Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Телеконференції у внутрішкільній локальній комп'ютерній мережі



Функціонування у школі (ВНЗ) локальної комп'ютерної мережі дає змогу організовувати телеконференції для вчителів і учнів. Беручи в них участь, учні вчаться самостійно висловлювати точку зору, виробляти нові ідеї розвивають критичне мислення і творчий потенціал. У викладача не виникає труднощів з відповідями на можливі питання, учні можуть відповідати на запитання один одного. Спілкування в режимі телеконференції підвищує рівень комунікативності, відповідальності учасників, стимулює їх до конкретного висловлювання своїх думок, критичного осмислення проблемних тверджень, використання різних джерел для підтвердження своїх висловлень.

Способи організації і характеристики конференцій різноманітні. Тематичний розподіл їх може здійснюватися на проблемній основі (конференції, присвячені певній шкільній дисципліні, з певних теоретичних, прикладних питань) і залежно від категорії їх учасників (конференція класу, загальношкільна конференція та ін.).

За рівнем доступу розрізняють відкриті конференції (учасником може стати кожен охочий) і локальні закриті конференції (доступні тільки певному колу осіб). Як правило, учасники локальних конференцій особисто знайомі один з одним, їхній соціальний статус і життєвий досвід приблизно однакові, що сприяє налагодженню контактів у комп'ютерній комунікації, організації комп'ютерних обговорень, дискусій. У них немає почуття тривожності спілкування з незнайомою аудиторією. У відкритих конференціях беруть участь представники різних соціальних груп, різного віку, професійного і життєвого досвіду (вчителі, батьки учнів, шефи, адміністрація школи та ін.). Спілкування в таких конференціях пов'язане з підвищеним почуттям відповідальності, що стимулює намагання точно формулювати думки, глибше вникати в суть проблеми, проектувати реакцію учасників електронного обговорення і свої подальші дії.

Завдання для самостійного виконання:

1. Ознайомитись з теоретичними відомостями, поданими вище.

2. Запустити програму Outlook Express. (з вікна Internet Explorer командою Сервис-Почта и Новости-Чтение новостей, або скористатися списком кнопки «Почта»).

3. Увійти до програми роботи з групами новин (Якщо Outlook Express запущено як самостійний додаток, то з групами новин працюють із головного вікна програми або через команду Сервис-Группы новостей ).

4. Вибрати необхідні групи новин та підписатись на них.

5. Розмістити у групі своє повідомлення (кнопка «Создать сообщение»), дати в групу відгук на повідомлення (кнопка «Ответить отправителю»).

6. Закінчити сеанс зв’язку з інтернет, закривши програми (Snternet Explorer (Opera) та Outlook Express або Netscape Communicator).

7. Зайти на сайт університету за адресою www.udpu.org.ua.

8. Якщо ви не зареєстрований користувач, необхідно пройти реєстрацію і зайти під своїм іменем.

9. Вибрати пункт «Форум» та зайти на нього.

10. Завдання:

- Староста створює нову тему: «Значення Internet в педагогічній освіті» (Якщо тема існує, залиште свій коментарій щодо даної теми);

- Інші учасники групи розміщують свої коментарії в цій темі (Кожен студент групи повинен написати свої думки із заданої теми та вести дискусію між собою).

11. Закінчити роботу із конференцією, закрити браузер.

Запитання для контролю:

1. Охарактеризуйте комунікативні можливості комп’ютерної комунікації.

2. Встановлення комунікативних зв’язків завдяки участі у всесвітніх тематичних конференціях.

3. Телеконференції у внутрішкільній локальній комп’ютерній мережі.

4. Види конференцій за рівнем доступу.

5. Види конференцій за структурою.

6. Розкрийте інформаційні можливості телеконференцій, особливості роботи з групами новин.

7. Практичне застосування телеконференцій.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 181; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.008 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь