Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Сфери застосування географічних інформаційних систем



Географічні інформаційні системи надають сьогодні цінні послуги в усіх сферах управління даними, а також в процесі пошуку рішень. Оскільки їх можливості постійно зростають, ГІС знаходяться перед проривом в усі сфери, що пов’язані з використанням географічної інформації. Індустрія ГІС характеризується постійним щорічним зростанням обсягів.

Просторова інформаційна система (Rauminformationssystem, RIS)

Цей інструмент призначений для знаходження вірного рішення і являє собою набір даних:

- щодо динаміки розвитку населення, економіки та населених пунктів

- стосовно розбудови інфраструктури

- щодо використання територій та

- стосовно ресурсів, що поступають до регіональних програм розвитку та призначені для реалізації важливих територіальних проектів.

За допомогою просторових інформаційних систем здійснюється планування та розвиток важливих галузей.

Територіальна інформаційна система (Landinformationssystem, LIS)

Це деталізована допоміжна система для знаходження вірних рішень у галузі права, управління, економіки, а також для планування та розвитку. Головним чином вона призначена для технічного вимірювання та створення зображень земної поверхні у формі цифрових карт та з метою доведення прав власності (земельний кадастр).

Комунальна інформаційна система (Kommunales Informationssystem, KIS)

Служить для позначення інформаційної системи політичної громади, до складу якої входять основні географічні дані територіальної інформаційної системи та повітряної зйомки.

Інформаційна система довкілля (Umweltinformationssystem, UIS)

Інструмент для надання інформації про довкілля, що складається з численних банків даних щодо довкілля, ефективних методів доступу та оцінювання на основі інформації про довкілля та іншої інформації на різноманітні теми. Надаються дані для описання стану довкілля з огляду на загрози та виклики, що дозволяє створити базу для проведення заходів з охорони довкілля.

Фахова інформаційна система (Fachinformationssystem, FIS)

Це особливий клас гео-інформаційних систем, призначених для здійснення спеціалізованих завдань та для вирішення конкретних фахових вимог. Сюди відносяться, наприклад, такі спеціалізовані галузі використання, як географія, будівельна сфера, планування руху транспорту і туризм.

Ґрунтова інформаційна система (Bodeninformationssystem, BIS)

Включає дані ґрунтознавства та геології і містить вузькогалузеву інформацію про місцеве поширення типів ґрунтів, їх властивості, такі як, наприклад, структура ґрунту, вміст гумусу і водневі показники. Головним чином, це дуже специфічні дані, отримані завдяки міждисциплінарній співпраці, що служить підставою для поділу ґрунтових інформаційних систем на окремі фахові інформаційні системи (напр., картографія ґрунтів).

Мережева інформаційна система (Netzinformationssystem, NIS)

Цей інструмент охоплює, керує, аналізує та презентує дані про засоби виробництва, що стосуються мережевої топології. При цьому на передньому плані знаходиться геометрична та графічна документація керівного складу. Саме тому мережеві інформаційні системи можна підпорядкувати до розділу систем організації виробництва. Цю специфічну форму гео-інформаційних систем використовують, головним чином, підприємства забезпечення та утилізації.

Компетенція з Австрії

В Австрії управління гео-даними здійснюється централізовано. Такий підхід до управління має давню традицію. Імператор Франц Йозеф I ще на початку ХІХ століття запровадив процедуру вимірювання Дунайської імперії. До нинішніх часів збором та управлінням геобазисних даних Австрії займається Федеральне управління з еталонів та геодезії / Bundesamt fü r Eich- und Vermessungswesen (BEV) у Відні. Саме тому австрійські дані, на відміну, наприклад, від німецьких, є уніфікованими.

ГІС-кластер Зальцбурґа / GIS-Cluster Salzburg – це об’єднання 13 австрійських ГІС-компаній, яке виникло в середині 80-х років і стало міжнародним визнаним центром компетенцій у сфері науки про геосистеми. Сфера компетенцій кластеру включає такі наукові складові, як

- заснований у 2004 році Центр гео-інформатики Зальцбурзького університету / Zentrum fü r Geo-Informatik (Z_GIS) der Universitä t Salzburg

- Земельне дослідницьке товариство у Зальцбурзі / Landesforschungsgesellschaft Salzburg Research та заснований у 2003 році дослідницький центр Research Studio iSpace, а також є місцем розташування численних малих та середніх фірм, що працюють у цій галузі. Засновниками цих компаній виступають, головним чином, випускники Зальцбурзького університету, які займаються проведенням оперативних досліджень у сфері гео-інформації.

ГІС-кластер Зальцбурга є унікальним міжнародним центром завдяки своїм розмірам та палітрі пропозицій. Він презентує на міжнародному ринку найновіші гео-інформаційні розробки та позиціонує регіон Зальцбурґ як центр компетенцій ГІС в Австрії. Підприємства, що працюють у ГІС-кластері, пропонують повноцінну палітру таких послуг:

- збирання просторових та географічних даних

- організація банків даних

- інформаційний аналіз

- візуалізація

- а також комунікація,

- інтегрована в комплексну проектну компетенцію.

Щороку Зальцбург стає місцем зустрічі німецькомовної ГІС-аудиторії, оскільки в місті проводяться симпозіум і спеціалізована виставка прикладної геоінформатики (AGIT) / das Symposium und die Fachmesse fü r Angewandte Geoinformatik (AGIT). AGIT є найважливішою платформою для обміну досвідом, знайомства з новими розробками та презентації інноваційних проектів.

Австрійська фахова спілка географічної інформації / ö sterreichische Dachverband fü r Geographische Information (AGEO) є фаховим об’єднанням усіх зацікавлених ГІС-організацій та компаній Австрії, до функцій якої належить також представлення галузі в Австрії та в міжнародних організаціях. Починаючи з 2004 року федеральні землі також мають спільну інтернет-платформу, завдяки чому можна централізовано ознайомитися з наявними географічними даними. На сайті www.geoland.at австрійські федеральні землі пропонують вільний доступ до важливої географічної спеціалізованої інформації і здійснюють, таким чином, перший конкретний крок в напрямку лібералізації австрійської політики щодо геоданих.

Окрім ГІС-об’єднань (AGEO, Z_GIS) і ГІС-кластеру Зальцбурґа, а також окремих технологічних парків (Віллах, Целль ам Зее) в Австрії існують численні інститути при університетах з фокусом досліджень у сфері гео-науки. В технічних університетах у Ґраці та Відні пропонуються чудові навчальні курси на цю тематику. У спеціалізованому вищому технічному навчальному закладі в Карінтії / Fachhochschule Technikum Kä rnten існує можливість здобуття спеціальності за фахом „Геоінформація“. Окрім цього, у Центрі геоінформатики Зальцбурзького університету пропонується можливість заочного навчання за програмою UNIGIS та семінари з гео-науки.

 

Завдання для самостійного виконання:

1. Зайти на мережу державного моніторингу області за адресою http: //file.menr.gov.ua.

2. За варіантом відповідно до порядкового номера у журналі виписати у звіт:

1. Громадська рада→ склад громадської ради.

 

2.

3.

4.

5. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Людське здоров'я.

6. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Продуктивність грунтів.

7. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Контроль і екологічні дані.

8. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Управління Ресурсами.

9. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Повітряне забруднення.

10. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Геологія.

11. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Екологічна небезпека для здоров`я.

12. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Екологічна економіка.

13. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Геологія.

14. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Природна і культурна спадщина.

15. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Земні екосистеми.

16. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Людське населення.

17. Діяльність міністерства→ Доповіді про стан навколишнього природного середовиша→ Екологічні мапи до доповідей про стан НПС→ Екологічна економіка.

18.

19.

20.

21.

22.

 

23.

 

24.

 

25.

 

26.

 

27.

3. Зайти на сайт ГІС-Асоціації України за адресою http: //gisa.org.ua/ і законспектувати у звіт інформацію про те, коли була створена дана організація.

4. Розглянути розділ Картографія та законспектувати основний матеріал у звіт.

5. Перейти до розділу Цифрові карти→ Українська Картографічна Мережа.

6. Завантажте відповідно до варіанта та збережіть:

1. Київ (Версія №2).

2. Черкаська область.

3.  Кіровоградська область.

4.  Вінницька область.

5. Миколаївська область.

6. Полтавська область.

7. Тернопільська область.

8. Чернігівська область.

9. Харківська область.

10. м.Черкаси.

11. м.Миколаїв.

12. м.Рівне.

13. Дніпропетровська область.

14. Житомирська область.

15. Запорізька область.

16. Київська область.

17. Львівська область.

18. Одеська область.

19. Рівненська область.

20. Волинська область.

21. Донецька область.

22. Закарпатська область.

23. Сумська область.

7. Зр обити висновки щодо виконаної роботи.

Запитання для контролю:

1. Визначення екологічної інформаційної системи (ЕІС).

2. Особливості ЕІС.

3. Застосування ЕІС.

4. Визначення географічної інформаційної системи (ГІС).

5. Особливості ГІС.

6. Сфера застосування ГІС.

7. Просторова інформаційна система (Rauminformationssystem, RIS).

8. Територіальна інформаційна система (Landinformationssystem, LIS).

9. Комунальна інформаційна система (Kommunales Informationssystem, KIS).

10. Інформаційна система довкілля (Umweltinformationssystem, UIS).

11. Фахова інформаційна система (Fachinformationssystem, FIS).

12. Ґрунтова інформаційна система (Bodeninformationssystem, BIS).

13. Мережева інформаційна система (Netzinformationssystem, NIS).


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 198; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.045 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь