Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Стаття 248. Умови пересилання громадянами товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях



Громадяни мають право пересилати товари у міжнародних поштових та експрес-відправленнях у порядку, встановленому статтями 151 - 153 цього Кодексу, крім товарів, заборонених до такого пересилання.

Обмеження щодо вартості та обсягів товарів, а також перелік товарів, заборонених до пересилання у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, встановлюються цим Кодексом та іншими законами України.

Загальні умови щодо порядку переміщення громадянами товарів через митну територію України, в тому числі у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, передбачені у попередній статті (див. коментар ст. 247 МК).

Згідно з Законом "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", міжнародні поштові відправлення - упаковані та оформлені відповідно до вимог Актів Всесвітнього поштового союзу та Правил надання послуг поштового зв'язку листи, поштові картки, відправлення з оголошеною цінністю, бандеролі та спеціальні мішки з позначкою "М", дрібні пакети, поштові посилки, відправлення міжнародної прискореної пошти з позначкою "EMS", які приймаються для пересилання за межі України, надходять до України або переміщуються територією України транзитом підприємствами поштового зв'язку.

Порядок і умови здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях та в міжнародних експрес-відправленнях, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 р. №1948 за назвою "Деякі питання здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях". Дана постанова затвердила умови і порядок декларування товарів та інших предметів, що переміщуються саме таким способом, мету та умови здійснення митного контролю та митного оформлення зазначених товарів, а також підстави справляння податків і зборів під час митного оформлення та заборону щодо ввезення певної категорії товарів, які ми розглянемо далі більш детальніше.

Також відповідно до статті 96 МК забороняється переміщення через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях (далі - МПВ) культурних цінностей.

З метою врегулювання питання пересилання в МПВ сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, перелік яких наведено в додатку 1 до Інструкції про ввезення цінностей.

Фізична або юридична особа, яка має намір переслати сувенірні вироби, предмети культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, повинна подати працівнику об'єкта поштового зв'язку довідку, підготовлену на бланку територіальної служби контролю або на бланку організації, в структурі якої діє відділ мистецтвознавців-експертів, а також фотографію предмета.

У довідці коротко описується предмет, заявлений до пересилання, а наприкінці обов'язково формулюється висновок такого змісту: "Поданий предмет не є культурною цінністю, а є сувенірним виробом (або: предметом культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва) і може пересилатися у міжнародному поштовому відправленні". Довідка і фотографії завіряються підписом уповноваженого (у разі його відсутності - особою, яка його заміщає) і печаткою територіальної служби або печаткою організації, в структурі якої діє відділ.

Пунктом 28 Порядку здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 р. №1948, визначено, що у порядку, установленому законодавством України розглядаються заяви громадян і підприємств щодо матеріальних претензій, порядку і термінів проходження відправлень від відправників до адресатів (одержувачів) - оператором поштового зв'язку та щодо нарахованих податків та зборів, вилучених товарів й інших предметів — митним органом.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.012 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь