічних засобів контролю, але є й виключення з цього правила. З розпакуванням митний огляд здійснюється за відсутності митної декларації CN 23 (ярлика "Митниця СЛЧ 22") чи її (його) не заповнення або якщо оператором складено акт за вказаною вище формою про пошкодження оболонки відправлення, невідповідність масі, зазначеній на відправленні чи в супровідних документах до відправлення, тощо, а також якщо товари та інші предмети:

- задекларовано загальним найменуванням або нерозбірливо;

- підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю;

- підлягають оподаткуванню згідно із законодавством.

Розпакування, зважування та упакування відправлень здійснюються працівниками оператора в присутності посадової особи підрозділу митого органу.

Відправлення, що підлягають розпакуванню, пред'являються підрозділу митного органу оператором за окремими документами, форма і порядок заповнення яких визначаються центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

Якщо під час митного огляду виявлено розбіжності між фактичною масою відправлення, кількістю товарів та інших предметів і масою відправлення, кількістю товарів та інших предметів, зазначеними на відправленні чи в супровідних документах, або пошкодження таких товарів та інших предметів, працівник оператора складає відповідний акт за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації. Акт підписується посадовою особою підрозділу митного органу та двома працівниками оператора, у присутності яких здійснювався митний огляд.

Мішки з порожньою тарою, що перемішуються (пересилаються) за межі України або в Україну, пропускаються підрозділом митного органу без будь-яких відміток за наявності на них непошкоджених пломб, відбитків печаток, а у разі пошкоджень - після митного огляду.

Якщо декларування товарів та інших предметів здійснюється з використанням вантажної митної декларації, контроль за доставкою відправлення з місця міжнародного поштового обміну до митного органу, у зоні діяльності якого розташований адресат (одержувач), здійснюється підрозділом митного органу, а від митного органу, у зоні діяльності якого розташований відправник, до місця міжнародного поштового обміну - митним органом, у зоні діяльності якого розташований відправник. В інших випадках контроль за доставкою відправлень до місця міжнародного поштового обміну та з місця міжнародного поштового обміну здійснюється оператором.

Державна митна служба у відповідному листі роз'яснила, що з метою спрощення для митних органів, у зоні діяльності яких розташовані місця міжнародного поштового обміну (далі - митниці відправлення) процедури контролю доставки МПВ, адресованих юридичним особам, митне оформлення яких незавершене, до митниць призначення (підрозділів митниці за місцезнаходженням адресатів), вважає за можливе митницям призначення інформувати митниці відправлення про надходження таких МПВ засобами електронного зв'язку після отримання від операторів поштового зв'язку накладних форми Ф.16, перевірки вказаних у них МПВ із наявними та проставляння на накладних Ф-16 штампу "Під митним контролем".

В інформації необхідно вказувати дату доставляння МПВ до митниці призначення та валові номери МПВ, зазначені на накладних форми Ф-16. Примірники накладних форми Ф.16 із відповідними відмітками митниці призначення зберігати у справах митниці, надсилати їх до митниці відправлення непотрібно.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.013 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь