Архитектура Аудит Военная наука Иностранные языки Медицина Металлургия Метрология
Образование Политология Производство Психология Стандартизация Технологии


Відповідність формальним вимогам і технічній політиці НБУ



АБС повинна постійно удосконалюватися відповідно до правил участі, що змінюються, у СЭП і банківською звітністю. Технологічні рішення UniCorn ніколи не були морально застарілими. Версії системи обновляються щокварталу.

Широка практична апробація прийнятих рішень

Протягом ряду років UniCorn успішно експлуатується в Київському народному банку, Всеукраїнському акціонерному банку (Вабанк), Києво-Печерськ банці, АКБ “Український капітал”, Фермерско-Земельном банку, АКБ «Мрия» і їхніх філіях у декількох містах України, відділенні міжнародного оффшорного банку, АКБ “Геосантрис”, Укргазбанке. Рішення UniCorn схвалені всесвітньо відомою аудиторською фірмою “Артур Андерсен”.

Короткий огляд функцій АБС UniCorn.

АБС UniCorn забезпечує всі сфери діяльності банку:

- Базова операційна банківська підсистема - введення і проведення всіх банківських операцій з урахуванням взаємодії підрозділів банку, відділень і філій між собою і із СЭП, а також контроль операцій і стану рахунків, ведення архівів, підготовку звітності; розрахункова палата для філій усіх моделей;

- Кредитно-фінансова підсистема - підготовка, ведення, контроль кредитних, депозитних, акціонерних і т.д. договорів, ощадкаса;

- Управлінська підсистема - одержання фінансово-економічної аналітичної інформації про стан і показники діяльності банку, у тому числі конструювання і розрахунок нових специфічних показників діяльності;

- Подистема взаємодії з клієнтами - кілька різних альтернативних систем “Клієнт-Банк” (як Off-Line, так і On-Line), термінали самообслуговування, автоматизована розсилання виписок і іншої інформації електронною поштою;

- Додаткові підсистеми - кадровий облік, розрахунок зарплати, аналітичний облік, канцелярія, поштово-комунікаційна система, забезпечення роботи касового вузла, обмінного пункту, відділу корсчетов, цінних паперів, брокера УМВБ;

- Адміністративна підсистема - реконфигурация мережі і самої АБС, регламентація доступу, керування системними ресурсами, автоматичне реплицирование на інші сервера, резервне дублювання інформації.

Програмні засоби.

Як основу для створення АБС використовувалася багатокористувацька операційна система UNIX, що має реалізації для стандартних комп'ютерів, таких як Intel, VAX, HP/RISK/SUN/Alpha-station і ін. Мова програмування ANSI-C.

Достоїнством ОС UNIX є наявність комунікаційних і мережних пакетів UUCP, TCP/IP, NFS, що дозволяють створювати усілякі варіанти гетерогенних мереж, що поєднують різні ОС. ОС UNIX традиційно є системою з високим рівнем надійності і захисту, недоступним для офісних операційних оболонок типу ДОС і Wind0ws. У той же час UNIX дозволяє використовувати на робочих станціях такі оболонки для підготовки різних документів і обміну інформацією з UNIX.

UniCorn була реалізована під SCO Xenix386 3.3, SCO UNIX 3.2, SCO ODT 1.0, ODT 2.0, SCO Open Server версій 3 і 5, BSD UNIX, SunOS, Solaris. АТ “Юникорн” виконує функції офіційного реселлера The Santa Cruz Operation - ведучого постачальника захищених UNIX-систем сімейства SCO. База даних ConteXt фірми Unite+ на сьогоднішній день має більш 2 тис. інсталяцій у Росії, Балтії, Скандинавії, Канаді й Україні, наприклад, довідкові служби 09, АВИР, СБ, пенсійний фонд, АТ УкрРечФлот і ін. За договором з фірмою Unite+ АТ “Юникорн” супроводжує свою версію СУБД ConteXt V.3.9 на рівні вихідних текстів. UniCorn не використовує компонентів з невідомими властивостями. Операційна система і СУБД ліцензуються їхніми розробниками і мають необхідні гарантії.

Перевагою АБС, заснованої на ОС UNIX, є те, що при зміні зовнішніх умов (ріст банку, створення філій, територіальна далекість підрозділів і т.д.) не потрібно зміна програм і методів роботи користувачів системи. Проблеми зважуються тільки придбанням і установкою відповідних технічних засобів і відповідною настроюванням операційної системи і програм обслуговування мережі.

Технічні засоби.

Центральне відділення банку і філії оснащуються UNIX-серверами, комплектація яких визначається обсягами проведених операцій і кількістю користувачів, що працюють з АБС. Для базової підсистеми банку, що проводить

а). до 2000 операцій у день і має до 16 користувачів системи досить одного Pentium 100, RAM 48M, HDD 2x500M;

б). до 10000 операцій у день і має до 32 (64) користувачів системи досить одного Pentium 200, RAM 128M, HDD 2x1G;

в). понад 10000 операцій у день і що має 32-128 користувачів системи досить 2-3 Pentium-200, RAM 128M, HDD 2x2G.

Необхідною умовою надійного функціонування АБС є постійне автоматичне дублювання інформації на інший диск, а також функціонування резервного сервера в " гарячому" режимі (автоматичне дублювання інформації з мережі за допомогою UUCP, TCP/IP). Звичайно один з локальних серверів і є сервером гарячого резерву. До центрального сервера підключаються пристрої швидкої печатки (два в центральному відділенні і по одному у філіях). Сервера повинні забезпечуватися пристроями безперебійного живлення для забезпечення роботи при перепадах напруги мережі і нормального завершення роботи у випадку зникнення напруги мережі.

На центральному UNIX-сервері знаходяться всі бази даних і установлені всі задачі програмного комплексу АБС. Робота здійснюється безпосередньо на сервері по локальній мережі. Можливі наступні варіанти реалізації мережі:

 

а) використання мультипортовых плат, що підтримують протокол RS232 типу " ARNET" - від 4 до 16 робочих місць (швидкість обміну до 19200 бод)

Для запобігання виходу з ладу устаткування і збільшення відстані між сервером і терміналом до 500м бажана установка гальванічної розв'язки з використанням ИРПС. Зв'язок з терміналом здійснюється з використанням 4-провідної витої пари 3-ї категорії. Як робоче місце можливе використання як терміналів, так і персональних комп'ютерів у режимі емуляції термінала UNIX-машини. Це - найбільш дешевий вид мережі.

б) використання концентраторів, що підтримують протокол RS232 типу " DIGIBOARD"   - від 16 до 256 робочих місць (швидкість обміну до 32400 бод). Все інше аналогічно п. а).
в) використання мережних карт типу " ЕTHЕRNЕТ" - (швидкість обміну до 10 Мбод). Кількість робочих місць визначається проводкою коаксіального чи кабелю витої пари 3-й категорії по будинку і наявністю мережних карт у кожній робочій станції (персональному комп'ютері).
г) у випадку установки в будинку NOVELL-локальної мережі - доступ з робочих станцій на UNIX-сервер з використанням IP протоколу

У центральному відділенні для підтримки електронних платежів, для зв'язку з РРП НБУ, поштовою службою НБУ, філіями, підрозділами банку, клієнтами банку, з метою неприпустимості несанкціонованого доступу по зовнішніх каналах зв'язку і розвантаження центрального сервера встановлюється поштовий UNIX-сервер, зв'язаний по мережі з центральним сервером. Для надійного функціонування поштового вузла банку потрібно виконання наступних умов:

а). для зв'язку з РРП НБУ, поштовою службою НБУ - 2 лінії зв'язку (рекомендується: одна з них - " ІСКРА" чи виділена лінія);

б). для зв'язку з філіями - по одній телефонній лінії на 2 філії;

в). для зв'язку з підрозділами банку, територіально вилученими від центрального відділення, вимоги аналогічні п. b).

г). для зв'язку з клієнтами при одноразовому режимі (виписка по особовому рахунку) на 100 клієнтів ( 1 лінія, при багаторазовому режимі (додатково приймаються-передаються початкові і відповідні документи) ( 2 лінії;

д). використання модемів із протоколом V32bis (9600/14400 бод) c протоколом корекції помилок MNP5-10 і V42bis для ліній, що комутируються, і модемів зі швидкістю 64 Кбод чи 128 Кбод для виділених ліній.

Локальні UNIX-сервера встановлюються у великих підрозділах банку, на них знаходяться бази даних тих задач, з якими працює тільки цей підрозділ (копії цих баз знаходяться також на центральному сервері і відкриті тільки на читання, усі зміни баз на локальних серверах автоматично відслідковуються на центральному сервері), а також копії необхідних для роботи баз даних (тільки читання), обновлювані автоматично з центрального сервера. На центральному сервері установлені всі необхідні задачі програмного комплексу АБС. Робота здійснюється безпосередньо на сервері по локальній мережі. Дані передаються по телефонному каналі, що комутирується, за допомогою протоколу UUCP. При наявності виділеної лінії можлива взаємна робота користувачів обох систем за допомогою IP-протоколу. При наявності комутаторів X.25 можлива одночасна робота користувачів і UNIX-серверів c використанням різних протоколів.

Для нормального функціонування невеликого чи банку філії досить перерахованого вище. Для банку з розвитий інфраструктурою, що має великі чи підрозділи територіально вилучені відділення, схема взаємодії підрозділів з центральним відділенням буде відрізнятися в залежності від конкретних умов:

а). малий підрозділ (1-2 користувача АБС), що епізодично працює з АБС на центральному сервері ( 1 телефонна лінія, один модем;

б). підрозділ (2-4 користувачів), що постійно працює з АБС на центральному сервері ( 1 телефонна чи лінія 1 виділена лінія і 1 модем, що використовують комутатор X.25, що дозволяє одночасну роботу декількох терміналів по одному каналі. При відсутності комутатора X.25 рішення ускладнюється і потрібно установка локального сервера, або микрораутера;

в). одне чи кілька підрозділів (4-16 користувачів), що постійно працюють з АБС ( установка локального UNIX-сервера c викладеними вище можливостями. Потрібно 1 телефонна чи лінія 1 виділена лінія і 1 модем.

Динаміка цін на обчислювальне і мережне устаткування приводить до необхідності постійного коректування рішень по інвестиціях в устаткування і мережну інфраструктуру. Так, приведені вище рекомендації з устаткування відносяться до 1997 року і напевно трохи застаріли до моменту, коли Ви читаєте ці рядки. У кожній конкретній ситуації треба розглядати поточний рівень цін і характеристик устаткування. Рішення також повинне оптимально враховувати наявність уже наявної інфраструктури. АТ “Юникорн” виступає як системний інтегратор, що може як придбати й установити необхідне мережне, обчислювальне устаткування і програмне забезпечення, так і проконсультувати свого клієнта для прийняття їм самостійного зваженого рішення. Ми настійно рекомендуємо нашим клієнтам погоджувати рішення про інвестиції в інформаційну інфраструктуру з метою запобігання неадекватних витрат. Ми всіляко намагаємося заощаджувати ваші гроші!

Практика довела, що для одержання могутньої, захищеної, масштабируемой системи з розвитий мережною підтримкою варто вибирати як операційну платформу саме UNIX. При цьому також можна бути упевненим, що всі оплачені можливості устаткування використовуються щонайкраще. Це заощаджує значні засоби.

Завдання для самостійного виконання:

1. Завантажити сайт Ощадбанку, за адресою: http: //www.oschadnybank.com

2. Переглянути пункт «Про Ощадбанк». Занотувати основний матеріал з історичної довідки.

3. Переглянути та зберегти курс обміну валют на сьогоднішній день.

4. Записати у звіт ціни на банківські метали.

5. Знайти та включити до звіту адреси розташувуання банкоматів у Черкаській, Вінницькій, Кіровоградській та Київській областях.

6. Картки яких міжнародних платіжних систем банк емітує сьогодні?

7. Які типи карток надає банк?

8. Які послуги по платіжних картках надає банк?

9. Основні правила користування платіжною карткою.

10. Тарифи MasterCard Corporate та VISA Business, MasterCard Gold, VISA Gold, MasterCard Electronic, VISA Classic Domestic, MasterCard Mass, VISA Classic, Maestro, VISA Electron.

11. Записати у звіт відповідно до Вашого порядкового номера в журналі відповідно до дати (номер журнала.місяць.2008 р.) із категорії Новини Ощадбанку.

12. Із категорії Депозити записати у звіт по варіанту:

1. Вклад " Відновлений Ощадного Банку"         

2. Вклад " Майбутнє дітям"      

3. Вклад " Комбінований Ощадного банку"       

4. Вклад " Універсальний Ощадного банку"      

5. Вибір вкладу, переваги відкриття в Ощадбанку   

6. Вклад " Накопичувальний Ощадного банку"          

7. Вклад " Строковий пенсійний Ощадного банку"   

8. Вклад " Авансовий Ощадного банку"   

9. Вклад " Шкільний Ощадного банку"     

10. Вклад " Депозитний Ощадного банку"         

11. Вклад " Новий відсоток Ощадного банку"  

12. Вклад " Авансовий-15 Ощадного банку"     

13. Вклад " Пенсійний+"  

14. Вклад " Накопичувальний житловий Ощадного банку"        

15. Вклад " Дитячий Ощадного банку"     

16. Вклад " Арсенал Ощадного банку"     

17. " Заощаджуй та відпочивай в кредит"

18. Сумарна таблиця вкладів та % у гривнях  

19. Сумарна таблиця вкладів та % в доларах США 

20. Сумарна таблиця вкладів та % в євро

21. Вклади на вимогу та строкові   

22. Депозитний калькулятор

13. Завантажити сайт Приватбанку, за адресою: http: //www.privatbank.ua: 8085/info/index1.stm.

14. Ознайомитись із загальною інформацією про банк.

15. Виписати які послуги надає Інтернет банк для приватних клієнтів за варіантом:

Номер варіанту 1-3 ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ Iнтернет Банк→ Приват24→ Опис системи 'Приват24'.

Номер варіанту 4, 5 ПОСЛУГИ → Корпоративним клiєнтам → Розрахунково-касове обслуговування → Система ''Клiєнт-Банк''.

Номер варіанту 6, 7 ПОСЛУГИ → Корпоративним кл i єнтам→ Депозити→ Депозитн i продукти.

Номер варіанту 8, 9 – IНТЕРНЕТ-БАНК→ Онлайн-калькулятори→ Житло в кредит, розрахувати:

- Щомiсячний платiж;

- Щорiчна вiдсоткова ставка;

- Витрати по оплатi послуг кредитування i страхування;

- Укладення договору купiвлi-продажу:

- держмито (1% вiд вартостi нерухомостi, вказаної в договорi купiвлi-продажу): 200 долл.США

- пенсiйний фонд (1% вiд вартостi нерухомостi, вказаної в договорi купiвлi-продажу): 200 долл.США

- послуги нотарiуса: 20 долл.США.

Номер варіанту 10, 11 – IНТЕРНЕТ-БАНК→ Безкоштовний доступ до веб-ресурсiв Приватбанку.

Номер варіанту 12, 13 – ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ MobileBanking→ Поповнення Life: ) на вiльну суму.

Номер варіанту 14, 15 – ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ MobileBanking→ Опис системи.

Номер варіанту 16, 17 – ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ MobileBanking→ Можливостi системи.

Номер варіанту 18, 19 – ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ MobileBanking→ Як пiдключитися.

Номер варіанту 20, 21 – ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ MobileBanking→ Як користуватися.

Номер варіанту 22, 23 – ПОСЛУГИ→ Приватним клiєнтам→ Iншi послуги→ MobileBanking→ Тарифи.

Номер варіанту 24 – IНТЕРНЕТ-БАНК→ Анкета " Ваша думка", дати відповіді на запитання в анкеті.

16. Завантажити сайт Райффайзен Банку Аваль, за адресою: http: //www.aval.ua/.

17. Ознайомитись з категорією Про банк.

18. Занотувати у звіт категорію Послуги електронними каналами.

19. Які Послуги приватним особам надає банк?

20. Зайдіть на категорію Корпоративнi клієнти, і випишіть можливості Iнтернет-Банкiнгу з детальним розглядом Iнструкцiй та договорів у звіт.

21. Зробити висновки щодо виконаної роботи.

Запитання для контролю:

1. Основні властивості автоматизованої банківської системи.

2. Функції АБС UniCorn.

3. Програмні та технічні засоби засоби для фінансових інформаційних систем.

4. Можливості Iнтернет-Банкiнгу в Райффайзен Банк Аваль.

5. Значення цих систем у підготовці майбутніх учителів.


Поделиться:



Последнее изменение этой страницы: 2019-04-19; Просмотров: 166; Нарушение авторского права страницы


lektsia.com 2007 - 2024 год. Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав! (0.039 с.)
Главная | Случайная страница | Обратная связь